Skocz do zawartości
tokarex pontony

pomoc przy zestwie


likaon01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ze względu że dzieciaki połapały bakcyla na wędkowanie (10 i 8 lat) i dla nich własnie zdałem na kartę wędkarską (moje doświadczenie zerowe w łowieniu ) żeby mogły sobie nad jezioro pojeździć. Mam już jedna wędkę z Lidla zestaw karpiowy na spławik 40g (wiem wiem wędka słaba ale na początek im styka) i teraz chce kupić druga coś lepszego ale bez przesady i mam prośbę do doradzenie co do kołowrotka bo chyba wędzisko powiano być dobre . Zanim napisze o jaki zestaw mi chodzi powiem ze zależało mi na wędce Feeder metoda połowu to będzie najwięcej na  method. łowisko komercyjne w Rozkochowie zakole a i b (podobają mi się tam krajobrazy) a jak coś to wykupie jeszcze na PZW Kraków żeby łapać na Wiśle.

Co do wędki po przeczytaniu kliku forum padło na (jeżeli macie jakaś inną godną uwagi i w podobnej cenie to piszcie):

WĘDKA MIKADO GOLDEN LION ULTRAFEEDER 360m 100g

gorzej z kołowrotkiem tu mam tak do 100 zł (musi być na pewno z wolnym biegiem i do 100 zł mogę najwyżej dołożyć 30 zł i nie piszcie ze mogę dołożyć kolejne ileś tam żeby był jeszcze lepszy bo tak można dokładać i do 1000 zł) 

ROBINSON FREE RUNNER 306

Okuma Carbonite XP 55 z wolnym biegiem

KOŁOWROTEK WĘDKARSKI AVOCET FREESPOOL 6000 MITCHELL ten jest w decathlon za 100 zł ale nie ma nic o nim na forum

 

ewentualnie mogę dołożyć do


Okuma Kołowrotek Ceymar Baitfeeder CMBF-330

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wędka Mikado Shinu cw do 100 gr

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/mikado/26856-mikado-shinju-feeder-360-100g.html

W sumie te same pieniądze a troszkę lżejsza .

Co  do kołowrotka polecam coś z okumy np

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/okuma/27228-okuma-barbarian-baitfeeder-55.html

lub model 40

albo taki kołowrotek

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/okuma/21571-okuma-carbonite-match-baitfeeder-40.html

w zestawie są 2 szpule .Jedna matchowa ,druga zwykła

ewentualnie bardzo budżetowy 

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/okuma/21534-okuma-carbonite-xp-baitfeeder-40.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i chyba wezmę tego KOŁOWROTEK OKUMA BARBARIAN BF40 z WOLNYM BIEGIEM.

Pytanie jeszcze odnośnie samej wędki nie zobaczyłem sobie ze ona ma piankę na rękojeści i może znacie jakieś dobre wędki w tej cenie tylko żeby miała korek.

Ewentualnie co sądzicie o tej choć już jak dla mnie grubo przekracza cenę jaką miałem dać za wędkę

WĘDKA JAXON ANTRIS HTI FEEDER 3,60m 40-90g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pianka w tej cenie lepsza bo w cenie do 200 zł dają białą piankę pokrytą tapetą korkopodobną która pęka od wilgoci ,brudzi się .

Tą wędkę WĘDKA JAXON ANTRIS HTI FEEDER 3,60m 40-90g  ma kolega i sobie chwali,nie jest to nic specjalnego ale swoją funkcje spełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kołowrotek to Free Runner to dobra maszynka. Z wolnym biegiem mogę polecić jeszcze Robinson FD method Feeder za 120zł idzie znaleźć. Z resztą na obydwa 5 lat gwarancji. Co do korka i pianki zgadzam się z ds-fan, Pianka po pierwsze nie jest zła a po drugie tani korek zazwyczaj nie jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojeździłem po sklepach wędkarskich żeby zobaczyć i pomacać wędki.

Nawet ta pianka w tych mikado nie przeszkadza myślałem że gorzej to wygląda a nawet jest ok.

Z tym że pogadałem z gościem w sklepie i doradził mi fajna wędkę co prawda droższa ale bardzo poleca szczególnie że dzieciak się uczy i jest to Garbolino Bullet Picker 2,70m 10-35g i do tego kołowrotek założyłem w sklepie MIKADO  FREERUNNER 3006 i powiem że dobrze leży w ręce, lekka, zgrabna i dobrze wyważona. Dziecku zapaliły się oczka na nią :))

czy ktoś ma taka wędkę, co o niej można powiedzieć lub może coś innego w tej cenie (280 zł wędka i kołowrotek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.