Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zakup 2 wędek: spławik oraz feeder


Michal93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nazywam się Michał i chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze 2 zestawów: 1) spławik 2) feeder.

Obecnie posiadam 2 wędki:

-sentymentalna wędka z dzieciństwa 240 mikado z plastikowym kołowrotkiem - która nie nadaje się już zbytnio do łowienia

- spinning mikado viper spin 240 z kołowrotkiem jaxon symphony rx300

Lubię wędki krótkie i lekkie, długie "kije" mnie męczą i nie dają takiej przyjemności.

Ważnym czynnikiem będzie wygląd wędki - dlatego chciałbym mieć możliwość fizycznego obejrzenia go w Warszawie.

Miejsce w którym będę łowił to głównie jezioro Ślesińskie (okolice Konina), niewielkie jezioro w okolicach Warszawy oraz być może Wisła lub inne rzeki.

Spławik:

długość około 300cm

-jestem zdecydowany na markę mikado, chyba że jesteście całkowicie przekonani że to niespecjalny wybór

-kiedyś wędki były teleskopowe, teraz raczej się od nich odchodzi na rzecz składanych - rozumiem że taki wybór byłby lepszy?

https://multifishing.pl/mikado/20220-wędka-300cm40g-black-draft-picker-mikado-5900637222477.html?search_query=mikado+&results=46

-Cena tej wędki wydaje się dość wysoka ponieważ 200pln za sam kij bez osprzętu to dość sporo na studencką kieszeń - jednak wiem,że to jest zakup na lata.

-Kołowrotek tutaj całkowicie zdałbym się na Waszą opinię.

Przewiduję,że dość szybko trafi się Lin 30-35cm i możliwe że to będzie największa ryba która będzie wyciągnięta przez pierwszy okres czasu - podaję oczywiście orientacyjnie

Feeder:

-długość około 330

- cw 90 czy raczej 140 ?

-tak jak powyżej raczej przez wzgląd na sentyment mikado

-zdecydowanie wędka składana na segmenty

https://multifishing.pl/mikado/20245-wędka-330cm90g-ultraviolet-method-feeder-mikado-5900637274759.html?search_query=mikado+&results=46

http://rapa-sklep.pl/wedka-mikado-golden-bay-feeder-345.html

I ponownie koszt blisko 200 pln, są lepsze propozycje w mniejszych cenach? Jak oceniacie ten wybór?

Kołowrotek - również całkowicie się Was posłucham.

Chciałbym żeby tym zestawem można było również spróbować zarzucić w Wisłę na jakiegoś  "małego" suma, oczywiście nie wiadomo co się trafi... ale zależało by Mi na niepołamaniu wędki.

 

Uprzejmie prosiłbym Was o pomoc w złożeniu mojego planowanego zestawu składającego się z 3 rodzajów wędek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ultraviolet to dobry wybór jeśli chodzi o feeder, do tego proponowałbym jednak coś z wolnym biegiem w rozmiarze 4000-6000.

Jeśli chodzi o spławik jednak proponowałbym ci poszukać typowej wędki match lub float w 3-składzie ale ciut dłuższej 3,6-3,9 m. Podany przez ciebie black draft to picker czyli młodszy brat feedera :D Tego typu patyki mają małe przelotki co utrudnia łowienie spławikiem na większych głębokościach z użyciem stoperów które mogą po prostu blokować się na przelotkach.

Jeśli chodzi o modele wędzisk czy kołowrotki nic konkretnego nie polecę gdyż nie bardzo wiem co z obecnych nowych modeli jest godne polecenia. Może ktoś inny się wypowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się nie zgodzę z kolegą @Elast93 co do pickera ;) mam 3m /40g pickera Mikado Esencjal Mulltipiker- wędka match którą posiadam ma mniejsze przelotki :rolleyes: ten picker jest przeze mnie używany z gruntu ,pod spławik i jako spining :)  po prostu na rybkach przeważnie mam jedną wędkę , nie lubię ciągać dużo gratów , picker jest dla mnie takim universalem . Jednak pod spławik ,a myślę że 3 m to takie minimum wybrał bym telespin , miałem Mikado Purple Rain 300/40g bardzo go chwaliłem , ciekawym kijem był by telespin Mikado Nihonto 3m są wersje 25i 40 g . A jeśli ciut dłuższa wędka to sam się zastanawiam nad Jaxon Silwer Shadows Distance Float 3,30/ 30g lub 40g  trzy skład o 117cm długości transportowej , więc ciekawa wędka na jakiś biwak czy też niezawadzająca w bagażniku auta ;)  chociaż nie miałem żadnej wędki Jaxona to nie wiem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, buszmen napisał:

I tu się nie zgodzę z kolegą @Elast93 co do pickera ;) mam 3m /40g pickera Mikado Esencjal Mulltipiker- wędka match którą posiadam ma mniejsze przelotki :rolleyes: ten picker jest przeze mnie używany z gruntu ,pod spławik i jako spining :) 

match ma bardzo małe przelotki. Float powinien mieć zdecydowanie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio macałem wędkę pod spławik - York Exclusive Float, 3-składowa.

Interesowała mnie długość 3,9 m. Ten model jest też w rozmiarze 3,6 m.

Leciutka, bo waga około 215 g przy 3,9 m. Przelotki większe niż ma wędka typu match. Sam mam Jaxon Arcadia Match 3,6 m 5-20 g, i daje radę, ale ma tak małe przelotki, że mały i cienki gumowy stoper na żyłce nie jest w stanie swobodnie przejść przez przelotkę szczytową. W York'u nie byłoby takich problemów.

Zobacz jeszcze wędki:

- SUMO TRX CARP FLOAT

- CORMORAN APM 28 VARIO

obie po około 160 zł

Jako kołowrotek pod spławik polecę SPRO Passion 740 Match (~150-180 zł), z płytką szpulą do dalekich rzutów nawet lekkimi zestawami.

Odradzam młynek Jaxon Pegasus GT Match - tani, ale szkoda kasy. Spasowanie i wykonanie zabawkowe.

Jako kołowrotek do feedera polecę Okuma Travertine TRB 45 (z wolnym biegiem, bardzo żywotny). Przerobiłem kilka młynków do feedera, aż stanęło na Okumie. Nówka około 180 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za odpowiedzi, zdecydowałem się jednak na zakup nieco bardziej budżetowego sprzętu do feedera prze internet.

Mikado Sasori 3,30 m (0-100g) + Jaxon Aris bez wolno-biegu ponieważ wiem,że popełnił bym wielokrotnie błąd nieodpięcia wolnego biegu.

Wędkę na spławik zdecydowanie muszę obejrzeć na własne oczy, bo tak jak mówicie wielkość przelotki będzie miała decydujące znaczenie przy spławiku przelotowym ( a ze względu na głęboki akwen muszę taki stosować).

Podczas pierwszego wyjazdy na działkę udało się bardzo przyjemnie wyjąć kilka leszczy +50cm;~2kg, więc jestem zadowolony z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.