Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rękawiczki i skarpety na lód


darik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
W dniu 3.12.2017 o 20:48, tomek1 napisał:

Załatwiają sprawę, czy trzeba dołożyć jeszcze dodatkową parę skarpet?

Powiem tak , do chodzenia po brzegu jak jest +4-5 to mi wystarczy. Do brodzenia po pas 6-7h w wodzie 4 stopnie zakładam jeszcze narciarskie + ocieplacze vision i komfort pełny

zapomniałem dodać , że ja jestem zmarźluch straszny, @Booryss i @bacyk mogą potwierdzić :D

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Odys80 napisał:

Powiem tak , do chodzenia po brzegu jak jest +4-5 to mi wystarczy. Do brodzenia po pas 6-7h w wodzie 4 stopnie zakładam jeszcze narciarskie + ocieplacze vision i komfort pełny

zapomniałem dodać , że ja jestem zmarźluch straszny, @Booryss i @bacyk mogą potwierdzić :D

Ten to nawet w lecie się telepie z zimna! 

Odys jak by wcisnął jeszcze parę skarpet z Bizona lub Niedzwiedzia Polarnego to by mu bylo ciepło. 

Ważne bardzo jest to żeby stopa miała luz 2 pary czy 5 par skarpet nic nie dadzą gdy stopa jest ściśnięta i krążenia brak. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Booryss napisał:

Ten to nawet w lecie się telepie z zimna! 

Odys jak by wcisnął jeszcze parę skarpet z Bizona lub Niedzwiedzia Polarnego to by mu bylo ciepło. 

Ważne bardzo jest to żeby stopa miała luz 2 pary czy 5 par skarpet nic nie dadzą gdy stopa jest ściśnięta i krążenia brak. 

 

Też to zauważyłem, ale niestety dla mnie dopiero w zeszłym roku. Tyle lat cierpień...

To naprawdę bardzo ważne. Teraz zakładam na ryby 2 pary rozmiar 2-3 za duży. Jak to się dobrze ułoży w bucie to cały dzień mi nie straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na lodzie mam dwie pary skarpet jedne cienkie a drugie grube i obie pary są z wełny :) - najlepiej kupować na rynku od Rosjan , no i odpowiednio za duże buty/śniegowce , ja mam stopę 42 a buty 45. Co do rękawiczek - używam 3 pary jedne cienkie wojskowe chyba z bawełny?(galowe) pięcio-palczatki z obciętymi 3 palcami od strony kciuka , jak jest zimniej to palczatki polarowe , a jak mocno zmarznę w ręce , to zakładam takie jak na foci , nie koniecznie jaxona ;) chociaż akurat je mam i nie narzekam  . Najcieplejsze jednak są rękawice z jednym palcem(kciuk) ale ja łowię bez kołowrotka , więc takie tylko do zagrzania rąk czy w czasie wędrówki na inne łowisko .  Najlepiej też mieć zawsze parę w zapasie , jak by zamokły czy co :)

rekawice-zimowe-bez-palcow-z-oslona-jaxon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.