Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki kołowrotek na sandacza z gruntu?


qare99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam kołowrotka na grunt, głównie do łowienia sandaczy na trupka, sądzę że najlepszym wyborem będzie kołowrotek karpiowy, niekoniecznie z wolnym biegiem, gdyż uważam że to zbędy bajer. Kwota ~300zł. Wędkę jaką  wybrałem, jest to Daiwa black widow, która słynie z pozytywnych opinii, jednak możecie polecić coś równie dobrego, bądź lepszego. Kwota na wędkę to ~250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
3 godziny temu, salto napisał:

Ja używam kołowrotków Penn Slammer 560 bez wolnego biegu i takie mogę polecić, za 300zł. spokojnie kupisz. Wędkę też dobrą wybrałeś, 3lbs spokojnie wystarczy.

Kołowrotek wygląda solidnie, dzięki za propozycję. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy jak widzę używają  kołowrotków bez wolnego biegu  jestem jednak innego zdania wolny bieg  daje  ci możliwość odejścia od stanowiska bez stresu że większa ryba odjedzie razem z  kijem (   przy normalnym kołowrotku musisz wtedy zluzować hamulec ) przy  kołowrotku z wolnym biegiem wystarczy przełożenie dżwigni polecam coś ze staini shimano np baitrunery ( mam dwa dl 4000 fa) i robią swoją robotę i przy ciężkich federach na Wiśle jak i  przy metodzie na jeziorze  solidne maszynki za dobrą cenę co do pojemności szpuli  260 m żyłki 0,25  to aż nad to do tego zapasowa szpula o takiej samej pojemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczy kołowrotka do połowu sandacza z gruntu, kołowrotek z wb też może być jednak lepiej jest otworzyć kabłąk aby żyłka bez żadnych oporów schodziła ze szpuli podczas brania. Każdy kogo znam nie używa wb przy połowie sandaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 5.10.2017 o 08:21, salto napisał:

Penn Slammer 560 bez wolnego biegu i takie mogę polecić, za 300zł. spokojnie kupisz. Wędkę też dobrą wybrałeś, 3lbs spokojnie wystarczy.

Ale jak tu łowić na taki kołowrotek sandacze...

nawijają mnóstwo żyłki, a ja potrzebuję 0.20, 0.22 ok. 150m max. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem, piszesz w pierwszym poście że kołowrotek karpiowy będzie najlepszym wyborem a teraz piszesz że Slammer za dużo nawija a Ty potrzebujesz max 150m.Tylko że na kołowrotek karpiowy wejdzie Ci jeszcze więcej żyłki. A co za problem zrobić podkład. Po za tym  żyłkę którą masz zamiar używać jest według mnie za cienka, ja używam żyłki od 0,25 do 0,30 w zależności gdzie łowię, jak daleko, czy w łowisku są zaczepy i czy np. w łowisku jest sum który nie odmówi sobie kąska w postaci martwej rybki. Jeżeli jednak chcesz kołowrotek który mniej pomieści żyłki to są mniejsze modele Slammerów, choćby rozmiar 306 (tego używam do spina na Wisłę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.10.2017 o 17:03, salto napisał:

Czegoś tu nie rozumiem, piszesz w pierwszym poście że kołowrotek karpiowy będzie najlepszym wyborem a teraz piszesz że Slammer za dużo nawija a Ty potrzebujesz max 150m.Tylko że na kołowrotek karpiowy wejdzie Ci jeszcze więcej żyłki. A co za problem zrobić podkład. Po za tym  żyłkę którą masz zamiar używać jest według mnie za cienka, ja używam żyłki od 0,25 do 0,30 w zależności gdzie łowię, jak daleko, czy w łowisku są zaczepy i czy np. w łowisku jest sum który nie odmówi sobie kąska w postaci martwej rybki. Jeżeli jednak chcesz kołowrotek który mniej pomieści żyłki to są mniejsze modele Slammerów, choćby rozmiar 306 (tego używam do spina na Wisłę)

Jaką żyłkę polecasz? Chodzi o markę i kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.