Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam obecnie ponton 360 na silniku 10 KM, ponton powoli mi się kończy nie wiem czy wytrzyma do końca sezonu tego roku 2018 sprawdził mi się niesamowicie pod każdym  względem na rzece, moc silnika, zwrotność  itd. Szukam alternatywy dla moich potrzeb i tu są schody. Dobry ponton kosztuje tyle samo co łódka. Jeśli chodzi o parkowanie , przechowywanie, to ponton jest łatwiejszy  do szafy schowasz, a łódki nie . Ale to też nie duży problem, działka, garaż jest.Wybór sprzętu, jest tego od groma.Co byście mi doradzili.Jeśli łódkę to jaką.jeśli ponton to jaki. Pozdrawiam. :rolleyes:

Pływam rekreacyjnie, turystycznie, a przede wszystkim wędkuję na rzece, spinning, grunt, mucha, troling.

IMG_20170602_162122.jpg

Praca 124.jpg

Praca 086.jpg

Praca 075.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Posiadam obecnie ponton 360 na silniku 10 KM, ponton powoli mi się kończy nie wiem czy wytrzyma do końca sezonu tego roku 2018 sprawdził mi się niesamowicie pod każdym  względem na rzece, moc silnika, zwrotność  itd. Szukam alternatywy dla moich potrzeb i tu są schody. Dobry ponton kosztuje tyle samo co łódka. Jeśli chodzi o parkowanie , przechowywanie, to ponton jest łatwiejszy  do szafy schowasz, a łódki nie . Ale to też nie duży problem, działka, garaż jest.Wybór sprzętu, jest tego od groma.Co byście mi doradzili.Jeśli łódkę to jaką.jeśli ponton to jaki. Pozdrawiam. :rolleyes:

 

Tak tylko to składanie itd. i wyjmowanie z szafy znowu składanie jest uciążliwe . W moim przypadku mam i tworzywo i balony i w zależności gdzie mam wędkować to z tego korzystam ;) . Mieczysław masz już nie małe  doświadczenie w pływaniu , co Ci instynkt podpowiada . 

 

Ile lat masz ponton ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponton posiadam już leci 7 rok i już się rozkleja w miejscach krzyżowo łączeniowych , widziałeś zdjęcia. A kil jest cały do wyklejenia. Mam zamiar kupić Wigry 355. Ale najpierw bym musiał zrobić test na jakiejś łódce jak się spisze moja Hondzia. Myślę że czas na zmiany i tak jak napisałeś stale to rozpakowywanie i wypakowywania to już dość tego.

Dzięki i pozdro.  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczysław , gdzie trzymałeś ponton , masz działkę i garaż  . Mam znajomka co od kilku lat nie spuszczał powietrza z balona , przychodzi wiosna i  trochę dopompuje powietrza i na wodę , garażowany . Kurka gdybym ja miał garaż to mam kłopot z głowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Ciebie ze slipami

Bo ponton latwiej jest zwodowac. Aby zrzucic lodke potrzebujesz slipu a jak sa slabe to i auta 4x4. Ewentualnie lekka lodka i kompan do pomocy. Brales aspekt wodowania pod uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja mam kajak :) specjalnie kupiony na moją rzekę która mocno zarasta , latem z silnikiem to nie da rady , a łódką na wiosłach to porażka , dlatego też kajak, łódka 4m stoi na jeziorze , ale też rozmyślam nad pontonem , czasem by się chciało pojechać na jakieś jeziorko z bratem - spalina i elektryk jest , taki ponton 3,3m myślę że nie było by problemu przewieźć na dachu? a mam gdzie trzymać , więc nie musiał bym go ciągle pompować .

Zdjęcie0474.jpg

DSCN0231.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokleiłem miejsca nieszczelne w pontonie , mam nadzieję że będzie czymać za parę dni się okaże. Jestem już przygotowany na zakup nowej jednostki i jest to wybór łódki, długo trzeba szukać, opinię itp. A ponton pujdzie  na wodę do momentu kiedy łódkę zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.