Skocz do zawartości
tokarex pontony

spining na rzekach dolnośląskich


Darek 1

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jaceen napisał:

Brawo Budek!👍

Czy mógłbyś nam podrzucić kilka informacji, czym łowisz, na co i czy ryba sprawiła Ci problem podczas holu. Nie chodzi żeby kopiować kropka w kropkę sprzęt, ale dobrzy wędkarze wyznaczają nam szlaki, jaką drogą do sukcesu dążyć;)

Brawo!

Rzut pod drugi brzeg w rynne, chwila przytrzymania w opadzie dwa szarpnięcia i potężne branie, ryba momentalnie wyszła do powierzchni i zaczęła kręcić pirułety. Walka trudna bo na moim brzegu dużo powalonych drzew a ryba zaczęła schodzić wachlarzem właśnie w te drzewa. Ten sezon pstrągowy odpuściłem łowienie pstrągów UL. Gdybym dzisiaj miał plecionke 0.06 i do tego cienki fluorocarbon pożegnał bym się z rybą oraz z wobkiem 😨 nie był bym wstanie jej zatrzymać a i oczywiście woblery w moich pudełkach uzbrojone w kotwice Owner to też ważna rzecz przy pstragach oczywiście nie muszą być owner ale najważniejsze wymienić od razu po zakupie woblera. 

Sprzętowo 

Wędka W3 StreetStick 213 2-10g 

Kołowrotek Shimano Stradic Ci4+ 2500

Plecionka Varivas 0.08

Fluorocarbon Vision 3X 3.4kg

Wobler M&M Oleix 

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Przepiękna ryba @Budek ! Gratuluję!

Co do UL na pstrągi to mi, człowiekowi z Warmii, jest to nie do wyobrażenia ;) Poza tym szkoda mi pstrągów: tracić, zrywać, męczyć je. Wolę hop siup, zdjęcie i do wody :)

 

Oczywiście dochodzi do tego kwestia przynęt: u mnie to od 6 w górę, więc naprawdę UL dla mnie jest obcy :) Ostatnio na Pomorzu chłopaki powiedzieli żebym założył żyłkę 0,18 to czułem się jakbym na płotkę czatował ;)

 

Jestem też ciekaw jak kondycyjnie wypadają Wasze rybki. Bo na Pasłęce, dajmy na to, styczniowe potrafią być grubsze od letnich. I animusz też majowy mają :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem Strzegomkę z myślą że może coś będzie tam z kropkami ale się zawiodłem.Zero kontaktu nawet wyjścia. Woda niby z potencjałem ale czy tam by się utrzymał pstrąg???albo czy jest tam w ogóle? byłem na wysokości śr.śląskiej. Łowiłem głownie woblerkami 4-6cm ale założyłem nawet wahadełko.Starałem się dokładnie obłowić potencjalne miejsca. Szukałem rybek w przegłębieniach,spowolnieniach i prądach wstecznych. Spróbowałem nawet bezpośrednio w rynnach. Zaskoczyło mnie to jak jest płytka ta rzeczka nawet w rynnach głębokość sądzę że nie przekraczała 1,2cm może znalazłem jedno miejsce gdzie mogło być 1,5m .Ale średnia głębokość to 80cm nie więcej.Woda była idealna do łowienia nie była 100% klarowna ani mętna.Przerzuciłem pewniaki z pudełka i lipa.Nie wiem byłem zdruzgotany tak jak by tam w ogóle nie było ryby. Fotki proszę:) przeszedłem korytem ok 2km odcinek rzeki

IMG_20190202_105228.jpg

IMG_20190202_081721.jpg

IMG_20190202_083612.jpg

IMG_20190202_085327.jpg

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RexHunt

Strzegomkę znam jak własną kieszeń, to piękna rzeczka z potencjałem...ile na niej zszedłem kilometrów, to wiedzą tylko moje nogi. Kolego wybrałeś zły okres, kiedyś nie znając tej rzeczki próbowałem własnych sił w pogoni za kropkami wczesną wiosną, lecz bez żadnego efektu, dopiero po latach znalazłem miejsca ich bytowania na rzeczce i nie jest to z pewnością wysokość środy śl, bo tam Strzegomka nie płynie, pewnie mówisz o Kątach Wrocł? Tam można późną wiosną spotkać ładnego klenia, ale też trzeba wiedzieć gdzie ich szukać. Praktycznie potoki występują na całej rzeczce, bo raz udało mi się złowić w okolicach Samotworu, ale sądzę że był to czysty przypadek. Parę lat temu udało mi się złowić....do tej pory  jest to dla mnie zagadka....trotkę, lub dużego potoka 56 cm, ale miejsca nie zdradzę ze zrozumiałych względów. Klub King Fischer zrobił już złą robotę z tą małą rzeczką, opisując łowiska, gdzie spotykają się za pstrągami z pełnym opisem rzeki , dla mniej wtajemniczonych wstawiali nawet zdjęcia. To było zabójstwo dla tej rzeki, bo fora czytają też miłośnicy mięsa rybiego! Od tej pory na Strzegomce z pstrągami coraz gorzej, wcześniej po wyprawie całodniowej nad tą urokliwą rzeczkę kończyło się kilkoma  pięknymi kropasami nawet do 50 cm. Szkoda że niektórzy podają informacje o rybach na forach ogólnodostępnych, co na pewno dobrze na rybostan danego cieku wodnego dobrze nie wpływa.

Życze Ci dużo sukcesów w poszukiwaniu tych pięknych i tajemniczych rybek. 

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lód mnie jakoś nie ciągnie, wiec w sobotę wybrałem się na drugą w wędkarskiej  karierze  wyprawę na pstrąga. Wyprawa miała mieć charakter poznawczy, ale udało się przechytrzyć jednego cwaniaka. Niestety nie chciał zapozować  do zdjęcia i spiął się już na brzegu ześlizgując się po trawach z powrotem do wody.  Chciałem go jeszcze łapać ;) i wylądowałem jedną nogą w wodzie. Branie na salmo hornet 3 cm w kamuflażu pstrągowym.

Znajomy w debiucie też miał rybkę na kiju, ale spinka i po zabawie. Miałem jeszcze jedno puknięcie takie bardzo kleniowe. Jak to mówią do trzech razy sztuka. Mam nadzieje, że kolejna wyprawa przyniesie upragnione zdjęcie kropkowanego bandyty.

 

1.thumb.jpeg.c35483a2d0c1f634d68d350d8d559da4.jpeg 

W niedziele wyskoczyłem na godzinkę na niezamarznięte miejskie odcinki i trafiłem okonka około 25 cm.

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Łowi ktoś jeszcze na Strzegomce? Ja dopiero ją poznaję. Zwiedziałem wczoraj odcinek pomiędzy mostem drogowym w Przyłęku, a wiatrakiem. Miejsca piękne: zakola, powalone drzewa, dołki ale niestety wyprawa na 0. Dzisiaj zszedłem ok. 1km w dół od Pastuchowa. Ryb ani widu ani słychu. Zastanawiam się na ile znaczenie ma ciche podejście, a raczej jego brak, bo brzegi są wprost zawalone suchymi patykami, krzakami i butelkami przykrytymi trawą. Jak sobie z tym radzicie?

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAdicc....Strzegomka to moja ulubiona rzeczka, parę lat temu łowiłem w niej piękne kropki nawet ponad 50 cm, pływały spore stada kleni, lecz koledzy z King Fischer Club zrobili super robotę "strzał w kolano", opisując łowiska, wklejając zdjęcia miejsc gdzie są ryby....to było morderstwo dla tej pięknej rzeczki, bo to nie wielka Odra czy Wisła gdzie ryby są wszędzie. Strzegomka w najgłębszych miejscach ma 1,5 m głębokości a szerokością maksymalnie 10 m. Nie mówię że ci "miłośnicy" tej małej rzeczki wyjedli wszystkie ryby, ale w dzisiejszych czasach ,gdzie dostęp do netu ma każdy, ci co lubią rybie mięso też czytają takie wiadomości. Strzegomka nadal skrywa parę pstrągów i na pewno sporo ładnych kleni, znam ten ciurek bardzo dobrze i jeśli będziesz chciał to możemy kiedyś umówić się na rekonesans po Strzegomce, ale nie prędzej jak w kwietniu, bo przed kwietniem...takie moje spostrzeżenie nic na niej nie bierze.  

  • Lubię to 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Darek 1 napisał:

AAdicc....Strzegomka to moja ulubiona rzeczka, parę lat temu łowiłem w niej piękne kropki nawet ponad 50 cm, pływały spore stada kleni, lecz koledzy z King Fischer Club zrobili super robotę "strzał w kolano", opisując łowiska, wklejając zdjęcia miejsc gdzie są ryby....to było morderstwo dla tej pięknej rzeczki, bo to nie wielka Odra czy Wisła gdzie ryby są wszędzie. Strzegomka w najgłębszych miejscach ma 1,5 m głębokości a szerokością maksymalnie 10 m. Nie mówię że ci "miłośnicy" tej małej rzeczki wyjedli wszystkie ryby, ale w dzisiejszych czasach ,gdzie dostęp do netu ma każdy, ci co lubią rybie mięso też czytają takie wiadomości. Strzegomka nadal skrywa parę pstrągów i na pewno sporo ładnych kleni, znam ten ciurek bardzo dobrze i jeśli będziesz chciał to możemy kiedyś umówić się na rekonesans po Strzegomce, ale nie prędzej jak w kwietniu, bo przed kwietniem...takie moje spostrzeżenie nic na niej nie bierze.  

Darek1  Miałem na priv zapytać o kilka podpowiedzi, ale wspólne wędkowanie to jeszcze lepszy pomysł. W marcu, mimo wszystko powalczę sam, bo szkoda w domu siedzieć, ale w kwietniu  na pewno się przypomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, aadicc napisał:

Darek1  Miałem na priv zapytać o kilka podpowiedzi, ale wspólne wędkowanie to jeszcze lepszy pomysł. W marcu, mimo wszystko powalczę sam, bo szkoda w domu siedzieć, ale w kwietniu  na pewno się przypomnę :)

Jak by co dajcie cynk 😀 też chętnie bym się czegoś naumiał 😜 tak na poważnie , no chyba że to strasznie tajne miejscówki 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wasyl1968 napisał:

Jak by co dajcie cynk 😀 też chętnie bym się czegoś naumiał 😜 tak na poważnie , no chyba że to strasznie tajne miejscówki 😜

Zgadamy się na priv... to mój nr tel 605947550

Pozdrawiam Darek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj bedzie tłok na Strzegomce :) - też mam ją w planach obejrzeć na ten ro.  Dajcei znać jak bedziecie jechać - dołączył bym się chętnie z muchą (a może uda się jeszcze w marcu tam wyskoczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Co prawda mam być we Wrocku w tym terminie ale to mocno kolizyjny termin z początkiem sezonu boleniowego - może być mi ciężko oderwać się od Odry. Pomyśle - zależy od tego co wydarzy się 1 maja.

(byłem raz 2-3 tyg. temu obejrzeć Strzegomkę koło Pełcznicy - bez brania - rzeczka tam malutka - zakrzaczona - dla muchy "ciasna" ale możliwa do łowienia, do brodzenia też możliwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Cześć,

Dziś otworzyłem nowy sezon. Oczywiście jak co roku w moim wędkarskim mateczniku - na Bobrze we Wleniu. Pogoda idealna, słonecznie, bezwietrznie, temperatura na lekkim plusie. Stan wody w rzece dość niski. Łowiło się fantastycznie. Widoki były super.large.IMG_20200102_124149314.jpg.a1749248821a34c051068f8e6dd8b55f.jpglarge.IMG_20200102_134815017.jpg.322c5a1a3323d0b3614d3d2d86ba3398.jpglarge.IMG_20200102_150822003.jpg.f454541abafcf98daf9fdec21245a9e6.jpglarge.IMG_20200102_145015145.jpg.6fc0be3842b7e97dc957f5c53ac2d116.jpg

A co najlepsze: pstrągi brały 😀

Złowiłem trzy, a dwa mi się spięły (w tym oczywiście, a jakże by inaczej - największy).

Mam nadzieję, że te rybki to dobry znak i ten sezon będzie dla mnie łaskawszy. 

Powodzenia i połamania kija w tym nowym roku 🎣

large.IMG_20200102_151336321.jpg.ef8db44a0433e017ed96b327c51c7a7c.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jakie wyniki pstrągowe przecietnie się osiąga na Bobrze? Proszę o jakieś info/taki swoisty punkt odniesienia. 

---

Bylem dziś pierwszy raz w życiu nad sudecką pstrągową rzeczka  (Bóbr k. Nielestna) - 4,5 h: 2h na spining na zero, 2h na streamer jeden 35 cm i jeden 30 cm (jeden grubas spadł po kilku bujnięciach i kilka pustych pyknięć). Rzeczka sympatyczna - wydaje się fajna do letniego łowienia na muchę.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.