Skocz do zawartości
tokarex pontony

Echosonda - Jaka?


Amade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zakupić sobie pierwszą echosondę, chciałbym na to przeznaczyć do około 1000 złotych (ew trochę więcej ale to naprawdę minimalnie). Łowić będę zarówno na spławik jak i na spinning czy trolling z pontonu kolibri km 330pp.

Czego wymagam od echa?

-Precyzyjnego pomiaru głębokości (chyba nic wymyślnego),

-Pokazywania rzeczywistego obrazu dna, 

-Chciałbym widzieć wszelkie podwodne przeszkody, roślinność etc, 

-Dobrze by było gdyby także pokazywało ryby lub w przypadku spinningu przynętę (w skrócie, chce żeby dobrze oddawała to co dzieje się pod wodą)

Kilka osób polecało mi deepera jednak jakoś nie chce mi się wierzyć, że taka bezprzewodowa kulka może dorównywać prawdziwej echosondzie. Czy ta echosonda faktycznie się sprawdza i jest skuteczna? Pokaże mi dokładne ukształtowanie dna, ryby czy przeszkody? Faktycznie nie ustępuje innym echo w tym przedziale cenowym?

Niewątpliwie ogromnym jej plusem są małe rozmiary i mobliność ale jakoś w nią nie wierze (może ktoś jest w stanie wyzbyć się we mnie tego dziwnego przeczucia 😂)

Czym różni się deeper pro od deepera pro+?

 

 

 

I drugi, że tak powiem wątek;

Czy silnik elektryczny Haswing OSAPIAN 55 MAXIMIZER (1350zł) oraz akumulator żelowy TOYAMA 100Ah 12V ŻEL(880zł) oraz Ładowarka impulsowa Schumacher 6A 6/12V ŻEL AGM (160zł)

(razem: 2390zł)

to dobry zestaw na ponton kolibri km 330pp do częstego pływania po jeziorach na spinning/trolling/stacjonarne łowienie czy może dałoby się to jakoś odchudzić pod względem cenowym ale jednocześnie nie tracić na jakości?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mam deepera pro + czym się różni od pro? - pro + ma wbudowany gps można więc nie mieć go w telefonie , robi też mapy batymetryczne , poczytaj: https://deepersonar.com/pl/ 

Ja kupiłem Deepera , bo chciałem mieć sondę którą zarzucę z brzegu ,(jeszcze nie rzucałem) wędkuję też z kajaka , a więc jest mniej miejsca jak na łodzi , ale to kwestia względna , bo wielu wędkarzy kajakowych ma normalne sondy na kajaku , wędkuję też także z lodu , w rodzinie( brat) mamy Lowrence Elite jakiś tam czarno- biały , kiedyś brat brał go na lód , teraz kupił Hook5 i na lód nie wziął go ani razu , w tym sezonie używaliśmy deepera 😉 mało tego , brat ma łódkę 4m ,a więc sporo na niej może pomieścić , w Hook5 ma też MaxiMapę , to czemu wszystkie górki i ciekawsze miejsca na jeziorze gdzie stoi teraz łódka , którą postawił w majówkę (wcześniej tam nie wędkował) pozapisywał w nawigacji Garmin? podpowiedź - nie ma samochodu ,na ryby jeździ rowerem , 7km więc nie daleko , ale taka echosonda trochę miejsca w plecaku zajmuje :) A więc nie namawiam  kup co Ci pasuje , deeper pokaże i dno i ryby , pokaże też mormyszkę , ale sonda z skanerem bocznym na pewno jest lepsza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.