Skocz do zawartości
tokarex pontony

Warunki Lodowe 2018r.


buszmen

Rekomendowane odpowiedzi

No jak tam koledzy sytuacja lodowa u Was w regionie? U mnie na Mazurach mniejsze jeziora całe zamarznięte :) te większe mają pozamarzane zatoki , gdzie nie gdzie od dwóch dni łowią , sam dziś odwiedziłem 2 jeziorka - jedno małe w lesie , lód 7-8cm i drugie większe , też całe zamarznięte   , lód 6m od brzegu j/w ale dalej nie sprawdzałem , nie miałęm dziś wędki tylko pierzchnię , jutro wybieram się otworzyć sezon :)  jak będzie czym to się pochwalę ;)

żabie oczko.jpg

toczyłowo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Buszmen jak ja Ci zazdroszczę że już możesz zaczynać łowy podlodowe:)W moim rejonie (można powiedzieć niemal sam środek kraju) przed tygodniem największy mróz tej zimy w nocy wynosił -7.5C,po za tym okolice 0C,lekki mrozek,zaś w dzień wciąż na plusie.Starorzecza,stawy są ścięte czymś co na razie tylko przypomina lód.Prognozy do końca stycznia pozwalają mieć choć cień nadziei na jakiekolwiek wędkowanie z lodu tej zimy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty :D sezon rozpoczęty! rano -7 w południe -4 i fajowe słonko- gdyby nie wiatr można by było się opalać , lód 7-8cm łowiłem przy trzcinach w pasie 2-3m , dalej do 5m słabiej brało , nie zapuszczałem się Jadnak , daleko od brzegu ,chociaż byli tacy co siedzieli na środku :o jeziorko płytkie , najgłębiej 9m .Złowiłem ponad 30 okonków na blaszkę , ale tylko 4 wymiarowe , największy 21cm Jezioro jest zarybiane przeważnie karpiem . duży okoń niby jest ale ciężko go trafić , mi się nie udało większego jak 27cm , no ale dzionek fajnie mi zleciał :wub:

20180113_091851.jpg

20180113_140324.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mazowszu lód jest ale nie do  bezpiecznego chodzenia słyszeliśmy w sklepie wędkarskim że już  ktoś próbował łowić.  Koledzy apeluje o rozwagę !!!!!!!!!!!   W tym okresie najwięcej ludzi traci życie przez swoje nierozważne decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sprawdzić dzisiaj swoje warunki lodowe. Interesuje mnie żwirownia więc tylko tam sprawdzałem. Lód jak na powyższych fotkach, czyste gładkie szkło. Grubość oceniam tak na 3-4 cm. Nie pchałem się na niego bo stojąc przy brzegu dość niebezpiecznie trzeszczał, co prawda utrzymał mnie stojącego na jednej nodze (85 kg) ale walnięcie z pięty spowodowało pojawienie się pajęczyny (nie przebiłem do wody). Jako że nie chcę być pierwszym który zatonął w Rzeszowie z lodu tej zimy na razie się wstrzymuję z łowieniem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
W dniu 24.02.2018 o 14:44, Kristo13M napisał:

Przylasek Rusiecki grubość pokrywy lodowej 9 cm ale są miejsca gdzie jest 5 cm w niektórych zatokach 13 cm na 9

Ponowny wypad na Przylasek około 40 płotek i 10 ładnych 25 cm płoci 5 szczupaków około 40 cm  1 okoń  30 cm grubość lodu jak poprzednio około 10 cm  -10 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2018 o 21:08, Kristo13M napisał:

Ponowny wypad na Przylasek około 40 płotek i 10 ładnych 25 cm płoci 5 szczupaków około 40 cm  1 okoń  30 cm grubość lodu jak poprzednio około 10 cm  -10 stopni.

Dzisiaj znów na lodzie Zesławice Lewy zbiornik 5 cm lodu woda pod śniegiem  na lodzie prawy zbiornik  przy wale od drogi 13 cm przy przepływie około 6 cm kilka płotek małe "skalarki" jeden leszczyk około 20 cm kilka okonków 10 cm. głebokość łowienia około 1,5 m. przy przepływie z lewego na prawy. -9 stopni C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie , dawno na lodzie nie byłem czy czasami regulamin się nie zmienił ? i można wędkować na dwie wędki ? w ten weekend to chyba ostatnia okazja posiedzieć na lodzie bo potem ponoć po 15 stopni na plusie, we Wrocławiu na stałej wodzie lód ma + - 20 cm. pozdrawiam Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2018 o 16:39, wasyl1968 napisał:

koledzy mam pytanie , dawno na lodzie nie byłem czy czasami regulamin się nie zmienił ? i można wędkować na dwie wędki ? w ten weekend to chyba ostatnia okazja posiedzieć na lodzie bo potem ponoć po 15 stopni na plusie, we Wrocławiu na stałej wodzie lód ma + - 20 cm. pozdrawiam Wasyl

tak dwie wedki Kraków przylasek dzisiaj słabo kilkanaście płotek 2 szczupce około 40cm lód około 10cm nie przybywa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kristo13M napisał:

tak dwie wedki Kraków przylasek dzisiaj słabo kilkanaście płotek 2 szczupce około 40cm lód około 10cm nie przybywa

 

dzięki kolego za odpowiedź , jutro z rana startuje, jedna wędka spławik a druga 😵 eksperymenty silikonowe , blaszkowe , relacja jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w nocy było - 10 a teraz osłoneczniony termometr pokazuje + 15

Słońce w dzień wysoko już jest i nieźle grzeje, lód na płynącej wodzie zmierzyłem ma 8 cm , na stojącej kilka cm więcej będzie. Zapowiadają już zmniejszenie się mrozów do zaniku całkowitego za kilka dni. Ten lód który jest przy tym słońcu momentalnie zrobi się niebezpieczny, ostatnie kilka dni dosłownie na łowienie z dziury :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryspinów około 20 cm lodu ! tabuny ludzi pogoda żyleta spalił mnie słońce cieplusieńko super pogoda ,  rybka słabo żerowała ja złowiłem 4 płotki około 18 cm  1 szczupak koło 30 cm dwa skalarki 5 cm jeden okonek 5 cm , ale jedn gość złowił ładnego leszcza około 40 cm kilka płotek 25 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin na lodzie przy pięknej i słonecznej pogodzie. 

O 9 rano lód twardy o grubości całkowitej 18 cm, o godzinie 16 - 4 cm zamieniły się w płynną papkę, kolejne 4 wygląda jak zmrożona pianka (mnóstwo pęcherzyków powietrza) i jedynie 8-10 cm twarde i przeźroczyste jak szkło. Temperatura dodatnia, dodatkowo zaczął wieczorem padać deszcz, jutro już bym się bał wchodzić na niego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Pierwsze koty za płoty :) jeszcze o kiju ,ale ochota spędzona :) jeziorko leśne zaciszne lód 8cm byłem bez wędki , potem moja ''woda klubowa'' pzw gdzie nic nie ma , lód 6cm i część jeziora jeszcze pływa , machałem wędką ale nic :(

20181202_102357.jpg

20181202_104427.jpg

20181202_124832.jpg

20181202_124907.jpg

20181202_141906.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jechać sprawdzić swoją żwirownię ale akumulator mi zastrajkował, teraz już jeżdżę ale odwilż i pewnie lód znikł :) 

Było 3 dni z temp minus 8-10 w nocy i mała rzeczka mi zamarzła. Na stojącej wodzie pewnie z 5 cm było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.