Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rejestr połowu


Slot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym spytać o pewną kwestie. Może dla większości wyda się to śmieszne czy banalne ale mam wyrzuty sumienia więc wole się upewnić. Oddałem rejestr za 2017 r. ale zapomniałem podsumować rejestr połowów w zestawieniu zbiorczym. Moje pytanie czy są przewidziane za to jakieś konsekwencję ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj

Troszkę mnie zdziwiło że musisz robić takie posumowanie  u mnie w kole oddaje rejestr i tyle ( trzeba tylko pilnować aby zdać go do końca roku bo później koło nalicza koszt 10 złotych za nieterminowe oddanie według mnie to kolo powinno robić takie zbiorcze podsumowanie po zdaniu rejestru przez wędkarza  to w końcu należy do jego obowiązków ale jak widać w innych kolach koledzy działacze idą na łatwiznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rejestry to tylko biurokratyczny dodatek , który niczemu nie służy. 

Kilka lat temu miałem rejestr do którego trzeba było wpisać już obecność nad wodą więc bez długopisu nie jechało się na ryby :)

Później został zlikwidowany na 2-3 lata całkowicie rejestr, a w ubiegłym sezonie w rejestr znowu wprowadzony wpisywało się tylko ryby które zostały zabrane do domu. Jako że ryby łowię i wypuszczam moje rejestry zawsze są puste jak bym nic przez cały sezon nie złowił :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ten rejestr po głowie od kilku dni, ponieważ w poprzednim sezonie dopiero kartę wyrobiłem i go dostałem, ale nie myślałem, że będzie trzeba go oddać skoro ryb nie zabieram więc nie uzupełniałem.... później się dowiedziałem, że trzeba wpisać miejsce połowów przed rozpoczęciem łowienia, ale tego tematu lepiej nie poruszać, bo moim i wielu zdaniem jest bzdurny. A rejestr pewnie trzeba zwrócić w głównej siedzibie okręgowej PZW, które jest czynne w godzinach, w których pracuje? I co mam im powiedzieć jak zobaczą, że puste? Że na rybach nie byłem ani razu? :D 

Temat o rejestrze, ale jeśli można to zapytam o opłaty, też w głównej siedzibie całość (składka 82 i na zagospodarowanie czy coś w tym stylu 150 parę) czy w kole też można, te naklejki wklejają więc nie wiem czy koło też to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat rejestru połowów wraca co rok jak bumerang jedni uważają że jest potrzebny inni odwrotnie ja należę do tej drugiej grupy  jak takie rejestry mogą dawać wiarygodne informacje o połowach skoro wielu wędkarzy pod koniec roku żeby mieć święty spokój uzupełnia je  bzdurnymi  wpisami kolego Artxyz ja w polach do wpisywania ryb stawiam po prostu poziome kreski  albo wpis ryby wypuszczone co do opłat to skladkę opłacisz bez problemu w swoim kole nie musisz  jechać do głównej siedziby tam tez zdasz rejestr.

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla Wrocławskich poławiaczy kończy się era nie przejmowania się wpisem do rejestru przed rozpoczęciem wędkowania .

Niestety znów wszyscy musimy pisać przed wędkowaniem kiedy i gdzie łowimy:ph34r:

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/162659/60/odstepstwa_regulaminowe_obowiazujace_w_2018_roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że okręgi bardzo lekceważą nas wędkarzy. Wszelkie zapisy, regulaminy dotyczące warunków łowienia i zachowywania się nad woda są podawane z nagannym opóźnieniem. Idę, opłacam składki i dopiero wtedy mam wgląd, co jest w zezwoleniu. Jedyne i aktualne wiadomości dotyczące wędkarstwa są w temacie sport. Tam zawsze terminy zawodów podawane są z dużym wyprzedzeniem. Dlaczego w innych tematach tak nie ma?:/

PS

Dzwoniłem przed chwilą do okręgu. Musimy jednak uwzględnić erratę do regulaminu. Grzegorz ma rację. Mamy obowiązek dokonywać wpisu daty, nr łowiska..., mimo zachowania zasady złów i wypuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wykonałem przed chwilą tel. Do Komendanta Powiatowej Społecznej Straży Rybackiej .
Powiat Środa Śl.:tel. 50-11-06-757 

 

Moje pytanie: Czy muszę wpisywać do rejestru datę oraz numer łowiska kiedy jestem na rybach i stosuje zasadę "złów  i wypuść"

Odpowiedź komendanta: NIE !! 

Jutro zadzwonię do Komendanta Państwowej Straży Rybackiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiem, że na tej stronie jest instrukcja i dla łowiących z zasadami "złów i wypuść" pisze, że nie ma takiego obowiązku. W rozmowie telefonicznej ( to nie jest oczywiście pewnik ) uzyskałem informację, że obowiązek jest i nie ma znaczenia, kto jak łowi. Grzesiek wkleił odnośnik do erraty. Jasne, że można podpierać się zapisem z 27 strony, tylko jak długo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Booseib napisał:

Pamiętajmy,że na początku zezwolenia mamy też informację o tym, że mogą pojawić się zmiany i wejść w życie w każdej chwili..

Nic dodać, nic ująć:) Dzisiaj mamy 10 stycznia a kontrola była czwartego;)

Wiem z doświadczenia, że kontrolujący mocno zwracali uwagę na wpisy w chwili, gdy obowiązywał wszystkich. Odnosiłem wrażenie, że to było ważniejsze od wszystkich innych spraw podczas wędkowania. Dopóki nie będzie jednoznacznej odpowiedzi na tą zagwozdkę do chlebaka wsadziłem długopis. A było tak fajnie i bezstresowo:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marek19633 napisał:

ty jakiś dziwny chyba jesteś

Nie dziwny bo zgodnie z wpisem 5 stycznia 2018r strona www pzw Wrocław  każdy ma obowiązek wpisania daty oraz numeru łowiska nie zależnie czy beretuje ryby czy je wypuszcza a jak jest w rzeczywistości trzeba się dowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek19633 napisał:

4 stycznia byłem kontrolowany przez PSR pytałem ich i powiedzieli że nie trzeba wpisywać -- a czym ty chcesz sie podpierac jak nie przepisami z owej książeczki

A zmiana owego zapisu jest z przed kilku dni pozostale okręgi z porozumienia wymusiły to na Wrocławiu 😯. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie też był wymóg wpisywania przed przystąpieniem do łowienia. Biorę na klatę jeśli ktoś się przyczepi, że nie wpisałem i ewentualną karę zapłacę :) ale ciągle uważam, że to bezsens, chyba, że chodzi im o prowadzenie statystyk, gdzie i ilu wędkarzy łowi i co łowią (podobno wykorzystują to w celach zarybiania :)). Na stronie PZW można sprawdzić statystyki do 2014 i jeśli wszyscy by uzupełniali rejestry jak należy to tymi statystykami bym się sugerował gdzie na jakie ryby jeździć :) z ciekawostek, w 2014 w Bystrzycy złapano aż 2 pstrągi :D 

Wracając do mojego wpisu na forum, to zdałem czysty rejestr i otrzymałem nowy. Jako, że w tym sezonie jest porozumienie z Wałbrzychem i mam w planie wybierać się nad Nysę Kłodzką to może w nowym rejestrze coś wpiszę... ale czas pokaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla świętego spokoju na wodach PZW wpisuje date i nr łowiska przed łowieniem - nawet nie za bardzo się przejmowałem czy konieczne jest wpisywanie przed, czy można po - zajmuje to 10 sekund, szkoda nerwów w razie czego, ryby mają być relaksem nie nerwówką :).

Na wodach GPW, gdzie łowię jest jasno określone w regulaminie, że date połowów wpisuje się przed rozpoczęciem łowienia, co więcej, drapieżniki złowione, trzeba od razu po wpuszczeniu do siatki wpisać do rejestru - szczupak w siatce niewpisany do rejestru = mandat.

Rejestry - z tego, co mi mówił kolega działacz, służą dopełnieniu obowiązków zawartych w operatach rybackich tzn. w operatach do przetargów na dzierżawę wód, trzeba określić ile i czym się będzie zarybiało, a z drugiej strony rozliczenie - ile się "wyciągneło" z tych wód - do tego służą rejestry, ale czy to prawda to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Trochę odkopię temat, jedna rzecz w rejestrze mnie zastanawia. 

Chcąc zabrać np. 10 wzdręg które mają wymiar ochronny ale nie mają limitu sztuk muszę wpisywać każdą z osobna? 

 

INSTRUKCJA PROWADZENIA REJESTRACJI POŁOWU RYB:

 

 

Rejestr połowu ryb stanowi integralną część udzielonego zezwolenia  na wędkowanie.

Prowadzenie rejestru obowiązuje od momentu wejścia na łowisko poprzez wpisanie daty, nazwy łowiska i miejscowości.

Wpisu należy dokonać długopisem, czytelnie i bez skreśleń.

Ryby przetrzymywane w siatce nie podlegają wymianie.

W przypadku ryb nie objętych wymiarem ochronnym dokonujemy wpisu pierwszych zabieranych ryb,

wymieniając gatunek, a po zakończeniu połowu ostateczną liczbę i średnią długość zabieranych ryb np. ukleja, 3 szt., 12 cm.

W przypadku wyczerpania rubryk rejestru wędkarz powinien zgłosić się do swojego Koła

lub Biura Zarządu Okręgu w Rzeszowie w celu otrzymania kolejnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.