Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Grand Prix haczyk.pl 2018- bieżąca dyskusja


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
10 godzin temu, michalvcf napisał:

Jedyne co to troszke nie podoba mi się to, że można zgłaszać ryby zllwione na lowiskach komercyjnych. Reszta ok i startuje w nowej edycji. 

Super! Myślę, że ryby z komercji nie zaciemniają obrazu rywalizacji. Takich zgłoszeń nie jest bardzo dużo a z drugiej strony mamy mechanizmy zabezpieczające uczciwą i urozmaiconą rywalizację. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2018 o 22:20, michalvcf napisał:

Jedyne co to troszke nie podoba mi się to, że można zgłaszać ryby zllwione na lowiskach komercyjnych. Reszta ok i startuje w nowej edycji. 

Parę ryb z komercji zgłosiłem więc zabiorę głos. 

Nie mam dostępu do dużej rzeki więc z góry stoję na straconej pozycji w porównaniu z wędkarzami łowiącymi na Odrze czy Wiśle (duże okazy sandaczy czy sumów). Nad morze nie pojadę bo mam ponad 600 km więc ryby morskie (belona, dorsz) promują wędkarzy mieszkających nad Bałtykiem. Tak samo z rybami przyujściowych odcinków rzek (troć , łosoś) u mnie niedostępne. Chcąc zapunktować w klasyfikacji końcowej siła rzeczy korzystam z komercji i cieszę się że mam taką możliwość. 

Równie dobrze mógłbym domagać się włączenia jesiotra w ryby regulaminowe bo niby dlaczego ma nie być skoro jest taka głowacica , którą chyba tylko Ty łowisz z forumowiczów. 

Wszystkim nie dogodzi się niestety, a tak niewielka ilość uczestników GP świadczy tylko o tym , że nie wszyscy są jednakowo obdarowani "wodami obfitującymi w rybę " z racji terenów które zamieszkują. 

Zostanie zlikwidowana"komercja" , trudno, płakał nie będę. Może coś się uda zgłosić , ale na pewno nie ilość jaka w tym roku udało się zgłosić. To pierwszy rok od lat z którego byłem naprawdę zadowolony pod kątem ilości i wielkości złowionych ryb. A to między innymi dzięki GP które mobilizowało mnie do częstszego przebywania nad wodą :)

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w 2016 myślałem nad komercjami, żeby je usunąć ale...

Każdy kto złowi rybę może wpisać dowolną lokalizacje i jest to nie do sprawdzenia, cały regulamin opiera się na rywalizacji koleżeńskiej.

Komercja, komercji nierówna - są wanny z karpiem i amurem, gdzie na przysłowiowy pusty haczyk złowi się okaz, a są komercje "dzikie". Ja łowię głownie na 2ch wodach komercyjnych, które niewiele różnią się od wód PZW - tylko dzierżawcą wody - Zbiornik Goczałkowickie - olbrzymia zaporówka - zarządza Przedsiębiorstwo Wodociągów i Wisła w odcinku początkowym - prywatna firma dzierżawi. Kolejna sprawa - jeśli usunąć komercje, to może należałoby usunąć łowiska Specjalne PZW, które niewiele się nie różnią od komercyjnych :) ?, A wody towarzystw wędkarskich, klubów itd ?

Domyślam się, że chodziło Ci o komercje typu wanny z karpiem - ale to nie do sprawdzenia, poza tym takich komercji jest już coraz mniej.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie głosy. Dodam tylko, że tuż po ogłoszeniu nowej edycji będzie można zgłosić wszystkie ryby złowione od 1 stycznia spełniające wymogi regulaminu, czyli tak jak w ubiegłym roku, ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2018 o 13:21, mikwed1 napisał:

Też w 2016 myślałem nad komercjami, żeby je usunąć ale...

Każdy kto złowi rybę może wpisać dowolną lokalizacje i jest to nie do sprawdzenia, cały regulamin opiera się na rywalizacji koleżeńskiej.

Komercja, komercji nierówna - są wanny z karpiem i amurem, gdzie na przysłowiowy pusty haczyk złowi się okaz, a są komercje "dzikie". Ja łowię głownie na 2ch wodach komercyjnych, które niewiele różnią się od wód PZW - tylko dzierżawcą wody - Zbiornik Goczałkowickie - olbrzymia zaporówka - zarządza Przedsiębiorstwo Wodociągów i Wisła w odcinku początkowym - prywatna firma dzierżawi. Kolejna sprawa - jeśli usunąć komercje, to może należałoby usunąć łowiska Specjalne PZW, które niewiele się nie różnią od komercyjnych :) ?, A wody towarzystw wędkarskich, klubów itd ?

Domyślam się, że chodziło Ci o komercje typu wanny z karpiem - ale to nie do sprawdzenia, poza tym takich komercji jest już coraz mniej.

 

Dobrze napisane, jak ktoś chce to i tak z fałszuje zgłoszenie.. A pisanie  że ryba z komercji be, a ryba z dzikiej wody już ok to lekka paranoja :rolleyes:

Ja w tego rocznym gp startować nie będę :D Co oczywiście nie znaczy że przestanę publikować krótkie relacje ze swoich wypraw :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sfałszuje nie sfałszuje... to po cholerę się udzielać jak mamy kłamać... Mi GP też dawało motywacje to wychodzenia na ryby i próbowania innych technik niż spinning, i właśnie taki mam cel na ten rok, większe urozmaicenie metod wędkarskich. Jeśli komercja zostaje to może dodać punkt, że każda ryba C&R ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.