Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Problematyczna żyłka POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem problem z żyłką, a mianowicie mam, stara żyłka skręcała się, postanowiłem ją wymienić. Kupiłem żyłkę NANO CARP 0.25mm firmy BALSAX (pan w sklepie bardzo chwalił), okazało się, że żyłka zachowuje się identycznie, mianowicie dziwnie się skręca (dwa końce w jeden). . . co pokazuję na załączonym pliku. . . łowię na method drennan, łowisko komercyjne (karp, amur,lin, leszcz, karaś), metoda bardzo mi się sprawdza tylko martwi mnie ta żyłka, wyciągając z wody dam jej trochę luzu (zakładanie przynęty) i zaraz jest ostre skręcanie, które po ostrym pociągnięciu zamienia się w supeł, proszę o pomoc, co robię źle? zła żyłka, złe nawijanie? kolega mówił abym namoczył szpulę z żyłką w płynie do naczyń. . . co o tym sądzicie, proszę o pomoc, może inna żyłka?może to wina sztywnego koszyka przy metodzie?

20170802_190706.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam

Może problem tkwi w samym nawinięciu nawiń jeszcze raz ale na mokro włóż szpule do wiaderka z wodą i wtedy nawijaj płyn do naczyń używa się do odtłuszczenia żyłki i dotyczy to raczej żyłek pod spławik w wypadku tej żyłki to raczej zbędne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
O 3.08.2017 o 16:23, Jakubek_ManUtd napisał:

właśnie taki problem że, tu wg nie ma krętlików. . . to jest na sztywno zestaw,

drennan-method-feeder-large-koszyczek-35g.jpg

Witaj

Własnie o to chodzi w tego typu zestawie że ryba zacina się praktycznie sama .Oczywiście można zamontować go przelotowo do do tego służą specjalne stopery Zakładanie innego krętlika ( zamiast tego łącznika w koszyku jak sugerował jeden z kolegów) nic nie da bo dalej będzie to zestaw samozacinający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może skręcanie żyłki spowodowane są brakiem krętlika. Ja bym to zrobił tak: pójdź np.na łąkę rozwiń żyłkę - tak ok. 100  m a następnie nawiń ją trzymając żyłkę między palcami. Innym sposobem jest ustawienie się na moście i puszczenie żyłki z prądem rzeki, a następnie jej ponowne nawinięcie. Następnie za koszyczkiem dałbym krętlik tak np. 50-100 cm za koszykiem,to powinno zapobiec skręcaniu żyłki. Do odkręcania żyłek są też odpowiednie ciężarki tzw. spinn doctor. Sprawdź ponadto, czy rolka w kabłąku luźno się obraca/kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię na podobne zestawy i nigdy nie miałem problemów z żyłką. Moja rada - sprawdź kręcioł. Nie ma innego rozwiązania. Jak masz inny to po prostu przełóż, nawiń na nowy żyłkę i testuj. Żyłkę do tego stopnia mogą skręcić tylko 2 rzeczy: kołowrotek z luzami albo zardzewiała duża obrotówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Goliat napisał:

Łowię na podobne zestawy i nigdy nie miałem problemów z żyłką. Moja rada - sprawdź kręcioł. Nie ma innego rozwiązania. Jak masz inny to po prostu przełóż, nawiń na nowy żyłkę i testuj. Żyłkę do tego stopnia mogą skręcić tylko 2 rzeczy: kołowrotek z luzami albo zardzewiała duża obrotówka :)

Sorki jeszcze 3: dramatycznej jakości żyłka, ale po 1 primo Balsax ma dobre żyłki, a po 2 nawet najgorsza szmira się nie skręca tak na 1 wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skusiłem się na tę żyłkę również w diametrze 0.38 aby sprawdzić co jest warta tania żyłka, którą niektórzy polecają. Moja opinia to towar odpowiedni do ceny.......... Jest b. rozciągliwa i skręca się, więc poleciała do kosza po pierwszej zasiadce. Szkoda na to nawet tych małych pieniędzy, które kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.