Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędka na lina,karasia.


Ranger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję wędki do metody spławikowej.Będę łowił liny,karasie oraz leszcze do ok. 3 kg. na wodzie od 1,5 m do max 2.5 m oraz na odległości czasem na 5-6 m od brzegu ale czasami również na         20-30 m.Myślę o jakimś float-cie bo match-ówka może być zbyt miękka chyba że sie mylę.Łowisko nie jest zbyt zarośniete , będe mógł pozwolić rybie na lekkie odjazdy. Mój budżet jak na początek jest to 120 zł.Z góry dziękuje 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

powiem tak daj ci, Panie Boże takiego prosiaczka 😉 , co prawda używam tego kija do innej metody ale miarowe szczupaki lądują bez problemu😁 , w tej cenie podejrzewam nie znajdziesz nic lepszego , swoje na spławik i grunt też połowiłem tak że mam porównanie 😉 no chyba że towarzystwo coś doradzi , bo ja starej daty jestem i na nowinkach się nie znam 😉 powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikado robi całkiem przyzwoite teleskopy do połowów metodami spławikowymi. Sam trzy lata temu kupiłem light tele float 3,6 m c w do 28 g cw za bodajże 89 zł i naprawdę przyjemnie się holowało rybki do 3-4 kg .Bo z większymi raczej nie miałem styczności łowiąc na spławik.  Sam będę zmuszony na wiosnę kupić coś nowego do spławikowania bo wyżej wymienione wędzisko już niestety trachnęło a jest po gwarancji więc poszło do kubła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o linach 2,5-3kg czyli przekraczające 50cm więc można wnioskować iż miałeś już z takimi do czynienia i wiesz jak takich rozmiarów lin zachowuję się po zacięciu w swoim naturalnym królestwie.Kolega wasyl1968 polecił Ci bolonkę mikado princes,hmm niczego sobie wędęczka za taką cenę,lekka i poręczna zważywszy że nie masz zbyt wielu zarośli w łowisku.Ja bym u siebie nie odważył się polować na grubego lina z takim kijem z jednego powodu a mianowicie mocno szczytowa akcja i małe ugięcie już na sucho nie daje pewności co przy próbie przytrzymania lina powyżej 50 cm wiadomo jak by się skończyło.Wędki float tele o cw. do 20g miałem dwie,pierwsza kongera 360cm nie wytrzymała zacięcia +/- kilogramowego lina;)kupiłem drugą mikado 360cm ,ta z kolei poległa podczas holu,obie  w szczytowej części.Dlatego nigdy więcej takich wynalazków na grubego,niebywale silnego zwierza(Pewnie dlatego do dziś na dzikiej wodzie nic nie zastąpi dla mnie szklanego bata):)Bardzo długą drogę przeszedłem zanim znalazłem coś co da pewność w metodzie odległościowej(czymś trzeba było rzucić powyżej 10m).Jakieś 3 lata wstecz zaopatrzyłem się w mikado da vinci match 390/30 choć jak podaje producent sztywna i szczytowa akcja i takie też sprawia wrażenie na sucho nie rokowała zbyt dobrze:).Po pierwszych zaciętych i wyholowanych 40-stkach(50cm nie przekroczyłem) byłem mile zaskoczony progresem ugięcia tego kija pod ciężarem ryby.Ze swojej strony radzę Ci kupić kij segmentowy typu match(na mocno zarośnięte zbiorniki i największe liny lżejszy kij karpiowy nie jest przesadą) i nie bawić się w żadne tele itp. jeśli polujesz na liny.Między 100-150zl z pewnością coś wybierzesz.Co ciekawe,zauważyłem iż czym droższa match-ówka tym fajniejsza,lżejsza ale i "delikatniejsza".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja mam bolonkę  mikado t-rex 400  i z zarośli (moczarki) wyholowałem karpia ponad 5.5kg. Princess jest delikatniejsza, ale tak leciutka, że aż przyjemność nią łowić - mam 6m i ma bardzo delikatna szczytówkę. Przy tej długość lepiej wziąć nieco mocniejszy model - różnica wagi będzie niewielka. Ryby rosną, a łowiska zarastają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Moim zdaniem również fajna opcja jest mikado princes  gdzie stosunek cena- jakość jest na naprawdę fajnym poziomie i sama wędka powinna spełnić Twoje oczekiwania. lekka poręczna i ciekawie wykonana, raczej solidna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.