Skocz do zawartości
tokarex pontony

Trolling w Norwegii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie dotyczące używania wind trollingowych w Norwegi bo praktycznie nikt z organizatorów wypraw wędkarskich do Norwegii nic nie wie na ten temat. Na stronach Norweskich nie za wiele informacji. W starszych forach  piszą o 2 wędkach na łódkę w trakcie połowu-trolingu  na ryby typu Łososiowe. 3 wędki  można używać na trolling na Halibuta. Jedna JEDYNA  osoba potwierdzająca te przepisy to pan Tomek z Ewenturu.  Norwegowie ponoć bardzo uczuleni na trollingowanie na większą ilość wedek niż 2 na całą łodkę i potrafią poinformować słuby.

 Ale zero informacji o windach trolingowych. Będę wdzięczny za informację. Jadę w Czerwcu w okolicę wyspy Joa, Ottoroya , gdzie ciągną ryby w rejon rzeki Namsos i hodowli lądowej skąd uciekły jako oseski. Pragnę spróbować popływać za łososiem bo innych ryb już w Norwegii się nałapałem. Dodam ze sam zrobiłem windę trollingową. Koszt materiału z linką stalową- 130 złotych. Dodatkowo 5 godzin swojej pracy w postaci cięcia, szlifowania ,wiercenia i spawania . 

Najnowsze przepisy 2018r.  dotyczące Norwegi co już potwierdziłem

-Halibut powyżej 2 metrów zakaz zabierania

-10 kilo ryb morskich i ich przetworów można wywieść jako turysta

-20 kilo ryb morskich o ile się ma specjalny dokument wywozowy-nie jest to takie proste i większość  baz wędkarskich w Norwegii takich dokumentów nie posiada

-nie można już zabrać 1 okazu w całości 

-ryby śródlądowe nie wchodzą do tych limitów

-dorsz powyżej 62 stopnia ( chyba koło stawanger) 44 cm wymiar poniżej 62 stopnia 40 cm. Zakaz łowienia halibuta od grudnia do kwietna poniżej 62 stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.