Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kompletuje sprzęt wodny - pytania


stevefrancis

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam pytanie do osób bardziej doświadczonych w temacie pontonów, silników elektrycznych, akumulatorów i echosond.

Ponieważ w niedługim czasie będę chciał sobie skompletować sprzęt pływający.

Czego oczekuje od sprzętu:

Ponton

Pływać będę w większości przypadków sam. Przeznaczenie: łowienie stacjonarne spławikowe oraz spinning. Jeśli chodzi o stacjonarne łowienie mam sie w miarę komfortowo zmieścić sam z klamotami. Spinning w max dwie osoby z racji mniejszej ilości sprzętu.

Myślę o takim pontonie, który dam radę zwodować samodzielnie. Z tego co czytałem pontony Kolibri ze sztywną podłogą wiodą prym w wyborze większości.

Silnik+aku powinien pozwolić mi popływać przynajmniej pół dnia w trolingu. To podstawowy wymóg na co jeszcze zwrócić uwagę - nie wiem, liczę na Waszą pomoc.

Echosonda: podstawowy wymóg jaki stawiam przed urządzeniem tego typu to dokładność. Wychodzę z założenia że echo jest po to aby ukazać mi głębokość i ukształtowanie dna a nie ryby. Choć wiem, że niektóre modele pokazują możliwość wystąpienia ryb na danym obszarze lecz nie wiem czy w to wierzyć czy po prostu zdać się na wiedzę przy danym uksztaltowaniu dna gdzie ryby mogą przebywać.

To w zasadzie wszystko.

Liczę na Waszą pomoc.

Chciałbym z okazji ograniczonego budżetu wybrać coś co w relacji cena-jakość wypada najkorzystniej.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Pływać będę w większości przypadków sam. Przeznaczenie: łowienie stacjonarne spławikowe oraz spinning. Jeśli chodzi o stacjonarne łowienie mam sie w miarę komfortowo zmieścić sam z klamotami. Spinning w max dwie osoby z racji mniejszej ilości sprzętu.

     Co do wielkości  to minimum 3 metry , z chodź i tu dupy nie urywa , celowałbym w 3,60 m , z kilem ,   po zakupie swojego i trochę popływaniu stwierdziłem że to jest za mało a mam 3 metrowy . Do tego jeszcze dolicz rolki kotwicy , uchwyty transportowe , na temat rolek kotwicy obejrzyj sobie kilka filmików na YT będziesz wiedział jak , co i z czym 

Silnik+aku powinien pozwolić mi popływać przynajmniej pół dnia w trolingu. To podstawowy wymóg na co jeszcze zwrócić uwagę - nie wiem, liczę na Waszą pomoc.

 

Silnik 50 - 55 lbs  + aku 100-120tka najlepiej głębokiego rozładowania  . Ja pływam na 40 lbs i aku 80tka , pływam na nim nie często ale już kilka lat i nie narzekam ale przydałby się większy 

Co do echa to  wystarczyła mi PIRANHA MAX 160 , głębokość , ukształtowanie dna , trzy wielkości rybek , temperatura wody . Apetyt rośnie w miarę jedzenia i przyznam że po kilku latach użytkowania myślałem nad zmianą na coś lepszego , jeżeli fundusz Ci pozwala to pomyśl o echu jakimś lepszym 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam kolibri 3,30 z pełną sztywną podłogą bez kila. Do tego silnik yomoto 55 z maxymizerem + aku 120 ( trochę za ciężki 😁)na tym zestawie jestem wstanie pływać po odrze we wrocku dwa dni bez ładowania. Echo Lowrance Elit 3x wzypelnosci wystarcza. Jestem bardzo zadowolony z całego zestawu a jeśli miał bym coś zmienić to aku na lżejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew w temacie.

Jeśli chodzi o ponton to myślałem właśnie nad modelami Kolibri KM280PP lub KM300PP - z pełną podłogą składaną jak harmonijka. Kwestia tylko, że te pontony ważą ~40kg - myślę, że dałbym je rade wodować to znaczy przenieść w miejsce wodowania spakowane i nad wodą samemu wodować bo akweny na których będę łowić (głównie jeziora) mają raczej łagodną linię brzegową.

Jeśli chodzi o silnik moją uwagę przykuł: Haswing Osapian 40 - jest w miarę rozsądnej cenie i ma pozytywne opinie. 

Akumilator KOYOSONIC NPG 90 12V ( GEL)

Ładowarka impulsowa Schumacher SCI 10

Echosonda Lowrance Elite X3

 

Z racji dość mocno ograniczonego budżetu liczę, że w pierwszej kolejności zakupię ponton + echo i będę pływał wiosłując.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tego Osapiana 40, do tego Toyama 100ah i ładowarke Schumacher. Podpinany jest do łodzi 3,9m i daje radę, spokojnie cały dzień pływam ( jezioro). Ponton jest lżejszy więc spokojnie taki zestaw jak podałeś wystarczy.

Jeśli chodzi ponton to na twoim miejscu zastanowił bym się nad Kolibri KM-300D, będzie na pewno cięższy ale też i gramatura materiału jest większa czyli 110g/m2 a nie 950g/m2, po za tym do transportu kup kółka i bez problemu zwodujesz się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, salto napisał:

Mam dokładnie tego Osapiana 40, do tego Toyama 100ah i ładowarke Schumacher. Podpinany jest do łodzi 3,9m i daje radę, spokojnie cały dzień pływam ( jezioro). Ponton jest lżejszy więc spokojnie taki zestaw jak podałeś wystarczy.

Jeśli chodzi ponton to na twoim miejscu zastanowił bym się nad Kolibri KM-300D, będzie na pewno cięższy ale też i gramatura materiału jest większa czyli 110g/m2 a nie 950g/m2, po za tym do transportu kup kółka i bez problemu zwodujesz się sam.

To już jest znaczna różnica w cenie + 1000zł.

Ja chciałbym się zmieścić w cenie 3000 zł Ponton+echosonda

Na silnik przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ponton to na twoim miejscu zastanowił bym się nad Kolibri KM-300D, będzie na pewno cięższy ale też i gramatura materiału jest większa czyli 110g/m2 a nie 950g/m2, po za tym do transportu kup kółka i bez problemu zwodujesz się sam.

 

Po co kupować , samemu można zrobić i tak się stało w moim przypadku , zrobię  zdjęcia to wstawie . Koszt będzie o wiele niższy jak sobie żądają za gotowce . Kupujesz  dwa aluminiowe kątowniki , jeden kwadrat , kilka śrub , trochę roboty i kłopot z głowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.