Skocz do zawartości
tokarex pontony

Penn Slammer 360 problem z nawojem plecionki


juciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Problem jak w tytule, niedawno zakupiłem kołowrotek Penn Slammer 360. Naczytałem się mnóstwo pozytywnych opinii o tym kołowrotku że wytrzymały, daje rade we wszystkich warunkach itp. itd. Kołowrotek na pierwszy rzut oka wyglądał ok ale problem ujawnił się po pierwszej próbie nawinięcia plecionki, a mianowicie na szpuli nawinęło mi ogromny stożek z podstawą u dołu szpuli, różnica w dystansie od linki do krawędzi szpuli była około 3mm. Szukałem różnych rozwiązań ponieważ z tego co się orientuje w tym kołowrotku nie ma możliwości regulacji za pomocą podkładek. Próbowałem podkład z żyłki grubszej, cieńszej, podkład z taśmy pod plecionkę, plecionkę grubszą i cieńszą, nawoju na sucho, na mokro, z kołowrotkiem podpiętym do wędki i bez podpinania niestety rezultat ciągle ten sam może z niewielkimi różnicami. Ma ktoś może pomysły jakie mogą być przyczyny takiej sytuacji czy może jest to ewidentna wada produkcyjna kołowrotka i pozostaje mi jedynie jego zwrot. Załączam kilka zdjęć dla zobrazowania :wink:  

IMG_20170530_131809.jpg

IMG_20170526_214608.jpg

IMG_20170529_173812.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Pod szpulą nie ma żadnych podkładek regulacyjnych, jest jedynie plastikowa tulejka na osi która zabezpiecza ogranicznik od szpuli aby nie wypadł. Mam Slammery 360 oraz 560 i w żadnym nie ma tego problemu. Spróbuj dokręcić lepiej hamulec i wtedy nawiń i zobacz czy będzie lepiej. A może podczas zakładania szpuli nie wskoczyła w swoje miejsce, bo ze zdjęcia widać jakby szpula za daleko się wysuwała .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze salto w Slammerze niema żadnych podkładek regulacyjnych, jest tylko tuleja. Próbowałem na full dokręconym hamulcu, znajomy który wcześniej miał kilka kołowrotków marki Penn też był zdziwiony tym co się dzieje na szpuli. Próbowaliśmy we dwóch :-D hamulec na fulla on naciągał plecionkę, ja nawijałem i nadal to samo. Szpula była zdejmowana i zakładana kilka razy więc raczej to też nie wina złego jej osadzenia. Ale ok, więcej nie zaśmiecam posta kołowrotek dziś spakowałem i wysłałem do sklepu w celu reklamacji. Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.