Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do 350zł


miskof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio rozglądam się za kołowrotkiem, ale że wybór jest ogromny sam nie wiem co wybrać dlatego proszę Was o pomoc.

Wędkować będę na Wiśle.

Ryby jakie zamierzam łowić to głównie szczupaki, sandacze, ale jak wiadomo na Wiśle można trafić różnego rodzaju drapieżniki z brzegu.

Używam przynęt maksymalnie do 15-20g, ale nie mniejsze  niż 5g i są to głównie gumy, czasami jak już nic nie daje rady zakładam jakąś wahadłówkę lub obrotówkę ale też nie mniejszą niż rozmiar 3, a na kołowrotek raczej będę nawijał żyłkę bo plecionka jakoś mi nie podchodzi..

Rozmiar kołowrotka między 3000 a 4000 bo mam 1000 ale to stanowczo za mały młynek na tego typu zabawę.

Proszę doradźcie coś bo wybór jest bardzo ciężki, a już bym chciał wyskoczyć nad wodę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Niestety nikt mi nie udzielił odpowiedzi :( ale trudno ;) Obrażać się nie będę! :D

Wybór padł na Ryobi Zauber 4000.

Trochę poczytałem, poszperałem i podjąłem decyzję.

Młynek jest tej samej wielkości co rozmiar 3000, wielkość szpuli jest tylko większa (lepiej mieć większego niż mniejszego :lol:)

Jutro wyskoczę z wędeczką na wieczorne obrzucanie Wisełki, sprawdzę jak się sprzęt spisze ;)

 

Pozdrawiam, Miskof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Goliat napisał:

mam ten kręcioł. Polecam, jest wytrzymały, dobrze nawija i ma dobry hamulec

aaa i pamiętaj, że często w Ryobi jest fabrycznie naprawdę mało smaru. Warto go przesmarować dobrym mazidłem do kołowrotków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, piotr chorzów napisał:

Goliat masz 100% racji - większość firm daje mało smaru lub bardzo rzadki .

Ja też używam rzadkiego smaru, ale smaruję go tak 2-3 razy w roku. Wtedy i praca jest maślana, i kołowrotek się nie zużywa. Poprzedniego Zaubera miałem 5 lat i jeszcze śmiga teraz na matchu :) Ten nowy pracuje u mnie od tego roku. Na szczęście się w nim nic od tego czasu nie zmieniło. Jest to dobry kręcioł z mocną przekładnią. W tych pieniądzach chyba najlepszy wybór na rynku. Chociaż jestem trochę do tyłu z nowościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje Wam za dobre rady :)

Powiedzcie mi jeszcze w jaki sposób smarować kołowrotek? <_<

Chodzi o rozkręcenie rączki, oraz zdjęcie szpuli i w tych dwóch miejscach użyć tego specyfiku?

 

Dzisiaj jazda nad wodę po godzinie 18:00, zapoluje na jakiegoś szczupłego albo sandała ;) i dam znać jutro jak poszło :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.