Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Hodowla Dendrobeny Problem


NiKoDeMM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem z hodowlą dendrobeny chyba że tak ma być. Założyłem ją by trochę zaoszczędzić i mieć je zawsze pod ręką.

A więc tak, założyłem hodowlę dendrobeny w tą zimę i już sporo czasu mineło od założenia i jest wszystko ok tylko że te robaki są mało "agresywne" prawie się nieporuszają gdy weznę je na dłoń i są skurczone tak jakby ,oraz mało się  rozmnażają ,są małe ale jest ich mało(zaczołem od 45 sztuk)nwm czemu, jak dla mnie mają dobre warunki do życia, może ktoś coś wie i prosiłbym o pomoc chyba że tak ma być lub nwm może zła ziemia? Lub mało wilgoci mają sam niewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

 

2 godziny temu, ESSOX napisał:

Opisz w czym je trzymasz i czym karmisz . 

W pudle plastikowym które jest wyłożone workiem na gruz od środka i karmię je :

obierkami z ogórka zielonego/marchewki, jabłkiem, fusy z kawy, i daję celulozę by się rozmnażały noi tyle niewiem czemu są tak mało ruchliwe chyba że złą wodą je podlewam?lub złą ziemię mają? Jak zdechną to ja się poddaje z tą chodowlą 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem jak trzymam robale 

Skrzynka robiona z drewna 70x50x25 cm , na dno podarty karton namoczony w wodzie [wodę wycisnąć ale nie na siłę ] 

następnie warstwa z 5-7 cm dobrej ziemi i na to warstwa grubego mchu namoczonego w wodzie [ wodę delikatnie wycisnąć ]

przede wszystkim muszę mieć chłodno , nie znam lepszego sposobu i stosuję tę metodę już od wielu lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem  robaki w wiadrze na balkonie przetrwały zime ale niestety nie przetrwały wiekszego ocieplenia robaki  muszą mieć w miare chłodne mjejsce i wilgoć  bardzo ważne Jest też w jakiej ziemi je trzymasz ja zrobiłem to tak na dno dałem papier namoczony i wyciśniety ( najlepsze są papierowe ręczniki gazety mają w sobie chemie i robaki zdechną) nastepnie warstwa starych liśći  ziemia kupiona  w kwiaciarni  i tak do końca wiadra  karmiłem co pare dni obierkami z marchewki ziemniaków  fusami z herbaty i drobno zmielonymi skorupkami jajek hodowla szła tak dobrze że zaczeły się rozmnażać niestety chwila nieuwagi z powodu obowiązków w pracy i hodowle szlag trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam w wiaderku w piwnicy w bloku. Ziemia bez papierów moczonych, bez przykrywki tylko stara koszulka obwiązana sznurkiem robi za przykrycie. Jak widzę że wierzchnia warstwa ziemi przesycha to zwilżam wodą . Co kilkanaście tygodni wysypuję wszystko z wiadra aby rozbić na mniejsze części ziemię i napowietrzyć .  Rozmnażają się ale nie rosną duże. Mi to nie przeszkadza a wręcz cieszy bo potrzebuję najmniejsze rozmiary a takie ciężko kupić. Numer "3" dendrobena sklepowa to już o wiele za duże jak na moje potrzeby. Karmię obierkami z warzyw i też fusy z kawy i herbaty. Do tego jabłko co jakiś czas ale specjalnie czekam aż zgnije i dopiero wtedy daję. Hodowla trwa już kilka lat i małych robaków jest dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.