Skocz do zawartości
tokarex pontony

Liga Ślęzy 2018 - zasady - tabela


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Zasady Ligi Ślęzy 2018/8 (2018.01.01 - 2018.12.09)

 

- W pierwszej turze, od stycznia do końca czerwca, do punktacji będą liczone trzy największe ryby.

- W drugiej turze, od lipca, będzie można dołowić czwartą rybę.

- Rywalizację kończymy w dniu 09.12.2018r (niedziela).

- W trakcie trwania ligi, złowione ryby na bieżąco, można wymieniać na większe, dające korzystniejszy wynik.

- Łowimy metodą spinningową, castingową lub muchową.

- Ryby, które będą brane pod uwagę to: ryby posiadające wymiar ochronny.

- Rywalizacja na żywej rybie.

- Wędkujemy zgodnie z zasadami RAPR. (Nie zgłaszamy ryb, które mają w tym czasie okres ochronny!)

- Dodatkowo w marcu nie zgłaszamy okoni.

- Wymiar okonia od którego liczymy punkty przyjmujemy na 20 cm.

- Dodatkowo w maju nie zgłaszamy kleni.

- Zgłaszamy ryby złowione od: Stadionu Miejskiego/próg wodny – w górę rzeki.

- Wiarygodną informacją będzie fotografia z miarą na której widać długość ryby.

- Wątpliwości rozstrzygamy na forum w wątku "Wrocławska Ślęza". Ostateczny werdykt w sprawach LŚ podejmuje Arbiter Ligi (zwyczajowo będzie na liście z nr 1 z dopiskiem „arbiter”).

- Zapisy i punktacja będzie prowadzona na bieżąco w osobnym wątku przez samych uczestników.

_____________________________________

 

 

*Punktacja.

 

Wymiarowa ryba z założenia otrzymuje 25 punktów. Każdy centymetr ponad wymiar, to 1 punkt więcej.

Wyjątkiem jest szczupak, okoń (20cm), pstrąg. Wymienione trzy ryby za wymiar otrzymują 30 punktów i za każdy centymetr ponad doliczamy 1 punkt.

Przykładowo łowimy okonia 22 cm (wymiar okonia to w naszym przypadku 20 cm), co daje za wymiar 30 pkt i 2 pkt ponad wymiar. Razem = 32 pkt.

 

Dla porównania, żeby zdobyć 40 pkt powinniśmy złowić klenia 40 cm, lub okonia 30 cm, lub szczupaka 60 cm.

 

 

 

Lista uczestników - wyniki 2018

1. ...................... (arbiter ligi)

2. jaceen

3.

4.

5.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
1 godzinę temu, Chmura napisał:

Lista uczestników - wyniki 2018

1. Marienty (arbiter ligi)

2. jaceen

3. Budek 

4. andrutone

5. peekol

6. Chmura

7. Booryss

Lista uczestników - wyniki 2018

1. Marienty (arbiter ligi)

2. jaceen

3. Budek 

4. andrutone

5. peekol

6. Chmura

7. Booryss

8.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista uczestników - wyniki 2018

1. Marienty (arbiter ligi)

2. jaceen

3. Budek 

4. andrutone

5. peekol

6. Chmura

7. Booryss

8. Danek.

9. Płatek88

10. Gu_miś

11. PPu88

12. RSM

13. Carloss83

14.jacolan

15......

@jaceen mam nadzieję, że z tego poziomu za bardzo nie będę raził Cię wynikiem:-D

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joseph, zostałeś dopisany do listy pod nr 16.

Lista uczestników - wyniki 2018

1. Marienty (arbiter ligi)

2. jaceen

3. Budek 

4. andrutone

5. peekol

6. Chmura

7. Booryss

8. Danek.

9. Płatek88

10. Gu_miś

11. PPu88

12. RSM

13. Carloss83

14.jacolan

15. kamil.ruszala

16. Joseph

17. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, a czy do tabeli można by dołożyć ilość wyjść nad wodę, by tacy co nie mogą nic złowić (ja :() mogli zobaczyć ile trudu trzeba włożyć by wpisać sobie do tabelki cyfry: 100...120......150 ? bo przecież nie jest to wyjście jedno czy dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie Krzysiu rozmowa o tym na spotkaniu corocznym w "Rejsie". Jestem daleki od tego, by limitować ilość wyjść. Przynajmniej na tym etapie. Można by wyciągnąć z poprzednich edycji jakąś średnią i każdy miałby teoretycznie wyrównane szanse. Tak myślałem od samego początku. Jednak trzeba przyznać, że motorem zainteresowania LŚ są właśnie  wędkarze z czołówki. Tą ilością wyjść i relacji nakręcają atmosferę, przekazują informacje i pobudzają do aktywności. W nagrodę zajmują wysokie miejsca. I te wyniki powyżej 100 trzeba naprawdę docenić. Mowa o jednej turze. Zresztą, jak ktoś lubi takie rzeczki i związane z nimi niedogodności, przyjmie każde rozwiązanie. Trzeebaa too luuuubić! Sensownym rozwiązaniem byłaby możliwość taka, że do tabeli można wstawić np. 10 razy. Nieistotne ile razy byłeś nad wodą, ale musisz zadecydować które.  Będziesz tylko 5 razy, trudno. Wpiszesz co udało się z tych wypraw złowić. Ktoś będzie planował, że będzie ponad 20 razy, będzie musiał szanować wpisy, bo tylko dziesięć razy będzie mógł zgłosić ryby do punktacji. Tak na szybko napisałem o czym kiedyś chciałem wspomnieć. Jednak to widziałbym w bardziej profesjonalnych rozgrywkach. Wielokrotnie rozmawialiśmy, co przynosi ta rywalizacja. Przyznaj Krzysztofie sam, muszkarzy przybyło, innych znajomości wędkarskich też sporo. Głównie o to chodziło. Na dużej wodzie, to nie wypali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o limitowanie wyjść nad wodę, lecz pokazanie ile trudu trzeba włożyć by być w czołówce. Rybę nie zawsze łowi przynęta lecz także doświadczenie łowcy, a to zyskuje się obecnością nad wodą. Zwiększanie umiejętności to czas na ich doskonalenie bywaniem na łowisku.Jeżeli się czyta trzy wpisy w tabeli, następnie dwie podmianki na większą rybę, a ktoś był już na rybach parę razy i dalej ma zero to się może podłamać, że inni łowią a ja nie. To nie musi być idealnie pokazane do trzech miejsc po przecinku ;) tylko orientacyjnie byłem 10, 15, 20 razy nad wodą i tyle "Ci" trzeba wyjść byś mógł mi dorównać. To jest tylko propozycja nic zobowiązującego :) Bo przecież i Mistrzowie czasami schodzą znad wody z zerem. A podbuduje to tych malutkich, to prawie to samo co punkty za samą obecność nad wodą.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formuła ligi jest tak pomyślana, że nie ma musu być 5 czy 50 razy. Chcesz rano, w nocy, decyzja należy do nas. Są wpisy, które nie dawały punktów, ale miały na celu dać informację o warunkach lub ogólne spostrzeżenia. Tak dla zachęty z garścią podpowiedzi. Powiem za siebie, jestem pewien, że Jacek, czy Piotr, idąc nad Ślęzę, nie zakładają zera. Są trudniejsze miesiące, wiadomo, ale w najlepszych momentach sam traktuję, jako porażkę zejście o kiju. Gdy osiągniesz 90 pkt, to później zaczyna się rzeźbienie. I trudno tu zarzucać portal kleniami pod 30 cm, gdy do wymiany trzeba więcej punktów.
Częste przebywanie daje większą pewność. Zamykam oczy i widzę mnóstwo miejscówek do obłowienia. Mapa jest w głowie. Można dreptać kilometry i w którejś miejscówce trafimy na mniej ostrożną rybę. Można skoncentrować się na krótkim odcinku i w końcu też coś tąpnie na kiju. Wszyscy, którzy brali udział, biorą i będą brali, zawsze wniosą coś ciekawego do wątku. Zwróćcie uwagę, że nie łowi się tylko na jedyną słuszną przynętę. Są zgłoszenia na woblery, obrotówki, smużaki, muchę, gumki. Łowimy w dzień i w nocy. Teraz pozostaje dopasować sprzęt i przynęty, na które lubimy łowić i do dzieła. Żeby była jasność. Schodzę na zero bardzo często. Byłoby nudno, gdyby to ciągle ogłaszać na portalu:) Gdy już mam dość, to idę na Ślęzę się odkuć:)))

Część wędkarzy może powiedzieć, po co iść na ślumpę i marnować dzień łowiąc podrostki. Przecież jest Odra i mega ryby. I co mam odpowiedzieć? Jak wytłumaczyć, że lubimy podchodzić te 30 centymetrowe kleniki. Czasami bardziej niż odrzańskie pięćdziesiątki?;)

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lista uczestników - wyniki 2018

1. Marienty (arbiter ligi)

2. jaceen

3. Budek 

4. andrutone

5. peekol

6. Chmura

7. Booryss

8. Danek.

9. Płatek88

10. Gu_miś

11. PPu88

12. RSM

13. Carloss83

14.jacolan

15. kamil.ruszala

16. Joseph

17. jaroslav

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jaroslav napisał:

Lista uczestników - wyniki 2018

1. Marienty (arbiter ligi)

2. jaceen

3. Budek 

4. andrutone

5. peekol

6. Chmura

7. Booryss

8. Danek.

9. Płatek88

10. Gu_miś

11. PPu88

12. RSM

13. Carloss83

14.jacolan

15. kamil.ruszala

16. Joseph

17. jaroslav

Gryzon moze mi też się uda wybrać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startuję bez falstartu okoń 30 cm=40 pkt + klenik 30 cm= 30 pkt metoda-Spining kajtki 2-3g

1. Marienty (arbiter ligi)

2. jaceen

3. Budek 

4. andrutone

5. peekol

6. Chmura

7. Booryss

8. Danek.

9. Płatek88

10. Gu_miś

11. PPu88

12. RSM

13. Carloss83

14.jacolan......................40s+30s+0=70pkt

15. kamil.ruszala

16. Joseph

17. jaroslav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Marienty (arbiter ligi)

2. jaceen

3. Budek 

4. andrutone

5. peekol

6. Chmura

7. Booryss

8. Danek.

9. Płatek88

10. Gu_miś

11. PPu88

12. RSM

13. Carloss83

14.jacolan......................40s+30s+0=70pkt

15. kamil.ruszala

16. Joseph

17. jaroslav

18. Gryzon

19. michalvcf

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKOŃ 30cm= 40pkt.

OKOŃ 29cm=39pkt

Kajtek plus 3gr

1. Marienty (arbiter ligi)

2. jaceen

3. Budek ................40s+39s+0=79pkt

4. andrutone

5. peekol

6. Chmura

7. Booryss

8. Danek.

9. Płatek88

10. Gu_miś

11. PPu88

12. RSM

13. Carloss83

14.jacolan......................40s+30s+0=70pkt

15. kamil.ruszala

16. Joseph

17. jaroslav

18. Gryzon

19. michalvcf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.