Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zakaz połowu na spinning


Master1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam troszkę głupie pytanie, chodzi mi o zakaz połowu metodą spinningową, z tego co pamiętam okres ten wynosił od 1 stycznia do 30 kwietnia, a teraz nie mogę znaleźć nigdzie tego zapisu, chodzi mi tu o Szczecin a konkretnie o obwód rybacki odra nr.5. Czytając wszelkiego rodzaju RAPR-y i regulaminy nie natknąłem się na żadne obostrzenia oprócz okresów ochronnych ryb typu Szczupak,Sandacz,Boleń itp. 
Jedyne co znazałem to na stronie pzwszczecin.com artykuł pod tytułem "Odstępstwa od zasad zawartych w RAPR na wodach Okręgu PZW w Szczecinie"
I tam jest napisane:
 

Cytat

"Na wszystkich jeziorach, kanałach (nie dotyczy kanałów obwodu rybackiego rzeki Odry Nr 5), stawach i zbiornikach zaporowych będących w użytkowaniu Okręgu PZW w Szczecinie obowiązują następujące zakazy w okresie
od 1 stycznia do 30 kwietnia każdego roku:
– Zakaz połowu ryb metodą SPINNINGOWĄ."

jest to konktetnie punkt 15. Lecz już w punkcie 18 ów regulamin głosi :
 

Cytat

Wyłącznie w obwodzie rybackim rzeki Odra Nr 5 (pełna informacja o wodach obwodu rybackiego Nr 5: pzwszczecin.com(UWAGA – do obwodu rybackiego rzeki Odry Nr 5 nie wlicza się: jezioro Portowe, Kanał Rybny, Kanał Regaliczka) – OBOWIĄZUJE:
a) SANDACZ – wymiar ochronny do 45 cm  (dotyczy wyłącznie obwodu rybackiego Rzeki Odry Nr 5).
B) – okres ochronny sandacza od 1 marca do 31 maja (dotyczy wyłącznie obwodu rybackiego Rzeki Odry Nr 5).
c) SZCZUPAK – wymiar ochronny do 45 cm  (dotyczy wyłącznie obwodu rybackiego Rzeki Odry Nr 5).
d) Zakaz dociążania zestawu spinningowego dodatkowym obciążeniem powyżej 20g /cały rok/. Zakaz nie dotyczy tzw. metody DROP SHOT.
Metoda spinningowa DROP SHOT polega na trwałym i bezpośrednim  zamocowaniu haczyka z jednym ostrzem i przynętą do żyłki lub plecionki głównej oraz zamocowanym trwale obciążeniem na końcu zestawu. (Przy tej metodzie nie ma tzw. „bocznego troku”).
e) w okresie od 1 marca do 30 kwietnia /każdego roku/ w całym obwodzie rybackim Odry Nr 5 obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb metodami: SPINNINGOWĄ oraz TROLLINGOWĄ (pełna informacja o wodach obwodu rybackiego Nr 5:   pzwszczecin.com
(UWAGA – do obwodu rybackiego rzeki Odry Nr 5 nie wlicza się: jezioro Portowe, Kanał Rybny, Kanał Regaliczka)

I tu na tym się zacinam jak traktować te "kanały" z punktu15  oraz obwód rybacki rzeki odra nr.5  punktu 18.  Czy punkt 15 obowiązuje na całym obszarze odry nr 5? Gdyż nie ukrywam,że chciałbym iść porzucać za okoniem i nie wiem czy tym sposobem nie złamię prawa i w razie ewentualnej kontroli nie poniosę konsekwencji. Według mnie ten punkt 15 można interpretować różnie przez te słowo "Kanały" a nie chce popełnić jakieś wpadki :)
Liczę na waszą wyrozumiałość i to,że mnie nie powiesicie na suchej gałęzi za to pytanie ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Na obwodzie nr 5 teraz spinningować można. Nie wolno na innych wodach (kanały, jeziora) PZW. Obowiązuje też zakaz spinningowania od 15 września do końca lutego w obrębie portów morskich. Czyli dla nas wszystkie wody Urzędu Morskiego od Trasy zamkowej aż do Skolwina, wyłączając jezioro Dąbie. Mapa z obszarem portu jest dostępna na stronie portu.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając (poprzedni post nie dał się edytować):

Punkt 15 dotyczy wód poza obwodem 5.

Punkt 18 dotyczy obwodu 5.

na obwodzie 5 spinningować można do końca lutego. Od 1 marca do 30 kwietnia jest zakaz połowu metodą spinningową i trollingu.

Granice portu morskiego:

http://www.port.szczecin.pl/granice-portu-morskiego-szczecin/

Zakaz spinningu w portach na podstawie Rozporządzenia MRiRW z dnia 6 lipca 2015 r. + zmiana z dnia 4 listopada 2016 r. (strona 4 dokumentu, paragraf 5, punkt 4):

http://szczecin.oirm.gov.pl/main_libs/files/assets/1/Przepisy/UAKTUALNIONE WeDKARSKIE po zmianach.pdf

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.