Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach ? Lipiec 2017


niki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Dawno nie zaglądałem na forum oraz z dobry miesiąc nie odwiedzałem rybek. Wszystko, to zmienił urlop gdzie w przeciągu 3 dni byłem ze 4 razy na rybkach głównie z nastawieniem na leszczyki. Co prawda na leszczykach się zawiodłem, ale za to pięknie połowiłem cert w przedziale 30-41cm. Także muszę obalić mit Kacpra Góreckiego z jego ostatniego filmiku, że w naszych wodach nie ma tak pięknych i w tak dużych ilościach ryb!
Zacznę od prezentacji łowiska, na którym ostatnio łowiłem 3 lata temu!

large.DSC_0317.JPG.5f2abbc0dafd6beda771725e4c806339.JPG

A dalej już tylko wyniki i największa ryba wypadu (41cm)

large.20170712_103640.jpg.0dd1078c539c0c1a2d9a4d30e238f5d3.jpglarge.20170712_104452.jpg.27df46fa61c7a507cac908fda7971f7b.jpglarge.20170712_104503.jpg.9b3b4b22711932df5a9e328bb314fa5b.jpg

Tak mi te certy narobiły chęci na wędkowanie, że postanowiłem sprawdzić miejscówkę w nocy i od 19 do 23 udało się wyłowić prawie całe 20L wiadro pięknych cert i jednego leszczyka!

large.DSC_0329.JPG.ae43486c0bb7945d39fc6e796b997ba5.JPG

Zamiarem miała być nocka do rana, ale niestety buszujące dziki kilka metrów ode mnie pokrzyżowały mi plany i nie ryzykując zdrowiem wolałem się wycofać i wrócić do domu.
Co najbardziej mnie cieszy, że rybki w doskonałej kondycji wróciły do wody :)

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Piękne certy - na rzece Ełk ich nie ma :( więc zazdraszczam :) a głęboka ta Twoja miejscówka? U mnie w tym roku wody sporo , gdzieś tak o metr więcej jak w zeszłym roku , jest też chłodniej , więc i rzeka mocno nie zarosła, może w tym roku nie będą kosić zielska? Ale co do rybek to ten sezon jest cieniutki :( co roku stoi siata na ujściu rzeki z jeziora Ełckiego , a w tym roku podobno(tak gadają) postawili też siatę w dole rzeki , tak więc jest słabo , ryba drobna , powyżej 25cm jeszcze nic nie złowiłem :( mało też weszło klenia , a klenia w rzece jest najwięcej. Dziś od 8-12 na ciasto , nęciłem pszenicą może z 10płotek z 5krąpi i 1 wzdręga - rybki po złowieniu od razu wypuszczam , nie przetrzymuję ich w siatce , więc mogę się mylić co do ilości złapanych ryb ;) ogólnie to łowię rekreacyjnie bez napinki że coś muszę złowić .Większość rybek złowiona przy samym brzegu w zielsku , na głębszych miejscach nic? Pozdrawiam.

Zdjęcie1266.jpg

Zdjęcie1264.jpg

Zdjęcie1267.jpg

  • Super 1
  • Słabo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buszmen Z tą głębokością jest różnie, bo jednego dnia łowiłem głębokości ok. 2m, a na noc wybrałem miejsce głębsze do 3-3,5m głębokości. W nocy łowiłem z 200m w lewo od miejsca, w którym łowił Kacper z tego filmiku 

Najciekawsze jest, że jeszcze ze 4 lata temu tych cert praktycznie nie było. Nie mamy pojęcia skąd jej się wzięło aż tyle, bo nasze koło certą nie zarybia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje koło Grajewo okręg Mazowiecki wcale rzeki nie zarybia :( podobno kiedyś wpuścili jazia - wędkuję tu 20lat a złapałem tylko 2szt. :) na obrotówkę 1kg i ponad 2kg. na spławik miałem dwie spinki , też ładne sztuki , ogólnie to on jest ale trudny do złowienia , jest też wielgachny boleń ,ale mało kto go łapie , też nie potrafię go złowić :huh: ale ja bardziej spławikowcem jestem , spininguję może z 5lat głównie szczupak i okonek, największy szczupak 3kg. a okoń 30cm :( taka tam biedna rzeka , ale przynajmniej cisza i spokój :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na haczykowym facebooku jest źle sformułowany post, ponieważ nie dodałem żadnego filmiku pokazującego moje wędkowanie. Film jest z przed trzech lat autorstwa Kacpra Góreckiego łowiącego również certy na miejscówce, na której również wędkowałem w tym roku tylko, że jeszcze 200m w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj kilka godzin na komercji, ale ulokowałem się na małym zbiorniku aby mieć więcej zabawy z braniami. Łowiłem na "metodę" na mikro-kulki w różnych kombinacjach. Sporo brań, kilka spadów w trakcie holu, wyciągnięte ponad 10 karpi ale takie do 42cm w tym gigant na 10 cm :) , jeden jesiotr bez mierzenia taki 80 parę cm o dziwo na owocową kulkę i kilka karasi w tym 3 takie do GP ( 33, 34, 36 cm)

Wczoraj pod wieczór wyjście ze spinem aby potestować woblery kupione od forumowicza. Podejście do brzegu skończyło się poślizgiem kontrolowanym i wylądowaniem w wodzie do kolan, więc jak już się zmoczyłem to postanowiłem przypomnieć sobie lata młodości i połowić stojąc w wodzie. Łowienie w tak szybkim nurcie że japonki z nóg ściągało :) ale za to brania niewielkich kleników były tak potężne że wyrywało kija z ręki :) Złowiłem 3 sztuki, pierwszy zmierzony miał 28 cm , pozostałe bez mierzenia i podobnej wielkości. Fotek nie było sensu robić. Z ciekawostek wyciągnięta uklejka na 2 cm woblerka z 2 grotami kotwiczki w pysku, do tego kilka brań nie zaciętych.

Zdjęcie-0080.jpg

Zdjęcie-0081.jpg

Zdjęcie-0082.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wygospodarować dzień na rybki podczas urlopu w Bieszczadach :) Rybki wspolpracowaly bardzo dobrze :) Reka boli od holi :) Mega Silne ryby :)WP_20170719_07_53_11_Pro.thumb.jpg.4ff342a893e834c003c091e69a5809c5.jpg

WP_20170719_12_00_29_Pro.thumb.jpg.8f20811c947ccdb26f05180396df6ebb.jpg

WP_20170719_13_18_44_Pro.thumb.jpg.e43170d281c988402f02302cfee43b7d.jpg

Łowiłem Chubsterkiem do 15 gram, kołowrotek Sicario z żyłeczką Lx Saphire 0,18mm. Wobler Dorado Invaider :)

Wszystkie rybki pływają dalej :)

WP_20170719_13_19_05_Pro.thumb.jpg.dac732d57da03bbfb16470597a1dc744.jpg

  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Dawid. Brzany to piękne ryby i coraz trudniej je trafić. Kiedyś łowiłem na Wisłoku u siebie nawet takie ponad 2 kg i po 60-65 cm .

Dzisiaj wyrwałem się na dziki Wisłok poza miasto. Od 10.30 do 12 udało się połowić. Auto stało u mechanika a że do wody było z kilometr to wędki wziąłem ze sobą. Więcej przedzierałem się po krzakach 3 metrowych i pokrzywach ,kurna krótkie spodenki miałem ;( niż łowiłem. Nad wodę nie da się podejść tak zarośnięte, a sama woda bardzo płytka i zarośnięta warkoczami roślinności wodnej. Dało się podejść na ujście wody z elektrociepłowni i tam trochę porzucałem. Wyjęte 6 kleni , wszystkie z tego samego miejsca, wszystkie na twisterka z dwoma ogonkami. Kolor był początkowo biały ale zabarwił się od innych gumek na lekki brąz :) Największy miał 33 cm i trochę głupio takiego małego do GP zgłaszać ale skoro ustalono wymiar 30 cm to każdy punkt się będzie liczył na koniec :)

W takim bełcie łowiłem, brania zaraz za tym największym kotłem :)

Zdjęcie-0084.jpg

Zdjęcie-0083.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 15.07.2017 o 13:03, buszmen napisał:

Piękne certy - na rzece Ełk ich nie ma :( więc zazdraszczam :) a głęboka ta Twoja miejscówka? U mnie w tym roku wody sporo , gdzieś tak o metr więcej jak w zeszłym roku , jest też chłodniej , więc i rzeka mocno nie zarosła, może w tym roku nie będą kosić zielska? Ale co do rybek to ten sezon jest cieniutki :( co roku stoi siata na ujściu rzeki z jeziora Ełckiego , a w tym roku podobno(tak gadają) postawili też siatę w dole rzeki , tak więc jest słabo , ryba drobna , powyżej 25cm jeszcze nic nie złowiłem :( mało też weszło klenia , a klenia w rzece jest najwięcej. Dziś od 8-12 na ciasto , nęciłem pszenicą może z 10płotek z 5krąpi i 1 wzdręga - rybki po złowieniu od razu wypuszczam , nie przetrzymuję ich w siatce , więc mogę się mylić co do ilości złapanych ryb ;) ogólnie to łowię rekreacyjnie bez napinki że coś muszę złowić .Większość rybek złowiona przy samym brzegu w zielsku , na głębszych miejscach nic? Pozdrawiam.

Zdjęcie1266.jpg

Zdjęcie1264.jpg

Zdjęcie1267.jpg

Buszmen - jaka wędka do centerpina?

Szukam bardzo lekkiego kija do centerpina, z dużymi przelotkami, zwłaszcza w części szczytowej. Długość 3,9-4,2 m. Ciężar wędziska 200-280 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo ryb odbijało się od moich woblerów. Tym razem było podobnie. Dwa spady, kilka trąceń i to jedno, które zostanie na bardzo długie lata w pamięci. Przynętą był wobler (Homegeon) bardzo dobrze imitujący smużącą rybkę.

P1270568.thumb.JPG.9bd9a075ed8d156f0542a312fecc7072.JPG

Woblera dostałem w prezencie od kolegi z sąsiedniego forum. Fajna konstrukcja. Nie jest tak ciężki, jak większość boleniówek, gdzie ciężar jest upchany na maksa i przynęta wpada niczym cegła do wody. Ten kładzie się delikatnie. Robi takie ciche "pac" i zygzakami smuży pod powierzchnią. Spłaszczony korpus daje stabilność i robi wrażenie, że to nie jest mały kąsek. Tak, jak wspomniałem, kilka ryb się od niego odbiło, by w końcu ta właściwa z impetem chciała go zdemolować swoim atakiem. Hol był dość szybki, ale podczas podbierania była chwila grozy. Kleń był zapięty na jeden grot prawie za skórkę wargi. Miałem tylko jedną szansę na podebranie. Jak to zrobiłem nie będę się rozpisywał. Wspomnę tylko, że musiałem wylewać wodę z woderów. Ratowałem się przed nurkowaniem;) Gdy go zobaczyłem, byłem przekonany, że poprawię swój spinningowy PB z tego sezonu. Minimalnie, ale nie udało się, bo miara wskazała 56,5cm.

P1270560_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.c34196c5c2e1a7ec104b6b3862439bee.jpg

Ryba jest do złowienia i może jeszcze będzie dane komuś się z nią zmierzyć.

P1270578_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.8403fd2a2c33656e363b363c73281412.jpg

 

 

 

 

 

 

 

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tadek napisał:

Buszmen - jaka wędka do centerpina?

Szukam bardzo lekkiego kija do centerpina, z dużymi przelotkami, zwłaszcza w części szczytowej. Długość 3,9-4,2 m. Ciężar wędziska 200-280 g.

Wędka MIkado Apsara Clasic 3,9-25g waga to 204g akcja progresywana , przelotki raczej małe , sle łowię z spławikiem ''stałym'' więc w niczym mi to nie przeszkadza .Kołowrotek Dam Quik Shadow .

Zdjęcie1255.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi te małe przelotki w niczym nie przeszkadzają , łowię z spławikiem z foci który ma 5g i swobodnie wyciąga żyłkę z kołowrotka , nie wiem jaki jest u mnie uciąg? na wiosnę na pewno jest silny nurt , gdy łowię na pickera , to w marcu/kwietniu stosuję ciężarek 40g. a latem jak jest zielsko 10/5g lżej nie łowię , to samo ze spławikami , przeważnie są 4-5g nigdy nie łowię na lżejsze spławiki gdyż u mnie jest sporo uklei , stosuję więc cięższe zestawy i śruciny skupiam razem przy krętliku aby przynęta ,a uwielbiam łowić na ciasto, jak najszybciej dotarła do dna :) rzeka w zasadzie jest płytka i mocno zarasta , średnia głębokość to 1,5m ale na zakrętach są doły i po 3,5m ja przeważnie łowię koło mego domu w takiej ''rynnie'' między zielskiem tam teraz jest ok.1,9m w tym roku jest duży stan wody , jest chłodniej to i zielska mniej , od kilku lat na przełomie lipca/sierpnia koszą rzekę , bo w płytszych miejscach można ''chodzić po zielsku''  Myślę że lżejszy zestaw też by swobodnie spływał , nie raz mam przeciwny wiatr w stosunku do prądu a kołowrotek kręci się aż miło :) Na foci moja ulubiona miejscówka :wub: i porównanie przelotek w machu i floacie

Zdjęcie1211.jpg

Zdjęcie1258.jpg

Zdjęcie1259.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcia porównawcze i bogaty opis.

Nie łowię zbyt często wypuszczanką, a również używam spławika 4-5 g. Mam budżetowy patyk do spławika - Jaxon Arcadia Match 3,6 m i centerpina od Marco Cortesi. Póki co, trenowałem tę technikę - trotting - na leniwych nurtach, ale docelowo mają to być rzeki o dosyć wartkim nurcie (niektóre odcinki zaliczane do wód górskich). Niestety, na prawdziwy trotting brak teraz czasu.

Ten float ze zdjęcia porównania wielkości przelotek, to co to za wędka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chyba mi również wypada się pochwalić. Otóż w ten week spinig odłożyłem do szafy i wybrałem się w sobotę i dziś ze spławiczkiem (2gi i 3ci raz w tym roku). Nie ukrywam że bardzo rzadko łowię stacjonarnie i zazwyczaj los jest łaskawy. Ale efekty z wczoraj i dziś przerosły moje oczekiwania. Ogólnie złowiłem mnóstwo ryb  i kilka gatunków... a najciekawsze to:

Lin 38 cm, kilka leszczy 50+, do tego kilka tęczaków.. i dwie perełki jazie 47 i 49 cm :)

large.59746a760d152_4.Ja49cm23_07g_06_35.JPG.7e90bb5d32c855b9732460ca1de83411.JPGlarge.59746a9004dd2_12.Ja47cm23_07g_08_50.JPG.dc4188254d3af91cfb0932ce07015f5e.JPGlarge.59746a92d03d0_13.Leszcz54cm23_07g_09_10.JPG.c6e9b655aea1bd4399ff1b7a7a646bef.JPG 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3 razy sztuka. Na moim łowisku ciężko dobrać się do tych większych ale wreszcie udało się wypracować ładnego karpia ( jak na moje łowisko) i nareszcie jest satysfakcja i chęć na większe sztuki. Karp 59cm 5kg  na bałwanka z tonącej i pływającej 14stki

20170723_055345.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mawiają, że przed burzą ryby biorą, nawet się zgadza, celem miał być karp, ale można było o braniu karpika pomarzyć. Wędkowałem od 8;00 do 12;00 na methodę łowiąc na bałwanki, zakładając pellet+kulkę. W sumie 5 karasi, gdzie dwa były powyżej 40tki!! (odpowiednio 40,5cm i 42cm). Brania mocne, rybki silne, dopisały jeszcze leszcze. Szkoda, że burza wygoniła, była szansa na rekordowe karasie ;)

1.jpg

2.jpg

8900393_IMG_20170723_121243.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.