Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nowy wędkarz ocena sprzętu (darmowy)


freeman67

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy za dzieciaka z ojcem łowiliśmy ryby dość często. ( czyli 20 lat temu).

Zazwyczaj łowienie było na grunt czasem spławik. Do hobby wracam po 20 letniej przerwie.

 

Zaczynam bardziej od ponownej nauki. Ktoś ze znajomych nie chciał wywalać sprzetu którego nie używał i podarował mi 2 słabe zestawy i 1 sam kupiłem.

 

To co kupiłem to zestaw na Metodę

Kij 

https://www.bolw.pl/...ASABEgKE1_D_BwE

Kołowrotek 600

http://www.wedkarski...frxl-jaxon.html

żyłka 0,28 Camou i przypon plecionka.

 

To co dostałem to słabej klasy

1. teleskop 3m z Jaxon Sting ST 300

2. kij składany 2,4m 30-60g Double strike i kołowrotek Master 804

 

To co kupiłem sam oczywiście idzie na metodę ale to co dostałem da się jakoś wykorzystać?

Może na spławik czy na grunt z koszyczkiem i bombką? 

 

Będe łowił głównie na komercji na wodach stojących. Może na spining coś się nada?

 

Od razu mówię mam kartę wędkarską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
1 godzinę temu, freeman67 napisał:

no tez tak uważam mimo ze te gifty nie są wysokich lotów. po prostu je wykoncze i wtedy kupie nowe chyba

Im więcej łowisz tym więcej od sprzętu oczekujesz! Jak dużo czasu będziesz spędzał nad wodą i zacznie Ci przeszkadzać ze kije ciężkie i nie dają rady wtedy przyjdzie czas na zmiany. Obyś nie zwariował jak wielu z nas! Możliwości są dziś takie że majątek na sprzęt można wydać 😎

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie przypomnę jakie ryby łowiłem kilkadziesiąt-kilkanaście lat temu i na jaki sprzęt to aż bym się chciał cofnąć w czasie mając możliwość łowić na sprzęt obecnie dostępny :)

Po kilka godzin łowienia na przepływankę szklanym ukraińskim teleskopem, ciężkim, ręka bolała od tego machania niemiłosiernie  ,taki żółty , pewnie każdy z długim stażem miał go w swoich zbiorach ;) moje gdzieś tam w piwnicy stoją jeszcze. Nawet bambusy jeszcze mam ;) 

Drogi sprzęt czy taki zawodniczy nie pomoże jeśli ryby są rzadkością w łowisku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie. 

Kilka zasiadek za mną i przy każdej kolejnej coraz lepiej szło. Dziś od godziny 8 do 13 złowiłem łącznie 11 rybek waga 1,5-2 KG każda. 

 

A więc i stare sprzęty nadadzą się do dobrej zabawy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.