Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dzisiaj na rybach? Grudzień 2017


stocha

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł grudzień,ostatni miesiąc wędkarskiego sezonu.Miesiąc w którym rozpoczyna się zima a więc szczytowy okres w którym możemy liczyć na spotkanie z okazałymi szczupakami i sandaczami.
Na "moich" wodach szczupaki w ostatnim okresie znacznie zmieniły swoje dotychczasowe zachowania.Drobnica uciekła z trzcinowisk a za nią drapieżniki.Dotychczas bardzo skuteczne "żelazo" jest teraz odbijane z impetem jakby przynęta w ogóle nie była uzbrojona:ph34r:Dziś udało się wygospodarować wolne od pracy,pogoda wymarzona na drapieżnika,od samego rana opady śniegu,temp. bliska zeru,umiarkowany wiatr czyli lepiej już nie będzie;).Częste zmiany przynęt,kolorów itp..na nic,a podbijanie miękkich przynęt chyba już tylko straszyło szczupaki.W cieplejszej wodzie mniej skuteczny shad teez teraz okazuje się tym co odpowiada szczupakom,mega spowolnione prowadzenie,kołysząca praca i zamiatanie ogonem.Samo przebywanie nad wodą w taką aurę daje mi mega frajdę a kilka uderzeń i trzy wyholowane zębate choć nie wielkie bo w granicach 60cm były tylko ukoronowaniem wspaniałego dnia:)Pozostaje ponownie ruszać nad wodę póki zima nie przykryje tafli w lodowe ubranie:)

 

DSC_0185.jpg

DSC_0187.jpg

  • Super 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Gratulacje Panowie.. Ja od tygodnia nie byłem nigdzie, jakoś warunki pogodowe do mnie nie przemawiają. Kumple wyniki mają słabe, więc weny brak.. Może w przyszły weekend uda się gdzieś zajrzeć, czasu w tym miesiącu nie będzie za wiele :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z bratem pojechaliśmy nad żwirownię no kill, wędkowaliśmy od 09:30 do 15:15.

Brat wyjął trzy szczupaki, największy ok 55 cm.

U mnie dwa wyjęte ok 45 cm, oraz 64 cm i jeden spięty..

Brań niewiele i tylko na przynęty 12 cm +, dominowały jasne kolory :P 

Poniżej kilka fotek :)

large.20171207_142226.jpg.6e6059e7e64405

large.20171207_142142.jpg.00ad737c147a07

20171207_121314.thumb.jpg.95b296a64141de75d5823e926d64d36a.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jaceen napisał:

To jak? Robimy grudzień miesiącem szczupaka?

Środa, wiatr robi co chce. Lżej jak 10g i 3" gumy nie da rady opanować.Dwa zapięte z trzech ataków.

5a297cd750ca2_2017_12_06Odra(12)_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.6d24eb15ab56beccb63a573aaa3bfed7.jpg

5a297cd8322fd_2017_12_06Odra(3)_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.7d0f998dd0d22c6031214480995bd079.jpg

kurna jakie szczupaki ? dzisiaj 10 gr. i rozmiar nr. 3 i co ? okonie i bynajmniej nie do foty 😠😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cała "Śmietanka Towarzyska" z Wrocławia uganiała się w poszukiwaniu okoni..... zmobilizowali mnie więc też niedawno zorganizowałem sobie trochę czasu i postanowiłem ich poszukać w samotności. O dziwo nawet jakieś udało się zlokalizować. Brania bardzo delikatnie, pasiaki niemrawe i niezbyt skore do współpracy, jednak coś tam udało się wydłubać z takim gagatkiem na czele.....

d90b0c7b4d72a167med.jpg

:D:D:D

 

  • Super 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu świetna pogoda na wyjście na ryby więc spinning w dłoń i na okonie :) . Od początku grudnia albo halny albo deszcz albo mróz więc nie było okazji połowić. Wybrałem się spacerkiem nad Wisłok i na miejscu okazało się , że woda podniesiona około metra i silny uciąg uniemożliwia łowienie. Kilkanaście rzutów i wniosek jest jeden, nie ma sensu się męczyć. Więcej czasu zajęło mi dojście nad wodę i powrót do domu niż samo łowienie. Brakło już czasu aby wybrać się autem na żwirownię. Tfu, co mnie pokusiło aby na rzekę się wybrać, straciłem tylko fajny dzień i wydaje mi się że to była ostatnia szansa na rybę w tym roku. No może jeszcze karpia w Tesco wyciągnę na Wigilię ;)

Dzisiaj miałem na żwirowni porzucać ale pogoda potrafi się zmienić o tej porze roku diametralnie, wczoraj bezwietrznie i słonecznie a dzisiaj zimnica i halny znowu szaleje. 

Pozostaje oglądać filmy wędkarskie na YouTube :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Krzysiek pogratulować , ja wczoraj z dwoma kumplami biczowaliśmy jezioro przez jakieś cztery godziny i bez brania , na innych pływadłach a było ich pięć to samo . Echo pokazało fajne rybki ale niestety nie chciały posmakować żadnej przynęty a miały w czym przebierać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zajac222 napisał:

No to Krzysiek pogratulować , ja wczoraj z dwoma kumplami biczowaliśmy jezioro przez jakieś cztery godziny i bez brania , na innych pływadłach a było ich pięć to samo . Echo pokazało fajne rybki ale niestety nie chciały posmakować żadnej przynęty a miały w czym przebierać 

Może to kwestia regionu, u mnie w sobotę też na zero cały dzień. Po tych przymrozkach już wszędzie lód zaczyna wchodzić, pewnie sezon przyjdzie zakończyć na Wiśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.