Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki zestaw karpiowy do rzutów do 200 + 200 zł


daros68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z góry dziękuje za udzieloną mi pomoc

Chcę kupić wędkę i kołowrotek typowy do rzutów na duże odległości. Oczekuję dorzucić setnego metra.  Na cały zestaw przeznaczam sumę 400 zł ,ewentualnie z małym minusem lub plusem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zastanawiałem się nad czymś takim wędki : PROLOGIC C1A 3,60m 3,25lbs 2 SEC 50mm 2018! 

ANACONDA MAGIST 3,60 3,50lbs 2 sklady

kołowrotki: Big Runner 807 Robinson 23K-BR-807

CORMORAN PRO CARP GBR 6 PiF 5500

Tak tylko strzelam bo się zbytnio nie znam , zaczynam zabawę z karpiami . Kolega mnie zaraził - piękna sprawa :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, daros68 napisał:

Oczekuję dorzucić setnego metra. 

Tyle to rzucisz wszystkim co ma w nazwie "carp" lub cw około100.

Sam wybrałeś sprzęt solidny, niestraszne karpie nawet po 20 kilo :) nie wiem czy aż tak mocno potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, daros68 napisał:

Oczekuję dorzucić setnego metra.

 

1 godzinę temu, ESSOX napisał:

Tyle to rzucisz wszystkim co ma w nazwie "carp" lub cw około100.

100 metrów to już spora odległość. Kto nie wierzy niech sprawdzi ile zwija kołowrotek za jednym obrotem korby, wykona jak najdalszy rzut i sprawdzi ile to było licząc obroty korbą. Możecie się zdziwić ;)

Ja bym pomyślał o długości 3,90 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, maniu394 napisał:

100 metrów osiągnąłem kijem Mikado Almaz Carp 3,9 m 3,5 lbs i kołowrotkiem Konger Grandis 550 . Do tego żyłka 0,28 . Mierzyłem odległość rzutu właśnie w taki sposób , a łowiłem z plaży. Aha , ciężarek 100 g. 

:D Ja też pomiary tego typu robię głównie nad morzem. ;) Ale tam każdy rzut wydaje się za krótki :)

Ja osiągałem 100 metrów zwykle starymi kijami Dragon Mystery Long Distance Carp 3,9 m 3 lb. Ciężarek 100 lub 125 gramów. Przypon strzałowy z plecionki. Ważna jest niezbyt gruba żyłka. Jak piszesz 0,28 na karpie w większości przypadków powinna wystarczyć.

Rzut na 80 metrów wymaga już energicznego machnięcia a dociągnięcie do 100 metrów nie jest wcale takie łatwe. Na karpiach bardzo rzadko łowię tak daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z reguły też tak daleko nie rzucam , ale 80 m bez problemu osiągam . Kij ten miał też spotkanie z sumem , który mnie ciągnął po Odrze przez prawie 400 m , i wyszedł bez szwanku. Ale sum popłynął, bo haczyk się wyprostowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kołowrotów które wymieniłeś bym zrezygnował, wolałbym kupić Spro Super Long Cast 460, kołowrotek sprawdzony i chwalony przez wielu karpiarzy. Wędki Anaconda i Prologic będą dobrym wyborem, z tym że Prologic bierz o cw.3,5lbs.Ciekawym kijem jest też Mikado Fine Liner Carp 360 3,5lbs, miałem okazje je oglądać nad wodą i byłem miło zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zaimponowaliście mi.  Rzuty 100m zwykłym zestawem rzadko się zdarzają, chyba, że sam przypon i ciężarek. Wracając jednak do tematu szukaj kołowrotka typu big pit, czasami zdarza się wyhaczyć dobrą używkę w tej kasie., chociaż kołowrotek spro nie jest złym pomysłem. Jeżeli chodzi o kij, to do takich odległości zdecydowanie 3,9 m i 3,5 lbs. Weź jeszcze pod uwagę fakt, ile masz wzrostu, bo jeżeli jesteś niewysoki, to raczej z długim kijem sobie nie poradzisz, zważywszy na fakt, że zwis czyli długość zestawu (tej luźnej części licząc od szczytówki) winna mierzyć połowę długości wędki, toteż osobom niskim przypon będzie ciągał się po trawie. Najlepiej jakbyś pomacał różne kije w sklepie wędkarskim, wtedy dobierzesz sobie coś odpowiedniego a i kolega posłuży Ci pomocą.

Moim zdaniem lepiej trochę po oszczędzać i kupić sprzęt, który kilka lat posłuży, a i w razie rezygnacji z karpiowanie będzie można go sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla   ,,ESSOX"

Być może wybrałem na wyrost

Chcę kupić coś na kilka lat a nie że po pół roku mi się to znudzi i będę szukał kolejnego zestawu.W tym przypadku mogę pozwolić sobie na wydanie tych paru złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2018 o 19:08, ESSOX napisał:

Tyle to rzucisz wszystkim co ma w nazwie "carp" lub cw około100.

Sam wybrałeś sprzęt solidny, niestraszne karpie nawet po 20 kilo :) nie wiem czy aż tak mocno potrzebujesz.

Być może wybrałem na wyrost

Chcę kupić coś na kilka lat a nie że po pół roku mi się to znudzi i będę szukał kolejnego zestawu.W tym przypadku mogę pozwolić sobie na wydanie tych paru złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jony napisał:

Koledzy, zaimponowaliście mi.  Rzuty 100m zwykłym zestawem rzadko się zdarzają, chyba, że sam przypon i ciężarek. Wracając jednak do tematu szukaj kołowrotka typu big pit, czasami zdarza się wyhaczyć dobrą używkę w tej kasie., chociaż kołowrotek spro nie jest złym pomysłem. Jeżeli chodzi o kij, to do takich odległości zdecydowanie 3,9 m i 3,5 lbs. Weź jeszcze pod uwagę fakt, ile masz wzrostu, bo jeżeli jesteś niewysoki, to raczej z długim kijem sobie nie poradzisz, zważywszy na fakt, że zwis czyli długość zestawu (tej luźnej części licząc od szczytówki) winna mierzyć połowę długości wędki, toteż osobom niskim przypon będzie ciągał się po trawie. Najlepiej jakbyś pomacał różne kije w sklepie wędkarskim, wtedy dobierzesz sobie coś odpowiedniego a i kolega posłuży Ci pomocą.

Moim zdaniem lepiej trochę po oszczędzać i kupić sprzęt, który kilka lat posłuży, a i w razie rezygnacji z karpiowanie będzie można go sprzedać.

Te 100 metrów to nie koniecznie musi być dorzucone.

Myślałem też o swoim wzroście i wadze 1.70 cm i 70 kg też mnie ogranicza co do wyboru wędziska.

Dlatego myślę o wędkach 3,60 m i 3 do 3,25 lbs

DZIĘKI ZA PORADĘ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.