Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędka do średniego spinningu


Piotr23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam wędki do średniego spinningu o cw 10-35g oraz kołowrotka.

Wędka będzie na szczupaka,sandacza oraz bolenia.

Myślałem nad dwiema wędkami pierwsza to DRAGON MILLENIUM SP 10-35g akcja fast długość 245cm wersja zanden spinn.

Druga wędka to DRAGON X-TREME SPINN 10-35g akcja x-fast długość 230cm.

Co do kołowrotka to myślałem nad Daiwa BG 4000.Na kolowrotek chcę nawinąć żyłkę.Będę łowił głównie na błystki,gumy i woblery do 32g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Nie wiem czy to dobrze, że chcesz kupić jednego kija na powyższe gatunki...  Napiszę tak - sandaczowa pała x-fast to może być dobra na  bolenie i szczupaki ale takie co mają pod metr długości  a na średniaki jakich jest najwięcej w naszych wodach to sandaczowa dzida będzie średnim wyborem. Podzieliłbym te ryby na dwa kije - jeden to jakaś mocna sandaczowa pała obsługująca  ciężkie  sandaczowe koguty na którą również można połowić grubego szczupaka czy nawet suma. Drugi kij to jakiś uniwersał do 25g na który bym nie pożałował kasy tj. żeby mieć szybkiego kija ale głęboko pracującego nawet pod małą rybką. Takie "cudo" zapewniają patyki zbudowane wg nowej  koncepcji zbrojenia wędek w przelotki fuji - szybki stożek na 3 przelotkach i a potem długi tunel na maleństwach. Wadą tego systemu jest łowienie przy niskich temperaturach na plecionki bo szybko tunel zamarza ale w pozostałym zakresie miód i palce lizać. Przede wszystkim set przelotek jest bardzo lekki i nawet medium blanki pracują z nim bardzo szybko co daje efekt ciętej szpady gnącej się po rękojeść pod rybą. Takie kije są bardzo uniwersalne i obsługują szeroki zakres przynęt a tym samym również ryb. Niestety set przelotek fuji wg tej koncepcji nie jest tani ale lekkie kije przenosi w inny wymiar łowienia. Poza tym miałem w sklepie kija Mikado zbrojonego podobnie ale napewno nie na fuji także jak ktoś chce taniej to też znajdzie. Kiedyś zeby miec takiego patyka to zostawała tylko pracownia bo dobry wędkorób potrafił przelotek ze starych systemów wydłubac cos podobnego ale raczej nie opłacało sie w ten sposób robic tanich blanków a to przecież one najwięcej mogłyby zyskać na lekkim secie przelotek. Dlatego polecam poszukac kija uzbrojonego na tej koncepcji  najlepiej na fuji ale jak miałoby byc taniej to chyba  mikado juz cos dłubie podobnego bo miałem ich patyka w ręce i do złudzenia zbrojenie przypominało najnowsze kr concept. Inni producenci pewnie tez juz zareagowali na nowosci fuji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kręciołek to pomyśl o RYOBI ZAUBER 3000, ja mam go od 3 lat i ciężka orka po Odrze nic mu nie robi, hamulec bardzo dobry, wyciągam na niego duże sandacze i szczupaki a nie zawiódł mnie ani raz. Odra to ciężkie główki 25-35 g. No i masz na niego gwarancje 5 lat...tego nie dają nawet najlepsze shimaniaki.

Kijka jak masz trochę kasy to popatrz na KONGER PALADIN CX BLACK RIDER 7-28 g, jest to super kij którym połowisz zarówno szczupaka jak i bolenia, wchodzi w piękną parabolę przy większym obciążeniu, masz w nim wszystko co potrzeba w kijku....przenoszenie drgań brania i wzmacnianie go przez specjalną rękojeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Darek 1 napisał:

Jeśli chodzi o kręciołek to pomyśl o RYOBI ZAUBER 3000

hmm, ja mam Zaubera CF 4k i przy główkach powyżej 20g klęka, podbijanie z korby. Teraz brał bym Penn Slammera.

W dniu 12.02.2018 o 14:31, Piotr23 napisał:

Witam szukam wędki do średniego spinningu o cw 10-35g oraz kołowrotka.

Wędka będzie na szczupaka,sandacza oraz bolenia.

Myślałem nad dwiema wędkami pierwsza to DRAGON MILLENIUM SP 10-35g akcja fast długość 245cm wersja zanden spinn.

Druga wędka to DRAGON X-TREME SPINN 10-35g akcja x-fast długość 230cm.

Co do kołowrotka to myślałem nad Daiwa BG 4000.Na kolowrotek chcę nawinąć żyłkę.Będę łowił głównie na błystki,gumy i woblery do 32g.

kolego ile możesz przeznaczyć na sprzęt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.