Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wedka karpiowa


sarna101

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Czesc na jaka odleglosc chcesz rzucac? Jak wyglada sytuacja na lowisku? Moze 3.9m bedzie lepsze?Ja przez to ze mam zarosniete brzegi wybralem wlasnie 3.9m i dzieki temu latwiej mi opanowac karpia przy brzegu ale takze lepiej mi sie zarzuca.Ale co do marki to nie doradze bo to zalezy od tego ile chcesz wydac:).Ja osobiscie mam 3skladowe mikado esential medium carp i na moje warunki jest super ale u mnie karpie sa max do 10kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość 3,90 nie wszystkim pasuje, bo do takiej długości wędki musi być odpowiedni wzrost, jeżeli chce się osiągać dalekie rzuty. Niestety, ale osobom niskim taka długość będzie tylko przeszkodą. Jeżeli zaś chodzi o firmę, to wszystko zależy od budżetu. Z niższej półki cenowej mogę polecić Daiwa BW, jednak  najlepiej byłoby podjechać do sklepu i dokładnie obejrzeć sobie kilka różnych modeli, i wybrać taki, który pasuje Ci najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sarna101 napisał:

Dziekuje bardzo za odpowiedz a co przynety na lato uzywa sie słodkich kulek czy zalezy od łowiska?

Generalnie wszystko co mięsne bardziej na wiosnę i jesień, w lecie słodkości i owoce. Ale zdażają się od wszystkiego wyjątki. Trzeba kombinować ciągle. Można łączyć smaki i aromaty, są w sprzedaży takie kulki 2 smakowe kontrastujące, lub robić bałwanka z 2 różnych kulek czy peletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanilia, truskawka, tutti frutti to taki standard od którego bym zaczął na nieznanym łowisku gdy mamy ciepłą wodę. Ale znam też łowiska gdzie trzeba pikantnie. Najlepiej znaleźć swoją wodę, nęcić i przyzwyczajać. Inaczej to trochę łut szczęścia. Nastawiając się na karpie, staraj się na łowisku szanować wędkarzy, którzy długi czas pracowali nad nęceniem miejscówek (oczywiście mowa o pzw a nie komercyjnych). Szybko się zorientujesz, że te same osoby siedzą w tych samych miejscach niemal codziennie. Przynęta to nie wszystko. Liczy się obserwacja i zebrane informacje o łowisku. A to oznacza wiele wizyt nad wodą i wymaga cierpliwości, bo początki często są na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Tak jak mowa powyżej, wiele zależy od samego łowiska jak i temperatury wody. Jeżeli nie znasz łowiska to zacząłbym od czegoś słodkiego: truskawka lub wanilia będą jak najbardziej wskazane, ewentualnie podpytać na co biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.