Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach ? Sierpień 2017


DAZ

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wczoraj pobawiłem się spławiczkiem. Nie daleko od brzegu, tak jak bacikiem, ale na bolonkę z kołowrotkiem. Chociaż upał niemiłosierny, skaczący do wody i chlapiący się niedaleko młodzieńcy to ryb sporo wpadło. Głównie płotka i leszczyk takie do 30 cm, czasem wzdręga i krąp. Trafiły się tez 4 małe okonie :) łowisko to samo na które zimą na lód chodziłem i okonia nie mogłem trafić . Nie liczyłem rybek ale kilka kilo tak na oko.

Przedwczoraj wieczorno-nocny spin. Od 20 do 24 siedziałem. Tylko jedno przywalenie, po zacięciu potężny odjazd i opór na kiju, nie mogłem podciągnąć ryby do siebie. Niby jest jakaś walka ale raczej tępy opór przy podciąganiu i wiry na powierzchni. Przeczuwałem podhaczenie jakiejś ryby i tak było faktycznie . Piękny duży leszcz zaczepiony za ogon, grubo ponad 50 cm . Fotki nie robiłem bo jakoś głupio by mi było zgłaszać go do GP, za pysk to tak, ale za dupe to się nie liczy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Zachęcam do wspólnej rywalizacji. Dla tych, co nie mają możliwości wzięcia udziału w całej gamie gatunków w Grand Prix haczyk.pl, proponuję konkurencję w kategorii "okoń". Bardzo proste zasady. Suma 6 największych okoni da zwycięstwo w tej kategorii. Liczymy gołe centymetry. Podmieniamy na większe w trakcie całej II rundy GP. Dla zwycięzcy jest odłożony pakiet woblerów kleniowo-okoniowych. Do końca tury będę jeszcze dorzucał co ciekawsze przynęty. Dyskusja i informacje o stanie rywalizacji będą w miarę dodawanych zgłoszeń podawane w temacie Grand Prix 2017 bieżąca dyskusja:) Zgłaszanie ryb zgodnie z zasadami GP.

PS

Chcę wspomnieć, że też biorę udział. Będę bronił przynęt, jak w pierwszej części w kategorii kleń. Tym sposobem przynęt przybędzie do momentu aż ktoś zdominuje kategorię;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.08.2017 o 20:30, jaceen napisał:

Witam:)

Zachęcam do wspólnej rywalizacji. Dla tych, co nie mają możliwości wzięcia udziału w całej gamie gatunków w Grand Prix haczyk.pl, proponuję konkurencję w kategorii "okoń". Bardzo proste zasady. Suma 6 największych okoni da zwycięstwo w tej kategorii. Liczymy gołe centymetry. Podmieniamy na większe w trakcie całej II rundy GP. Dla zwycięzcy jest odłożony pakiet woblerów kleniowo-okoniowych. Do końca tury będę jeszcze dorzucał co ciekawsze przynęty. Dyskusja i informacje o stanie rywalizacji będą w miarę dodawanych zgłoszeń podawane w temacie Grand Prix 2017 bieżąca dyskusja:) Zgłaszanie ryb zgodnie z zasadami GP.

PS

Chcę wspomnieć, że też biorę udział. Będę bronił przynęt, jak w pierwszej części w kategorii kleń. Tym sposobem przynęt przybędzie do momentu aż ktoś zdominuje kategorię;)

No to trzeba do torby wrzucić metrówkę :) dziś taki na kukurydzę z gruntu - przydał by się jeszcze aparat a nie kalkulator ;)

Zdjęcie1333.jpg

Zdjęcie1335.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj krótki po południowy wypad na Wisełkę z kumplem. Łowiliśmy od 15:30 do 17:40. Kumpel spiningował za bolkiem ale bez rezultatów. Ja natomiast zabrałem tylko bata 5 m i gruntówkę. Bata zabrałem z myślą złowienia kilku uklejek na gorsze czasy z przeznaczeniem na trupka na jesiennego sandacza, ale poza uklejkami trafiło się też kilka kleni od 20-37 cm i okoń ok 20 cm. Na gruntówce zarzuciłem uklejkę i także zameldował się kleń niecałe 35 cm .. Sandaczowe brania miałem dwa i oba zmarnowałem.. przy drugim braniu sandacza wyciągnąłem uklejkę bez głowy haha

Poniżej fotki największych kleni :) 

large.20170807_154039.jpg.7b4c677cef42fa

large.20170807_163748.jpg.95425bb1d34f5d

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem znowu odwiedzić zalew o poranku. Nad wodą byłem około 04:45 i wędkowałem do 09:30. Udało się złowić 4 niewielkie karpie 34-40 cm, lina oraz dwa karasie :) Na zalewie w tym roku białoryb bardzo dobrze współpracuje, niestety dalej nie jest mi dane dobrać się do tych większych :( 

Poniżej kilka fotek :

20170808_072640.thumb.jpg.2fdb1fba22b4cd9ce5a466c4546a2ace.jpg

20170808_085214.thumb.jpg.07276503b80a2907fd739ebe1aed911f.jpg

20170808_081854.thumb.jpg.3c4f970fc0c253c9814798264d5923ed.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że już niedługo skończą się wakacje i Elast pójdzie do szkoły bo stanowczo za dużo czasu spędza nad wodą :)

Ja dzisiaj łowiłem na przepływankę na Wisłoku. Leniwy uciąg, 1,5 metra głębokości, wiaderko zanęty i 4 godziny nad wodą. Złowiłem ze 4 płotki, ze 3 krąpiki, jednego okonia i pierdyliard uklei. Niektóre wielkie jak śledzie, mógłbym głodujące dzieci w Afryce wykarmić. Ukleja to królowa Wisłoka :)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ESSOX napisał:

Dobrze że już niedługo skończą się wakacje i Elast pójdzie do szkoły bo stanowczo za dużo czasu spędza nad wodą :)

Ja dzisiaj łowiłem na przepływankę na Wisłoku. Leniwy uciąg, 1,5 metra głębokości, wiaderko zanęty i 4 godziny nad wodą. Złowiłem ze 4 płotki, ze 3 krąpiki, jednego okonia i pierdyliard uklei. Niektóre wielkie jak śledzie, mógłbym głodujące dzieci w Afryce wykarmić. Ukleja to królowa Wisłoka :)

Oj szkołę to ja już mam za sobą od kilku lat :) u mnie sezon trwa od zejścia lodu do ewentualnego pojawienia się lodu :D więc jeszcze drugie tyle przede mną haha

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Elast93 napisał:

Oj szkołę to ja już mam za sobą od kilku lat :) u mnie sezon trwa od zejścia lodu do ewentualnego pojawienia się lodu :D więc jeszcze drugie tyle przede mną haha

A na lodzie nie łowisz?! ja może bardziej uwielbiam jak latem :)

Zdjęcie0619.jpg

Zdjęcie0625.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, buszmen napisał:

A na lodzie nie łowisz?! ja może bardziej uwielbiam jak latem :)

Zdjęcie0619.jpg

Zdjęcie0625.jpg

Niee łowienie na lodzie czy w śniegu to nie moja bajka :) i tak baardzo często jestem nad wodą w okresie marzec - grudzień, patrząc na przestrzeni ostatnich 5 lat to wychodzi że zaliczyłem średnio ok 150 wypadów w sezonie, w tym już mam blisko 70 wypadów za mną hehe. Sorry za offtopic :rolleyes:

Ja wczoraj byłem pod wieczór dwie godzinki nad Wisłą znowu z bacikiem i gruntówką, tym razem udało się wyjąć tylko kilka uklejek leszczyka ok 15 cm i nie wiele większego okonia więc bez zdjęć :) Dzisiaj wybieramy się z kumplem pod wieczór na dwie godzinki, zobaczymy co to będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Piękne rybki! :)

 

Z kolegą wczoraj byłem nad Warszawską Wisłą.

Woda bardzo niska, gotowało się pod powierzchnią atakami Bolenia, ale rzucaliśmy od 20:15 do 22:00 i niestety nic..

Coś źle robimy ale sami nie wiemy co :)

Trzy razy widzieliśmy potężne ataki Bolenia na powierzchni wody, lecz poza zasięgiem rzutu..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj komercja ta co zawsze, mały zbiornik bo mniejsza presja wędkarska.

Dwie wędki, jedna "na metodę" , druga grunt tzw "zestaw helikopterowy" . Na gruncie duże kulki albo pelet 20 mm śmierdziuchy, na przemian halibut albo krab, zarzucone pod suma lub jesiotra.

Na metodę mikro-kulki w różnych wariacjach. Ogólnie słabe brania, 3 karpiki nie warte fotki i wąsaty około 17. Wziął na białego halibuta 8 mm+ 7 mm dumbells pop ups tutti frutti :) zapięty za samą skórkę dolnej wargi ale zaskakująco pewnie, ciężko było hak wyczepić. Po zacięciu od razu wiedziałem że duża ryba ale byłem przekonany że albo karpisko albo duża tołpyga, suma bym nawet nie podejrzewał biorąc pod uwagę te maleństwa na włosie. Długo trzymał się na dużej odległości ale bez zrywów, po około 20 minutach pierwsze podciągnięcie pod brzeg i jak poszły bąble to już wiedziałem że sum. Jeszcze chwilę pokręcił się przy dnie pod brzegiem i wylądował w podbieraku. Zważony w siatce miał 20 kilo i 132 cm. Łowisko "złów i wypuść" ale właściciel zabrania wypuszczania suma po złowieniu więc najprawdopodobniej skończył na patelni :)

O 22 już zwinąłem jedną wędkę i szedłem po drugą i nastąpił odjazd na gruncie. Na kraba wziął sazan 49 cm, takiego ładnego dawno nie widziałem. Sum to oczywiście rekord życiowy zarówno w wadze jak i długości.

A dzisiaj na przepływankę na Strugu kilka płotek (największa 24 cm) i sandacz taki ze 40 cm zaczepiony za płetwę grzbietową.

Zdjęcie-0086.jpg

Zdjęcie-0087.jpg

Zdjęcie-0088.jpg

Zdjęcie-0089.jpg

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.30 rano. Budzi mnie budzik do pracy. Jak to nawinął kiedyś Rysiek z Poznania czeka mnie kolejny stracony dzień ;) Jak każdy porządny obywatel oczywiście pierwsze co robię odpalam FB ;) Portal jest tak uprzejmy że przypomina mi że dokladnie kilka lat temu zlowilem swoja pierwszą brzane na spinning na wiśle. Pakuje szybko sprzęt i uderzam do pracy. W robocie oczywiście od rana się trzęsę. Chce juz nad wode. Wybija czternasta. Wychodze i gonie nad wode. Na miejscowce jestem za okolo 50 minut. Szczegolny dzien, idealna pogoda, no I super Stan Wisly. Łowię. Przez godzinę nic się nie dzieje. Nagle zaczynają skakac. Wchodzą w rynnę. Rzut wachlarzem i ... siedzi. Po walce odrazu widzę ze jest prawidłowo zapieta. Czuje jej ruchy mordką. 3\4 minuty mam ja na brzegu. Piekna, marzenie :) Dla takich chwil się żyje ...

 

598ddd113e0f6_WP_20170810_15_52_23_Pro(2).thumb.jpg.d9f9e119e83372055b0d3f062dab3772.jpg

 

598ddd580eac5_WP_20170810_15_54_27_Pro(2).thumb.jpg.19cfcd44881fff19066681509e4e16eb.jpg

  • Super 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Po dwutygodniowej przerwie wczoraj postanowiłem pojechać na nockę na żwirownię. Trzy rybki na brzegu, 2 karpie handlówki z ostatniego zarybienia oraz amurek 77cm. Były też dwie ryby które po kilkumetrowym holu spięły się, także nocka owocna :)

P8120109.JPG

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.