Skocz do zawartości
tokarex pontony

kaczawa odcinek górski kto zna te wody


Tom

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam! Mieszkam 50m od kaczawy na jej górskim odcinku w wojcieszowie i w niej nie wędkuje, powód? Brak ryb :!: Coś lub ktoś zimą zatruło wode i dużo ryb się wytruło, aż żal tych pięknych pstrągów :cry: Więc okolic wojcieszowa bym nie polecał, aha na kaczawie nie ma i nigdy nie było lipieni przynajmniej nie w moich okolicach.Ale jest nadzieja że za jakiś czas będzie mozna sobie połapać bo widziałem że ostatnio pojawiły się malutkie pstrągi :smile: .

P.S Gdybyś jednak wybrał się w te strony to napisz jak było i czy coś złapałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odświeżę troszkę temacik

Otóż iż Kaczawa jest najbliżej mojego miejsca zamieszkania typ górski jak i nizinny (tam gdzie kaczawa łączy sie z czarna) ,więc próbuje się doskonalić umiejętności w tej wodzie.

Moje wyniki są strasznie mizerne w tym roku, nie wiem o co chodzi :sad: ,bo w tamtym roku nie było aż tak strasznie chodź szczerze mówiąc byłem tam z 5 razy (wyniki 3 x kropek ~40 cm 2 x kleń ~ 35cm nie wspominając o okonkach tych to masę), zaś w tym roku ciężko załapać pstrąga powyżej 20 cm, 2 x kleń sie w trafił około 30cm, (a siedzę nad tą wodo naprawdę często tylko kiedy mi się w trafi wolny czas)

ostatnia wyprawa nad kaczawe zakończyła sie po dwóch rzutach :evil: okazał się że w Legnicy były zawody na spływie na byle czym (mnóstwo trawy koszonej śmieci "pojazdów pływających" które po zawodach z nurtem popłynęły sobie w duł rzeki :evil: )

kaczawa1ip9.th.jpg

kaczawa2jf6.th.jpg

Przeniosłem sie kilka metrów dalej na czarną, woda piękna lecz z obserwacji wnioskuje że tak samo ja i na Kaczawie nie ma "dużej" ryby same klenie po 20 cm (naprawdę dużo ich może za rok za dwa będą piękne sztuki jak ich coś lub ktoś wcześniej nie potruje)

czarnaln9.th.jpg

Ostatnio słyszałem ,że szczupak sie ruszył na Kaczawie koło Pątnową Leg., wynik znajomego 2szt 1- około 2 kg, zaś druga 3 kg ile w tym prawdy nie wiem - widziałem tylko zdjęcia. Próbowałem osobiście wynik "0" :/

Skrętek, - skąd masz wiadomości że coś skaziło wodę na Kaczawie próbowałem szukać jakiś informacji na ten temat nic nie znalazłem (ale twoja teoria by się zgadzała bo nawet nie widać dużej ryby nad Kaczawą same kurduple :wink: )

Może ktoś z was miał lepsze wyniki z "Kaczawy" lub "czarnej" a może jakiś wynik na nizinnym odcinku Kaczawy ?? i od razu zapytam jakie macie sposoby na tą rzekę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo wkońcu temet sie ruszył ja wedkuje na kaczewie ho ho ho to juz bedzie jakies z 6 lat kiedys bylo lepiej ale nie bede opisywał jak kiedys bylo bo kiedys ryby było w brud na kazdej wodzie.Kaczawe znam perfekcyjnie kazdy dołek ale ja najlepsze wyniki mam w miejscowosci rzymówka praktycznie zawsze wracam z pieknym lipieniem i potokowcem o klenia w tym odcinku bardzo trudno a jezeli chodzi dolną czesc tam gdzie czarna wpada to nigdy nie lapalem ale zawsze rozpoczynam wedrówke od ulicy jordana do jaworzyńskiej tez zawsze cos sie ustrzeli mówie oczywiscie o wymiarowych bo drobnych lipieni i potokowych jest od cholery takich do 20cm ja łapie tylko na muche sucha ele jestem ciekaw dolnych odcinków od rzeki czarna az do odry moge sie wymienic z kims ja zdradze górne odcinki a ktoś dolne oczywiscie pewne dołki a nawet skims bym pojechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do połowu preferuje spinning (na muchę nawet nie mam sprzętu, nie mam zielonego pojęcia o tym jak się łapie na nią)

Co do wymiany wiadomości niestety - jak pisałem wcześniej dopiero poznaje tą wodę więc szczerze mówiąc nic ciekawego o niej jeszcze nie wiem mam dwie trzy miejscówki w których udało mi się upolować kropka w tamtym roku , ale w tym niestety się nie sprawdzają.

Tom, A jak z tegorocznymi wynikami masz jakieś sukcesy w tym roku z Kaczawy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie skonczylem jec kropka z kaczawy... dobry...

Probuje poznac okoliczne rzeczki i wlasnie wczoraj bylem pierwszy raz w zyciu nad kaczawa - a dokladnie w zlotoryi. I tak ja wy - w wiekszosci braly sztuki rzedu 10 - 20 cm i tylko jeden sie skusi 31cm (30 dkg). Mysle ze jak na pierwszy raz to calkiem niezle. Mam do was pytanie - gdzie mozna znalezc jakas mape odcinkow kaczawy i skory - odkad dokad jest nizinna i gorska, gdzie mozna i gdzie nie mozna lapac.na azie niewiem czy przypadkiem nie udaje mi sie klusowac - mimo oplaconej karty.

Czy mozecie polecic jakies miejsca dlapoczatkujacego kaczawowca spiningisty (zreszta tez poczatkujacego)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek górski jest od źródła aż do Legnicy, do miejsca gdzie "Czarna" łączy się z Kaczawą później aż do rzeki odry jest nizinną

Czyli musisz mieć opłacona kartę na wody górskie

Co do miejsc słyszałem jedynie że dość prostym miejscem spiningowania jest teren powyżej wodospadu na jaworzyńskiej w Legnicy ile w tym prawdy nie wiem jeszcze nic tam nie złapałem (ale bardzo przyjemnie się spininguje w tym miejscu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo chętnie też na Kaczawę sie wybiorę, tym bardziej, ze zaczynam pracę w Legnicy :)

więc okazji będzie duuuużo.

ale póki co szkolenie.

choć wydaje mi się że w dniach 24-28 zawitem porzucać nad tą rzeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patbaj moze sie spotkamy gdzies w okolicy legnicy

byłem dziś ale tylko na chwilą i nie na łwoy, na pewno bedę w nastepnym tygodniu, ale jeśli mi mechanik odda auto to mozemy się na obojętnie jaki dzień ustawić, przyjadę i połowimy, tylko swój zbiór przynęt muszę odświerzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po robocie (około 6:00) wybrałem się porzucać nad kaczawką szykując sie oczywiście na pstrąga.

:mad: Niestety złapałem dwa okazy które chyba nie przekraczały 15 cm :???: :/ na mało blaszkę 00 (jakiegoś pecha mam próbuje już wszystkiego kopytko 3 cm 5 cm wobka 3cm 5cm blaszkę 01 00 dodam że różnych kolorów - niestety bez rezultatów zdaje mi się, że w moim rejonie nie ma większych okazów albo ze mnie taki spiningista :oops: )

Na pocieszenie wtrafił mi się Klenik 36cm (szkoda że jeden)

dsc00178qn7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TATT00s, Kleniki takie można złapać chyba na całej długości Kaczawy - tam gdzie tylko jest głębsza woda troszkę wolniejszy nurcik (dodam że teraz takie miejsce na Kaczawie znaleźć jest ciężko, poziom jest masakrycznie niski, a flory i innych śmieci w bród)

ale nie ma co sie załamywać łatwo zobaczyć gdzie Kleń stoi - po prostu go widać jak kropkuje na powierzchni wody :grin: .

Jak już na klenie się szykuje to wędruje na nizinną część Kaczawy za mostem na szczytnickiej w stronę Pątnowa ale wiem że też jest na części górskiej ale gdzie to tylko na PW :roll: .)

Ps. większość moich miejscówek (na pstrąga i Klenika)zarosły glony lub inne chwasty :evil:

Ps. Największy Kleń jaki złapałem to na spalonej na 3 stawiku ~45cm (na kiełbika się połakomił w Południe w piękny słoneczny dzień - parę lat temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem na kaczawie kolo prochowic - troche poblystkowalem i nic - jedno nieudane wyjscie okonka i calkowita cisza - a woda byla piekna - wolny nurcik i dosc gleboka...

dzisaj bylem na odrze w scinawie blystka fruwala i tez nic - chociaz cos tluklo czasami wode.. Ogolnie stan wody bardzo niski na odrze - moze dlatego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.