Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przenosiny do innego koła


Solve

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem dzisiaj zmienić przynależność do koła pzw, jednak w nowym kole powiedziano mi, że trzeba będzie wybrać kartotekę ze starego koła. Problem w tym, że ostatnią składkę członkowską, w starym kole opłaciłem w 2011 roku. Od tego czasu nie łowiłem i nie opłacałem karty wędkarskiej, więc uznałem że nie ma sensu płacenie składek członkowskich. Czy może to powodować problemy, z założeniem kartoteki  w innym kole? Chodzi mi o nie opłacanie składek w kole obecnym, z którego chcę zrezygnować. Chciałbym znów zacząć łowić, jednak nie mam zamiaru kłusować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Godzinę temu, Solve napisał:

Witam. Chciałem dzisiaj zmienić przynależność do koła pzw, jednak w nowym kole powiedziano mi, że trzeba będzie wybrać kartotekę ze starego koła. Problem w tym, że ostatnią składkę członkowską, w starym kole opłaciłem w 2011 roku. Od tego czasu nie łowiłem i nie opłacałem karty wędkarskiej, więc uznałem że nie ma sensu płacenie składek członkowskich. Czy może to powodować problemy, z założeniem kartoteki  w innym kole? Chodzi mi o nie opłacanie składek w kole obecnym, z którego chcę zrezygnować. Chciałbym znów zacząć łowić, jednak nie mam zamiaru kłusować. Pozdrawiam

Nie opłacanie składek to nie zbrodnia! 

Najlepiej zabierz kartotekę ze starego koła i się przenieś gdzie chcesz. 

Koszta jakie poniesiesz dodadkowo za nie opłacanie składek to wpisowe około 40 zł. 

Jeśli jest problem z odzyskaniem kartoteki powinni założyć Ci nową! Jak nie w jednym to w drugim kole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero problemu - zmieniałem koło, a że do "starego" koła mam 250 km to po prostu założyli mi nową kartotekę - też mówili, że powinienem dowieźć ale nie czepiali się, idź jeszcze raz i powiedz, że zgubili Twoją kartotekę.

Część kasy ze składek zostaje w kole, w którym opłacasz, więc w ich interesie jest mieć jak najwięcej członków.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Obecne koło chce jednak, żebym dostarczył do nich kartotekę z innego koła, w celu wglądu czy nie było kar, mandatów itp, a również aby sprawdzić tzw. stażowe, tj. czy jakie zniżki mi się należą, itp. Nie za bardzo mam czas jechać odebrać kartotekę, może uda się aby wysłali mi listownie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, to nie opłacanie składki członkowskiej w kole do którego obecnie należę, nie stanowi żadnego problemu? Czy jednak przez to mój "staż wędkarski" jest jakby nie ważny i nie mam szans np na zniżki w nowym kole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Solve napisał:

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, to nie opłacanie składki członkowskiej w kole do którego obecnie należę, nie stanowi żadnego problemu? Czy jednak przez to mój "staż wędkarski" jest jakby nie ważny i nie mam szans np na zniżki w nowym kole?

Jeśli nie masz żadnych odznaczeń PZW lub odpowiedniego wieku aby takowe zniżki uzyskać to nigdy ich nie miałeś i mieć nie będziesz! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeprowadzce 6 lat nie opłacałem składek - mówili mi w nowym kole,  że powinienem dowieźć kartotekę, ale mi się nie chciało tego załatwiać - w końcu założyli mi nową kartotekę  - szkoda czasu i nerwów na takie zbędne formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mikwed1 napisał:

Po przeprowadzce 6 lat nie opłacałem składek - mówili mi w nowym kole,  że powinienem dowieźć kartotekę, ale mi się nie chciało tego załatwiać - w końcu założyli mi nową kartotekę  - szkoda czasu i nerwów na takie zbędne formalności.

Taaak., natomiast za kilka lat będą problemy z udokumentowaniem stażu w PZW i pretensje do wszystkich naokoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jony napisał:

Taaak., natomiast za kilka lat będą problemy z udokumentowaniem stażu w PZW i pretensje do wszystkich naokoło.

A na co komu staż, do czego ? poza tym mam legitymacje członkowską ze składkami chyba od 90 roku :) ???,  A teraz i tak płace PZW "w kratkę" najlepszym zbiornikiem i pod nosem jest zbiornik, który należy do Przedsiębiorstwa Wodociągów, więc PZw płace nie w każdym roku - w zeszłym opłaciłem PZW, bo był lód ale na PZw byłem może ze 20 razy a na Goczałkowicach ze 40 razy :) .,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jony napisał:

Jak dożyjesz do 65 roku życia (czego Ci życzę, a nawet żyj do 100) to się dowiesz do czego potrzebny będzie staż w PZW:P

Jak do żyje to zracji wieku mu się należy zniżka a nie stażu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.