Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędka na sandacza z gruntu na wywózkę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od tego roku zaczynam jeździć na nocne wypady na sandacza. Łowię na rybkę (żywą lub martwą) z gruntu. Zwykle na wywózkę łódką, ale nie wykluczam, że czasem będę łowił z rzutu.

W dzień łowię na method feeder (zwykle leszcze) i na pewno będę również do tego stosował wędki.

Czy możecie mi polecić jakąś dobra wędkę?

A najlepiej żeby nie zakładać nowego tematu  jeszcze jakiś dobry kołowrotek na wywózkę...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Przyznam, że nie do końca zrozumiałem Twoje pytanie  w części o method feeder. Chcesz wędki do wywózki używać też do metody?

Ja na trupka / żywca z gruntu używam karpiówek 3/3.25 lbs. Po pierwsze mają spory zapas mocy, po drugie duże przelotki, które minimalizują opór przy pobieraniu przez sandacza przynęty. Podaj jakiś przedział cenowy, wtedy łatwiej będzie coś polecić.

Z kołowrotków poleciłbym TICA scepter GTB. Świetna i mocna maszynka za rozsądną cenę. A i wąsaty, spory przyłów będziesz mógł komfortowo pociągnąć.

pozdrawiam, Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że trochę nie zrozumiale napisałem. Szukam wędki na sandacza (głównie na wywózkę).
Myślę, że do 400zł mogę przeznaczyć, ale wędki szukam na lata więc jeśli będzie trzeba dam więcej

P.S. Z tym method feeder miałem na myśli, że do innych celów też będę używał wędki, ale głównie szukam sandaczowej z gruntu😀

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feeder powinien się sprawdzić i pod sandaczem i przy metodzie. Jeden z lepszych jakie używam to Robinson Diplomat Feeder. Poleciłbym Ci ten o największym cw do 120g. Są bardzo lekkie i mają duży zapas mocy.

http://sklepwedkarskirapa.pl/wedka-robinson-diplomat-feeder-390-cm-40-120-g-p-22531.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ras al Ghul napisał:

Feeder powinien się sprawdzić i pod sandaczem i przy metodzie. Jeden z lepszych jakie używam to Robinson Diplomat Feeder. Poleciłbym Ci ten o największym cw do 120g. Są bardzo lekkie i mają duży zapas mocy.

http://sklepwedkarskirapa.pl/wedka-robinson-diplomat-feeder-390-cm-40-120-g-p-22531.html

nie polecam feedera do łowienia na trupa z gruntu. Jaki to by nie był feeder będzie miał zawsze za małe przelotki.
A to stawia opór przy braniu sandacza. Polecam jakiekolwiek lepsze karpiówki z dużymi przelotkami. Na trupa z gruntu to tak naprawdę nawet teleskop będzie lepszym wyborem niż feeder.

Piszę tylko i wyłącznie ze swoich doświadczeń i wyciągniętych wniosków. Sam kiedyś łowiłem na trupa na feedery (jako że to najbardziej uniwersalne wędki gruntowe), ale po przejściu na karpiówki jest zdecydowanie lepiej. Kontrola ryby jest większa no i mniej porzuceń przynęty po braniu.

Opiszcie swoje doświadczenia, gdyż nie ukrywam, że łowienia sandaczy z gruntu cały czas się jeszcze uczę. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.