Skocz do zawartości
tokarex pontony

spining na rzekach dolnośląskich


Darek 1

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka z "Informatora wód kraina pstrąga i lipienia na rok 2021" ZO Wałbrzych. Punkt 12 eliminuje klasyczne woblery z latania za pstrągiem po wałbrzyskich wodach. :)  Ciekawe czy ci co zatwierdzają takie uchwały łowią coś innego poza zarybieniowym karpiem. :) 

informator.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Przejrzałem zezwolenie na 2021 - kilka ciekawostek widzę:

- pojawiło się kilka stawów "no kill" - Biały Kościół, kwadraciak w Wołowie, Staw z wyspą w Grabowie Wielkim, (fajnie - jeszcze jakaś rzeka no kill by się przydała)

- Brzana - całkowity zakaz zabierania,

- Sandacz na Mietkowie - wymiar min 70 cm, max 90 cm

- zakaz wędkowania na żywca i trupka z łodzi,

- złowienie szczupaka, sandacza do rejestru z podaniem godziny złowienia :)

 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Cześć. Mało w tym roku byłem na rybach. Ledwie sześć razy. Ale staram się, jak już mam czas, pojechać zobaczyć jakieś nowe miejsce. 9 kwietnia miałem dzień urlopu, więc zaplanowałem dłuższy wypad. Już dawno chciałem pojechać nad Bóbr, w Bory Dolnośląskie. Mój wybór padł na Leszno Górne, ponieważ można tam stosunkowo łatwo dojechać pociągiem. A miałem ochotę na wyjazd z plecakiem, bez auta, jak za dawnych czasów 😉

large.IMG_20210409_104247915.jpg.ff8664cc9ea0496eedc04eed0c621fc2.jpg

Stacja jest prawie przy rzece. Szybko tam doszedłem i przygotowałem sprzęt. Trochę wiało, ale pogoda była niezła. Stan wody był podwyższony, ale rzeka wyglądała bardzo obiecująco.

large.IMG_20210409_113637413.jpg.d46ad87d7a32eb7dabf60d01c1d425c1.jpglarge.IMG_20210409_113735573.jpg.952365762552a67cff60ee84077b068a.jpg

Niestety dość szybko trafiłem na jakieś mokradła i nie mogąc ich mimo prób sforsować, postanowiłem cofnąć się i przejść przez most kolejowy na drugą stronę rzeki.

large.IMG_20210409_130159687.jpg.1454a34556a83024d3a764b1d7e26053.jpg

Drugi brzeg był łatwiejszy. Widać było, że bobrów nad Bobrem nie brakuje. Niestety brań zabrakło.

large.IMG_20210409_133702702.jpg.7fc01229e9cdb29e765dee5bf24b5f2c.jpglarge.IMG_20210409_144035707.jpg.dd6910b4de33d59af61615a19fff5191.jpglarge.IMG_20210409_143535910.jpg.7b67bc39d12cf05abeebc905e5b75958.jpg

Nie brakowało także kleszczy. I to takich całkiem sporych. Zabrały mi większą część radości z tej wyprawy. W każdej miejscówce, zanim zarzuciłem, musiałem najpierw zrzucić z siebie kleszcze. 

large.IMG_20210409_144904225.jpg.5efbfa5d8791b015728de4bc1613a3a0.jpg

W sumie złapałem ich na sobie trzydzieści trzy. Nawet dobrze, że były takie duże. Łatwiej było je zauważyć. Ciekawe co będzie nad Odrą latem...

  • Lubię to 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

cisza? czy to forum też się już kończy? facebook wszystko wygryzł?

wczoraj - na wodzie cisza ale jeden bolek wypracowany był (to plus) - trzy razy (z przerwami) do niego podchodziłem - raz spadł, raz wyszedł i do trzech razy sztuka - w końcu sukces :)

potem zje...łem - o zmroku widziałem rybkę jak w klatce niepokoiła uklejki raz tu raz tam - myślałem że bolek ale nie chciał boleniowych klasyków - założyłem duży wobler typu cykada i zgarnął ale tak energicznie i tak mnie jakoś zaskoczył, że zj..łem i linka strzeliła przy zacięciu :(   ah ... miększon ze mnie się robi - żal mi rybki,

 

było stado żurawi, czaple na czaplińcu, stado małych dzików i wiosna :)

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kończy się nie kończy 😜 tylko nie którzy potrafią wędkować na ten przykład Jacent , a gdzie się zapodział Budek ? 🤔 zawsze był inspiracją żeby iść nad wodę , dzisiaj od 6 stej " moje " rejony bez brania , jedna wędka na lekko druga na poważnie , do dziesiątej nic 😭 zero aktywności ryb , zero narybku , tylko jak wysiadłem z auta zobaczyłem bobra jak pomykał z kawałkiem gałęzi z stronę śluzy , wyglądało to tak jakby chciał storpedować zaporę 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wasyl1968 napisał:

zobaczyłem bobra jak pomykał z kawałkiem gałęzi

Za chwilę pakujemy z Radkiem największe szczupakowe "kotlety" jakie mam i jedziemy w Twoje strony. Bobry nam nie przeszkodzą w planach🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2021 o 13:47, wasyl1968 napisał:

a gdzie się zapodział Budek ? 🤔

 

Siemka 🤪 Budek jest i żyje 😎 ale z rybami kiepsko u mnie w tym roku, pierwsze dziecko mi nie przeszkodziło za bardzo w łowieniu, drugie także, ale budowa domu juz tak 🤣🙉 pomału wracam nad wodę, ale wiecie jak jest, zamontuj jeszcze tu gniazdko i możesz iść 🤣 

Wracając do rybek, to zima zrobiła swoje, a wiosna jeszcze poprawiła w niedziele łowiłem jeszcze okonie z ikrą na zamkniętym zbiorniku, gdzie woda szybciej się ogrzewa 😳 ale teraz już z górki, sezon po mały będzie się rozkręcał. Taka mała rada odemnie, szukajcie ryb w nowych miejscach🤫 duża zeszłoroczna woda troszkę namieszała, dużo spacerów bez wędki i obserwowanie wody 💪 

 

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja kolegów przywitam wiosennie a w zasadzie na letniaka. Na rybach po kilka razy w tygodniu, słabiutko z efektami...

Chodzę głównie za okoniem, drobnego wszędzie sporo, stoją w prądowych miejscach, bardzo mało na zamułach jak to do tej pory miały w zwyczaju, większe na przełomie luty/marzec łowiłem. Bolki jeszcze z pijawkami, stoją na dnie i się nie ruszają. Te cieple dni powinny zmienić sytuację.

Przy okazji ładny szczupak, bolek, sandacz...suma na szczęście nie :)

Pozdrówki

  • Lubię to 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj martwa woda - boki nieuprzejme i wychłodniałe nie chcą brać

(na szczęście przedwczoraj pstrążki już suche zbierały wyraźnie to będzie sens do muchówki wrócić konkretniej).

 

Wiosna się spóźniła ale komary nad Odrą są na czas i to sporo już ich naniosło.

---- z innej beczki:

Są 2-3 wolne miejsca na czerwcowy wyjazd o Szwecji (szczupak, okoń na jeziorze, pstrąg na rzece) - Jamtlandia

(ja zdecyduje się niemal na pewno) – może ktoś z Was chce dołączyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.