Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zasyfiony staw


asapkuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapewne, znalazł się gdzieś już ten temat na forum. Ale nie chciało mi się go szukać.

Posiadam staw ok 35 na 20 metrów głębokość do 1,70m, który z roku na rok zarasta coraz bardziej trzciną i innymi roślinami wodnymi (w załączniku pokazałem kilka zdjęć). Zazwyczaj w czerwcu staw jest tak mocno zarośnięty, że o połowie można tylko pomarzyć. Dlatego co roku wycianamy roślinność kosami przy samym dnie. Straszna i monotonna praca. Zwracam się do was ponieważ mam już dość corocznego koszenia. I tutaj pojawia się pytanie, czy znacie jakieś dobre środki, które nie zaszkodzą rybą a w jakimś większym procencie usuną roślinność ze stawu. Dodam też, że w stawie nie ma żadnego amura, ani ryby która posilałaby się tą roślinnością. Liczę na waszą pomoc!

Pozdrawiam ;)

29995910_956682214509477_1376674403_o.jpg

30070518_956682141176151_2045717889_o.jpg

30073980_956682147842817_1614969363_o.jpg

30125368_956682227842809_384522796_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jony coś mi się zdaje że wapno pomoże ale robactwo  . Asabkuba   jeżeli nie usuniesz korzeni to będziesz miał ten problem cały czas . Kolega miał podobnie z tym że z tatarakiem , wodę wypompował ile było można i wyrywanko korzeni , jak się dało i czym dało , nawet poszły w ruch stare brony z obciążeniem ciągnięte przez ciągnik . Teraz inny problem , więcej sąsiadów nad stawen i jakoś nie może wyplenić tego chwastu:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wapno? Chodzi o najzwyklejsze wapno czy jakis specjany specyfik?

@zajac222 przy wypompowaniu wody przenosiliście ryby do innego zbiornika? Od nowa trzeba zarybić staw. A nie mam takiego funduszu, aby wpuścić większe sztuki. A zanim narybek dorośnie trzeba poczekac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe wapno , wody nie wypompował wszystkiej a ryby co większe  odłowił i została sama drobnica . Teraz ma zajebiaszcze złote karasie , liny (nie mylić z linami stalowymi) amur , jesiotr i trochę karpi . U szwagra zaszczepiliśmy w bagnie grążele ale te malusie , trochę się rozrosły ale trzymają się brzegu + jest taki że ryba ma gdzie się schować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zajac222 napisał:

Jony coś mi się zdaje że wapno pomoże ale robactwo  . Asabkuba   jeżeli nie usuniesz korzeni to będziesz miał ten problem cały czas . Kolega miał podobnie z tym że z tatarakiem , wodę wypompował ile było można i wyrywanko korzeni , jak się dało i czym dało , nawet poszły w ruch stare brony z obciążeniem ciągnięte przez ciągnik . Teraz inny problem , więcej sąsiadów nad stawen i jakoś nie może wyplenić tego chwastu:angry:

Pomoże, jest to na obecną chwilę jedyny sposób na walkę z roślinnością na dużych zbiornikach. Oczywiście amur też zrobi dobrą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr Kaczor napisał:

Ja zakładałem taki temat jakiś czas temu. :) Ludzie między innymi radzili mi że można np. zarzucać końcówkę od grabi na linie i oczyścić sobie kawałek do łowienia.

Link do mojego tematu

Takie oczyszczanie prowadzi do tego, że ostrożne ryby nie podejdą do takiego placu. Jeżeli w zbiorniku są karpie, amury, liny, itp. można sypać w 2-3 miejscach regularnie zanętę o różnych frakcjach, wtedy ryby dokładnie wyczyszczą place, na których będzie można łowić. Jednak takie sypanie musi potrwać, nawet do 2-3 tygodni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.