Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

żyłka na grunt - jaka?


qare99

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

Potrzebuję żylki do połowu sandacza z gruntu. Żyłkę na sandacza stosuję maksymalnie do 0.22, więc trochę trzeba będzie nawinąć, około 500m. Łowię na czystych żwirowniach, o dużej głębokości i braku roślin (przynajmniej w miejscu w którym łowię) szukam żyłki w kolorze crystal - bezbarwnym.

Chętnie posłucham propozycji Waszych typów, pozdrawiam. 

 

Co sądzicie o tych żyłkach, ktoś stosował?

- Dragon guide select crystal clear 0.23 - 600m

-zylka mikado territory crystal 0.22 - 600m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Z moich doświadczeń wynika że kolor linki głównej niema znaczenia przy technikach gruntowych. Sam używam żyłek fiume które są w kolorach czarnym i bordowym. Trochę sandaczy już na trupka czy żywczyka z gruntu wyjąłem i według mnie podstawa to długi przypon  ( 60 cm - 1 m ) najlepiej z zylki bezbarwnej lub fluocarbonu.

Sam używam linki głównej 0,25 mm a przyponów 0,22-0,18 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, qare99 napisał:

Jesteś w stanie coś polecić 0.22 - 500-600m na szpuli?

Po jakiego grzyba Ci aż 600m żyłki?No chyba że wywozisz zestaw,sądzę jednak że chcesz zapełnić jednak szpulę.Tak jak kolega Elast93 kolor linki głównej nie ma większego znaczenia.Większość renomowanych producentów żyłek ma w swojej ofercie linki oznaczone ''match'',''feeder'',''match and feeder".W zamyśle wszystkie te oznaczenia sprowadzają się do ograniczonej rozciągliwości żyłki,potrzebnej na większych odległościach.Ze swojej strony polecam Trabucco T-Force,używam od dłuższego czasu i jeśli chodzi o żyłki to Trabucco ma doświadczenie w ich produkowaniu.Co do zapełnienia szpuli kup np. w pasmanterii kłębek bawełnianej włóczki.Pierwszą czynnością jaką zrób to nawiń żyłkę na szpulę a pozostałe miejsce wypełnij dokładnie zwój po zwoju włóczką do momentu zapełnienia szpuli.Drugi krok to nawinięcie odmierzonej włóczki jako podkład pod żyłkę,do tego celu przyda się zapasowa szpula,ewentualnie 150m wolnej przestrzeni;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Potrzebuję 600m, aby zapełnić zestaw, mimo to będę łowił z rzutu z brzegu. Gdybym nie miał złych doświadczeń z takim pokładem (zapomniałem wspomnieć o tym) typu, włóczka, w moim przypadku dratwa, która po prostu się niszczyła pod mokrą żyłką. Jasne, że wolałbym 150m, gdyż wybór jest duży, jak wspomniałeś, trabucco - które od lat stosuję do spinningu, czy chociazby stroft. Nie chcę po prostu robić podkładów, a szczególnie z czegoś innnego niż z żyłki. Może ogarnę jakieś stare zyłeczki i spróbuję ewentualnie zrobić podkład z nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak nie znajdziesz starych żyłek to po prostu lepiej kupić tanią grubszą żyłkę i nawinąć jako podkład. Co do żyłek to ja używam fiume feeder 0,25 mm, oraz fiume method feeder 0,25 mm. Chociaż po tym sezonie z tej opisanej jako feeder rezygnuję bo po pewnym czasie zbytnio się skręca. Natomiast ta dedykowana do metody chyba zostanie u mnie na dłużej, bo ma bardzo dobre parametry i prawie się nie skręca :)

Z dobrych żyłek które miałem okazję używać mogę ci polecić trabucco xps feeder albo coś z sufixa np calema. Ja osobiście od trzech lat kupuję 1-2 szpule z nowości na dany sezon i testuję sam czy dana żyłka jest coś warta :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W tym roku też testowałem fiume metod feder dobra żyłeczka choć nie wiem czy troszkę nie przegrubiona przy grubości 0,25 sprawia wrażenie jakby było to 0,28 jednak na metodzie sprawdzała się super  na szpuli jest 250 metrów i nie kosztuje zbyt wiele bo coś koło 28 złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.