Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przypon z plecionki do żyłki


Skalak

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy, mianowicie jako żyłkę główna mam np. trabucco t-Force pro carp 0,32mm albo 0,35mm i przypon chcę mieć z plecionki. Pytanie brzmi ile plecionka ma mieć lbs żeby przerwała się jako pierwsza, żeby nie stracić zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Już nie trzeba mi pomocy. Rozwiązałem problem sam, może komuś się przyda więc odpowiem na swoje pytanie: przeciętna żyłka 0,30mm ma wytrzymałość 9 kg +/- czyli prawie 20 lbs, żyłka 0,35mm ma wytrzymałość 14 kg +/- czyli prawie 31 lbs. Podsumowując do żyłki 0,30mm przypon z plecionki 15lbs a dla żyłki 0,35mm przypon z plecionki 20 - 25 lbs? Jeśli się mylę proszę mnie poprawić dzięki z góry Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trabucco t-force pro carp 0,35mm ma 34lb czyli 15,4 kg   

  Shimano Żyłka Technium 0,355mm ma 11,5 kg

ŻYŁKA DRAGON MB CARP MONO 0.35mm/12,70kg 

Żyłka DRAGON Maxima Carp & Feeder 0,35mm / 14kg

Robinson pro Capr 0,335mm / 13kg

Domyślam się że tyle nie mają wytrzymałości co producent podaje. Pewnie to samo się tyczy przyponów z plecionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry najbliższe prawdy ma żyłka shimano. Niektórzy producenci podają wytrzymałość liniową inni podają wytrzymałość na węzłach.  Natomiast markowe plecionki trzymają podawane  parametry. Pamiętaj  jednak, że do plecionek jako linek głównych powinien być stosowany przypon strzałowy. W zestawie jaki chcesz używać żyłka będzie zawsze najsłabszym elementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jak chciał bym łapać na żyłkę to przypon też musi być tylko z żyłki? Bo czytałem na forach że przypon z plecionki naturalniej układa się na dnie i jest mniej podejrzany dla ryby, stąd ten pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógł byś jony pomóc mi w dobraniu plecionki na przypon? W sensie marka ile lb i dobrze by było żeby można było kupić tą plecionke w szpuli 15/20/25 metrów a nie 150,300 czy 1000 metrów? Do żyłki "trabucco t-Force pro carp 0,32mm " był bym bardzo wdzięczny, z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie najbardziej chwalone są plecionki Krystona 25 lbs  (sam takie stosuje) Na ciężkie warunki denne dobrze jest zastosować plecionkę z otuliną,tutaj proponowałbym Kordę. Są to jednak materiały z górnej półki cenowej. Z takich tańszych sprawdzona jest plecionka Jaxona 30 lbs. Możesz ewentualnie w sklepie zapytać o plecionki Power Pro nawijane z dużych szpul, wtedy będziesz mógł kupić po kilka metrów o różnych grubościach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.