Skocz do zawartości
tokarex pontony

Starorzecze Odry Prężyce-Lenartowice


Grigori1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich jako nowy na forum. Szukam i szukam i coś nie mogę znaleźć informacji, które mnie interesują. Czy ktoś może coś napisać o starorzeczach Odry między Prężycami, a Lenartowicami (nie chodzi mi o żwirownie połączoną z Odrą w Prężycach). Planuję się tam wybrać na 2 może 3 dni w czerwcu. Woda wydaje się być ciekawa bynajmniej satelita tak mówi, a niestety nie dysponuję czasem aby podjechać i posiedzieć nad wodą, niestety taka praca. Czy woda obfituje w białoryb - leszcz, karaś jakiś karpik? Jaka głębokość? Dno? Metoda połowu Drgająca szczytówka. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Łowiłem tam z 10 lat temu - byłem na prężycach, ale nie brało i poniosło mnie na to starorzecze.  Z tego co pamiętam było "zasumikowane" tzn na każdą przynętę łącznie z ciastem, pęcakiem i chlebem brał sumik karłowaty i to naprawdę karłowaty - maks 15 cm.  Rozmawiałem z miejscowymi - kilku ich tam było, coś wspominali o dużych Leszczach i Linach ale ja osobiście nie wierzyłem - sumik co 2 minuty na każdą przynętę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

W Lenartowicach masz piękne stawy po żwirowni, kiedyś właścicielem tych terenów był Kruszer...firma, ale teraz zostały stawy żwirowe gdzie można się pokąpać i połowic ładne szczupaki, okonie, liny, karpie a nawet sumy. Między Lenartowicami a Prężycami jest polna droga, jadąc od Wrocka po prawej stronie, jedziesz ze 2 km..po prawej jest duży staw, gdzie nigdy poza sumikiem karłowatym nic nie złowiłem choc wędkarzy tam sporo... przejeżdżasz przez małą rzeczkę...to Jeziorka w nią wchodzą ładne okonie, klenie i pełno uklei.....jedziesz dalej aż zajedziesz nad stawy żwirowni, piękny teren, nie ma dużej presji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mikwed1

I bądź tu mądry. Co prawda piszesz że wędkowałeś tam 10 lat temu ale znając nasze realia to obawiam się że raczej się pogorszyło niż poprawiło i woda jak nie przełowiona to może być przekłusowana. A mam tak mało okazji aby wyskoczyć pomoczyć kija, że nie chcę tego robić w studni lub przez 2 dni ściągać z haczyka byczki.

Może ktoś jeszcze się wypowie kto był na tej wodzie chociażby w zeszłym roku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek 1 dzięki za pomoc i to może być dobry trop. Widziałem te stawy na google map ale nie podejrzewałem że to woda ogólnodostępna PZW. Zagwozdka jest co wybrać. Chyba będę musiał wygospodarować pół dzionka i podjechać w te rejony i zobaczyć wodę na żywo bo nie ma to jak zobaczyć wodę na własne oczy. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2018 o 21:07, Grigori1982 napisał:

Może ktoś jeszcze się wypowie kto był na tej wodzie chociażby w zeszłym roku....

Byłem tam w zeszłym roku - też przypadkowo. Najpierw zajrzałem tam wiosną, mniej więcej o tej porze roku. Zaintrygowały mnie ilości samochodów parkujących tam, które było widać z drogi. Tak jak mówił wyżej @Darek 1 - przejechałem rzeczkę i skręciłem w lewo. Fajna, kameralna woda o głebokości 2-2,5m. Niestety brały tylko wzdręgi i to niewielkie. Zrobiłem później rekonesans po sąsiadach i oni mieli podobne wyniki.

Drugi raz pojechałem tam w czerwcu. Tym razem bez wędki. Chciałem obejrzeć ten większy zbiornik po prawej stronie. Woda wygladała obiecująco, tym bardziej zdziwiło mnie, że poza jednym namiotem, nie było tam nikogo.

Ostatni raz zajrzałem tam jesienią. Na dużym zbiorniku widziałem dwóch wędkarzy z żywcami, a na tych małych żwirowniach na końcu drogi po prawej stronie kolejne dwie osoby siedziały w trzcinach z matchówkami.

Podsumowując woda fajna (jeśli ktoś lubi tego typu wody stojące). Zastanawiajaca jest tylko tak mała presja jak na w sumie podwrocławskie klimaty. Albo jest trudna, albo ryb w niej niewiele.

20170325_105941.jpg

19598535_1378051425607978_8774108076952480547_n.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moczykij dzięki, czyli wypad trzeba będzie organizować gdzie indziej bo faktycznie szkoda czasu, jeszcze jeden dzionek można posiedzieć ale 2 albo 3 jak planuje to tego moje nerwy nie wytrzymają. Nic to mam trochę czasu i pewnie wymyślę jakąś inną super miejscówkę :) oldBolo co prawda spin to u mnie naprawdę sporadycznie ale gdyby mnie naszło to przypomnę sobie twój wpis naleje wody do wanny i chyba będzie taki sam efekt :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Znam te miejsca bardzo dobrze.  Prężyce (duże i połączone z Odrą)  oraz te lenartowice, dwa mniejsze starorzecza. 

Jeśli mowa o tych drugich (Mniejszych) to miejsce jest ładne ale będąc tam w sumie.. ze 20 razy w przeciągu paru ostatnich lat nie złowiłem niczego oprócz  małego/średniego krąpia i byczków ( no i małych okoni nie liczę)  łowię na spławik  i lekki feder.  Sondowałem też dno, muł i strefy bez tlenu przy dnie to więekszość zbiornika.
 Kiedyś miałem tam kontrole, pan powiedział, że przez długi czas kłusole siecią wybrali niemal wszystko. Nie mają środków na regularne kontrole. No i, że nikt tego nie zarybia.  A szkoda.   Więc jeźdzę teraz nad rzekę bo tam przynajmniej coś się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Ja może napiszę o starorzeczu, które jest z 20km dalej bezpośrednio połączone z Odrą i można pięknie polowic. Dojazd tylko dla tych co znają miejscówkę. W tym roku polapalem piękne klenie na kuku. Świetna miejscówka na zasiadke zarówno na suma jak i bialoryb. W kwietniu było widać karpie jak tarly się na nim. Jest to na wysokości lubiatowa. Piękna dzika Odra. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.