Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Relacje między wędkarzami nad wodą


patryk1113mw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak tam wasze wrażenia odnośnie relacji między wędkarzami nad wodą? Ja wędkuję na wodach PZW w okolicach Radomska, Częstochowy. Często zdarza się, że inni wędkarze są nie przyjemni. Po rozłożeniu sprzętu do zasiadki przechodzący wędkarze mówią ze to ich miejsce itd;, a na łowisku jest 100 innych miejscówek każda ciekawa. Wiadomo przecież, że nie ma zajmowania miejsc tylko łowi się tam gdzie jest wolne miejsce. Dotyczy to zarówno zbiorników jak i rzek. Ogólnie ciężko pogadać z wędkarzami na łowiskach. Są mile nastawieni tylko ci co są miejscowi i się razem znają (,,miejscowy do miejscowego"), przyjezdni są jakby nie mile widziani. Chodź w większości przypadków jestem przekonany , że ci miejscowi nie mają nawet wykupionych kart wędkarskich PZW i łowią praktycznie codziennie na tych łowiskach, a my przyjezdni raz na jakiś czas się wybierzemy na łowisko i jesteśmy tam niemile widziani. Są to najczęściej starsi panowie emeryci. Jak by się mogło wydawać powinni być życzliwi a tu takie niemiłe zaskoczenie. Może nasze młodsze pokolenie inaczej będzie podchodzić to tematu wędkarstwa. A jak jest nad waszymi zbiornikami w waszych okolicach?

Życzę trochę więcej szacunku i życzliwości w naszej wędkarskiej rodzinie, jak i szacunku do łowisk i ryb.

Pozdrawiam.   

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W mojej okolicy (Wadowice 40+) Raczej nie ma takich problemów, wędkarze rozmawiają ze sobą, jako że mam dopiero 15 lat i zaczynam przygodę z wędką, bardzo mile podadzą wskazówki, których często tak brakuje zaczynając z wędką, mimo że jestem od nich dużo młodszy, rozmawiają jak równy z równym, tyle że łowię głównie na spinning, więc to też inne podejście, bo nie muszę mieć stałej miejscówki, tylko ciągle krążę. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bartlom02 napisał:

W mojej okolicy (Wadowice 40+) Raczej nie ma takich problemów, wędkarze rozmawiają ze sobą, jako że mam dopiero 15 lat i zaczynam przygodę z wędką, bardzo mile podadzą wskazówki, których często tak brakuje zaczynając z wędką, mimo że jestem od nich dużo młodszy, rozmawiają jak równy z równym, tyle że łowię głównie na spinning, więc to też inne podejście, bo nie muszę mieć stałej miejscówki, tylko ciągle krążę. 

Witam. No i takie podejście się chwali. Szczególnie dla młodego wędkarza, który zaczyna przygodę z wędkarstwem i każda wskazówka jest cenna.

Ja też lubię pospinningować. Raz nad zalewem też spotkałem się z taką sytuacją, że tamtejsi wędkarze łowili karpie na feeder i żywiec za drapieżnikiem. I dało się odczuć i usłyszeć jakieś pomruki o tym, że im płoszę ryby, chodź oczywiście nie łowiłem blisko ich stanowisk. 

A jakie wy macie doświadczenia w tym temacie. 

Pozdrawiam.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na łowiskach PZW nie ma żadnych problemów, bo wszyscy się znają za pośrednictwem zawodów. 

Inne łowiska:

 Zazwyczaj jeżdżę tylko z jakimś znajomym więc raczej mamy przewagę liczebną nad jakimiś pojedynczymi wędkarzami, a to co sobie gdzieś tam pomrukują pod nosem trzymają tylko dla siebie, także nic do nas nie dociera o ile wgl coś jest mówione. Ja osobiście mogę być negatywnie nastawiony jeżeli podejrzewam że ktoś łowi bez karty i zabiera ryby z łowiska, za które tylko my płacimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy się nie spotkałem z wrogim nastawieniem innych wędkarzy, często spotykam te same osoby w miejscach gdzie łowię. Nie raz wymieniamy się informacjami czy spostrzeżeniami odnośnie ostatnich upodobań rybek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Są ludzie i ludziska na kanale elektrociepłowni na którym często łowie znam prawie wszystkich  zaczołem tam łowić mając 16 lat troszkę czasu już mineło i powiem wam że nigdy nie spotkałem się z jakimiś wrogimi relacjami nawet przeciwnie gdy lepsze miejsca są już zajęte często któryś wpuszcza mnie kolo siebie co nie zawsze podoba się innym wędkarzom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. No wiadomo, że nie każdy jest nie miły, ale z pewnością zdarzają się tacy wędkarze. niki, ale z tego co mówisz to łowisz już długo na tym zbiorniku czyli wszyscy cię znają.  Z moich obserwacji najgorzej ma nowy na zbiorniku wtedy jest narażony na zaczepki. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.