Skocz do zawartości
tokarex pontony

Relacje między wędkarzami nad wodą


patryk1113mw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak tam wasze wrażenia odnośnie relacji między wędkarzami nad wodą? Ja wędkuję na wodach PZW w okolicach Radomska, Częstochowy. Często zdarza się, że inni wędkarze są nie przyjemni. Po rozłożeniu sprzętu do zasiadki przechodzący wędkarze mówią ze to ich miejsce itd;, a na łowisku jest 100 innych miejscówek każda ciekawa. Wiadomo przecież, że nie ma zajmowania miejsc tylko łowi się tam gdzie jest wolne miejsce. Dotyczy to zarówno zbiorników jak i rzek. Ogólnie ciężko pogadać z wędkarzami na łowiskach. Są mile nastawieni tylko ci co są miejscowi i się razem znają (,,miejscowy do miejscowego"), przyjezdni są jakby nie mile widziani. Chodź w większości przypadków jestem przekonany , że ci miejscowi nie mają nawet wykupionych kart wędkarskich PZW i łowią praktycznie codziennie na tych łowiskach, a my przyjezdni raz na jakiś czas się wybierzemy na łowisko i jesteśmy tam niemile widziani. Są to najczęściej starsi panowie emeryci. Jak by się mogło wydawać powinni być życzliwi a tu takie niemiłe zaskoczenie. Może nasze młodsze pokolenie inaczej będzie podchodzić to tematu wędkarstwa. A jak jest nad waszymi zbiornikami w waszych okolicach?

Życzę trochę więcej szacunku i życzliwości w naszej wędkarskiej rodzinie, jak i szacunku do łowisk i ryb.

Pozdrawiam.   

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W mojej okolicy (Wadowice 40+) Raczej nie ma takich problemów, wędkarze rozmawiają ze sobą, jako że mam dopiero 15 lat i zaczynam przygodę z wędką, bardzo mile podadzą wskazówki, których często tak brakuje zaczynając z wędką, mimo że jestem od nich dużo młodszy, rozmawiają jak równy z równym, tyle że łowię głównie na spinning, więc to też inne podejście, bo nie muszę mieć stałej miejscówki, tylko ciągle krążę. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bartlom02 napisał:

W mojej okolicy (Wadowice 40+) Raczej nie ma takich problemów, wędkarze rozmawiają ze sobą, jako że mam dopiero 15 lat i zaczynam przygodę z wędką, bardzo mile podadzą wskazówki, których często tak brakuje zaczynając z wędką, mimo że jestem od nich dużo młodszy, rozmawiają jak równy z równym, tyle że łowię głównie na spinning, więc to też inne podejście, bo nie muszę mieć stałej miejscówki, tylko ciągle krążę. 

Witam. No i takie podejście się chwali. Szczególnie dla młodego wędkarza, który zaczyna przygodę z wędkarstwem i każda wskazówka jest cenna.

Ja też lubię pospinningować. Raz nad zalewem też spotkałem się z taką sytuacją, że tamtejsi wędkarze łowili karpie na feeder i żywiec za drapieżnikiem. I dało się odczuć i usłyszeć jakieś pomruki o tym, że im płoszę ryby, chodź oczywiście nie łowiłem blisko ich stanowisk. 

A jakie wy macie doświadczenia w tym temacie. 

Pozdrawiam.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na łowiskach PZW nie ma żadnych problemów, bo wszyscy się znają za pośrednictwem zawodów. 

Inne łowiska:

 Zazwyczaj jeżdżę tylko z jakimś znajomym więc raczej mamy przewagę liczebną nad jakimiś pojedynczymi wędkarzami, a to co sobie gdzieś tam pomrukują pod nosem trzymają tylko dla siebie, także nic do nas nie dociera o ile wgl coś jest mówione. Ja osobiście mogę być negatywnie nastawiony jeżeli podejrzewam że ktoś łowi bez karty i zabiera ryby z łowiska, za które tylko my płacimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy się nie spotkałem z wrogim nastawieniem innych wędkarzy, często spotykam te same osoby w miejscach gdzie łowię. Nie raz wymieniamy się informacjami czy spostrzeżeniami odnośnie ostatnich upodobań rybek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Są ludzie i ludziska na kanale elektrociepłowni na którym często łowie znam prawie wszystkich  zaczołem tam łowić mając 16 lat troszkę czasu już mineło i powiem wam że nigdy nie spotkałem się z jakimiś wrogimi relacjami nawet przeciwnie gdy lepsze miejsca są już zajęte często któryś wpuszcza mnie kolo siebie co nie zawsze podoba się innym wędkarzom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. No wiadomo, że nie każdy jest nie miły, ale z pewnością zdarzają się tacy wędkarze. niki, ale z tego co mówisz to łowisz już długo na tym zbiorniku czyli wszyscy cię znają.  Z moich obserwacji najgorzej ma nowy na zbiorniku wtedy jest narażony na zaczepki. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.