Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy dobrze zmontowałem zestaw? i czy wystarczy na karpie poniżej 10 kg? Przedstawie co zrobiłem po kolei: zmontowałem przypon włosowy ( haczyk karpiowy, fluorocarbon 0.46), na końcu zamontowałem krętlik i rurkę termokurczliwą, węzły umocniłem super-glue.  następnie do krętlika przywiązałem leadcore 80cm. Na leadcorze zrobiłem dwa supełki a pośrodku na agrafce z krętlikiem zamontowałem ciężarek 50 gram, supełki są oddalone od siebie 10 centymetrów, mają blokować jakby ciężarek  żeby karp się sam zaciął, na końcu leadcora  jest kolejny krętlik który  łączy leadcora z żyłką główną  0.26mm. moje wędki to feedery, jedna to mikado goldenbay 345, 3 części cw. 140  a druga to mikado black stone 3.60, 3 częsciowa cw 120. Wiem że niezbyt nadają się do karpiarstwa, ale chciałem mieć wędki którymi będę mógł łowić też na feeder, a nie mam takiego budżetu żeby mieć wędki i do tego i do tego. Mam nadzieję że mi doradzicie :)

pozdrawiam Oliwer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
O 20.09.2017 o 21:05, oliwero01 napisał:

Cześć!

Czy dobrze zmontowałem zestaw? i czy wystarczy na karpie poniżej 10 kg? Przedstawie co zrobiłem po kolei: zmontowałem przypon włosowy ( haczyk karpiowy, fluorocarbon 0.46), na końcu zamontowałem krętlik i rurkę termokurczliwą, węzły umocniłem super-glue.  następnie do krętlika przywiązałem leadcore 80cm. Na leadcorze zrobiłem dwa supełki a pośrodku na agrafce z krętlikiem zamontowałem ciężarek 50 gram, supełki są oddalone od siebie 10 centymetrów, mają blokować jakby ciężarek  żeby karp się sam zaciął, na końcu leadcora  jest kolejny krętlik który  łączy leadcora z żyłką główną  0.26mm. moje wędki to feedery, jedna to mikado goldenbay 345, 3 części cw. 140  a druga to mikado black stone 3.60, 3 częsciowa cw 120. Wiem że niezbyt nadają się do karpiarstwa, ale chciałem mieć wędki którymi będę mógł łowić też na feeder, a nie mam takiego budżetu żeby mieć wędki i do tego i do tego. Mam nadzieję że mi doradzicie :)

pozdrawiam Oliwer

No to po kolei:

1. Haczyk należy wiązać za pomocą plecionek przyponowych, chyba, że Twoim zamiarem było zrobienie sztywnego przyponu, ale wtedy zbyt grube flu, wystarczy 25 lbs.

2.Ciężarek z kretlikiem montuje się na bezpiecznych klipsach, praktycznie teraz masz zablokowany ciężarek na stałe, co będzie jak karp urwie Ci żyłkę? odpowiedź - będzie pływał z kowadłem na wardze

3. żeby był efekt samozacięcia ryby potrzebny jest ciężarek min. 80 g.

4. wszelkie krętliki na leadcorze, czy żyłce również będą blokować ciężarek i będzie jak w pkt.2. żyłki i lc łącz pętelka w pętelkę

5. Leadcor moim zdaniem powinien mieć optymalnie 120 cm

6. poprawnie zawiązany haczyk nie potrzebuje wzmacniania klejem, ponadto czy sprawdziłeś, czy przypadkiem super glue nie osłabił Ci materiałów - on ma właściwości żrąco/topiące - do wzmacniania węzłów są specjalne kleje

To tak w skrócie byłoby na tyle. Pytaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź, na karpie wybieram się prawdopodobnie dopiero w marcu lub kwietniu, bo teraz chyba dla mnie jest za późno, możesz mi przedstawić jaki zestaw powinienem zmontować? albo edytować te co zrobiłem? Nie dokońca wiem jak montować ciężarek na leadcorze, a myślisz że mógłbym na tym sztywnym przyponie zrobić tak że karp swobodnie wysnuje sobie żyłkę a ciężarek zamontuje bez żadnych stoperów? doradź mi jak mam zrobić cały ten przypon sztywny.

PS. moje wędki mają ciężar wyrzutu do 140 i 120 a ja jeszcze zakładam worek pva pełny drobnego pelletu i taki ciężarek i pva nie zaszkodzi mojej wędce? mogę też nęcić procą ale to chyba mniej efektywne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, oliwero01 napisał:

dzięki za podpowiedź, na karpie wybieram się prawdopodobnie dopiero w marcu lub kwietniu, bo teraz chyba dla mnie jest za późno, możesz mi przedstawić jaki zestaw powinienem zmontować? albo edytować te co zrobiłem? Nie dokońca wiem jak montować ciężarek na leadcorze, a myślisz że mógłbym na tym sztywnym przyponie zrobić tak że karp swobodnie wysnuje sobie żyłkę a ciężarek zamontuje bez żadnych stoperów? doradź mi jak mam zrobić cały ten przypon sztywny.

PS. moje wędki mają ciężar wyrzutu do 140 i 120 a ja jeszcze zakładam worek pva pełny drobnego pelletu i taki ciężarek i pva nie zaszkodzi mojej wędce? mogę też nęcić procą ale to chyba mniej efektywne...

 

Ciężarek na leadcorze można zamontować przy pomocy bezpiecznych klipsów, przelotowo, bądź półprzelotowo, normalne techniki bardzo zbliżone do łowienia na koszyczek feederem. Swoim wędkami możesz spokojnie rzucać takimi ciężarami. Dokładne budowy poszczególnych zestawów poszukaj sobie w internecie jest tego mnóstwo., zwłaszcza, ze planujesz łowić dopiero na wiosnę. Zamiast leadcora możesz zastosować fluorocarbon ten który masz. Jak już znajdziesz w necie to co Cię interesuje, a nie będziesz czegoś wiedział to pytaj.

 

ps. osobiście łowię karpie do momentu, w którym ciężarek odbija się od lodu

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, oliwero01 napisał:

zmieniłem ciężarki na jednym 70 gram na drugim 90

mysle że wystarczą i zrobiłem tak że karp wysnuje sobie 15 cm żyłki i później sam się zatnie ponieważ zrobiłem supełek przez który oczko krętlika nie przejdzie

Jeżeli oczko krętlika będzie się przesuwało po leadcorze to nie będzie efektu samozacięcia. To co zrobiłeś to jest  typowy zestaw przelotowy. Tylko po co kombinować, lepiej kupić np. taki zestaw http://tandembaits.com/fc-bezpieczny-zestaw-polprzelotowy-5-szt.html i będziesz miał  typowo uniwersalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 23.09.2017 o 12:20, oliwero01 napisał:

Okej wyposażę się w takie coś, dzięki za podpowiedzi, bardzo mi pomagasz a niestety nie mam nikogo w rodzinie kto by mi podpowiedzial lub pomógł więc korzystam z forum i oglądam poradniki :)

Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj. Byłoby najlepiej jakbyś się "dosiadł" do jakiegoś karpiarza. Kilka piw może uczynić cuda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jony napisał:

Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj. Byłoby najlepiej jakbyś się "dosiadł" do jakiegoś karpiarza. Kilka piw może uczynić cuda:)

Proszę nie namawiać nieletnich do spożywania alkocholu😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.