Skocz do zawartości
tokarex pontony

MUNDIAL 2018


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Przedziwna sytuacja. Polacy wygrywają tylko 1:0 i nie mają ochoty tego zmienić. Japonia przegrywa i jest zadowolona z wyniku. Nie chcą sobie zrobić krzywdy. Bardzo widoczny niepisany układ o nieagresji:)))

Bardzo dziwna ta nasza grupa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Myślałem, że mecz z Senegalem to szczyt braku honoru w wykonaniu naszej reprezentacji. Ostatnie 10min z Japonią pokazali jak bardzo byłem w błędzie. Powinni robić najazd na bramkę Japonii jak nigdy dotąd przecież stracona bramka wiele by im nie zaszkodziła a mogli zadziwić trochę kibiców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizach, komentarzach i zastanowieniu się, po opadnięciu emocji powiem, że Polacy mieli prawo zmienić taktykę i spokojnie dowieźć korzystny wynik. Inna sprawa, że walka o kolejne bramki nie dawałaby podstaw do niepochlebnych komentarzy. Tu bardziej krytykowałbym Japończyków. I ciekawą wypowiedź słyszałem w studiu sportowym. W wielu dyscyplinach można dostać ostrzeżenie, żółtą kartkę ogólnie karę za takie zachowanie. Za pasywną walkę otrzymujesz karę, która może mieć wpływ na dalsze losy wyniku. Może nie do końca w bezpośrednim starciu w grach zespołowych, ale otrzymując żółtą kartkę, zmienia się sytuacja "Fair Play" i tu takie kalkulacje mogą mieć skutek kolosalny. A gdyby kapitan wcześniej otrzymał żółty kartonik i sędzia ocenił pasywną grę i ponownie kapitan dostaje żółtko, automatycznie zamienia się w czerwoną. Senegal wchodzi. Taka teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moi faworyci idą dalej. Przy tej okazji pozwolę sobie wrzucić chorwacką piosenkę na mundial. Kiedy u nas ktoś zaprezentuje coś równie dobrego na taką okazję? W chorwackiej telewizji i radiu leci na okrągło. Teledysk też wart obejrzenia. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię piłkę w wykonaniu Francuzów. Chorwaci też mają smykałkę do piłki. Zdecydować się trudno. Na kogo postawić? Francuzi mają sukcesy z mistrzostw, to przechyliło szalę, żeby kibicować Chorwatom. Moi faworyci odpadli na samym początku:))) Później dobrałem kolejnego i polegli w walce o brąz. Do trzech razy...

Dokładnie wszystkiego nie oglądałem, ale najpiękniejsza akcja z ostatniego meczu jest genialna (1min15s) 

W tym przypadku uważam, że nie każda wyśmienita rozgrywka musi się kończyć golem, bo pewnie typowałbym tą z meczu z Japonią. W tej sytuacji jest jeszcze wspaniała parada bramkarza, co według mnie daje wszystkie elementy piłkarskich emocji. Podnosisz się z fotela, ciśnienie rośnie, by po chwili dochodziło do piłkarskiego szału. Strzał! Jedni łapią się za głowę a druga sala w szale jak po zdobytej bramce. Bramkarz broni, emocje opadają i wszyscy po chwili mają wspomnienia na lata:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DawidSokołowski napisał:

Puchar jedzie do Afryki!

🙂

Wyszukałem dla przypomnienia, według mnie, najładniejszą bramkę Mundialu. Mój typ, to gol Messiego w meczu z Nigerią. Wszystko tam jest. Bardzo dobre podanie zza połowy boiska. Idealne przyjęcie w biegu, idealne wypuszczenie na pełnej szybkości i z trudnej pozycji, przy napierającym obrońcy strzelił z ostrego kąta piękną bramkę. Patrząc na Messiego, to aż kłuje w oczy jego piłkarska inteligencja. Poparta oczywiście doskonałymi umiejętnościami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DawidSokołowski napisał:

Chyba nie znam nikogo kto kibicował Francuzom 😉 Ps Puchar jedzie do Afryki! 😋

Nie rozumiem, w czym leży problem ??? Fantastyczni, młodzi gracze, z wielką pasją i frajdą grający przepiękny football (mecz FRA-ARG - best ever game !), tylko mają jeden problem... odcień skóry, który ich dyskwalifikuje przez kibiców z grona piłkarzy... 

Chyba nie wszystkim chodzi o piłkę, co nie ? 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener ujarzmił indywidualności i 3'kolorowi  zagrali jako drużyna  z genialnie  ułożona taktyką  pod zmęczonych Chorwatów. 

Tego nawet nie spodziewali się spece w TV PIS Sport Studio. 

Dlatego football jest taki piękny :D

Jacku dla mnie top akcja  to Suarez + Cavani przeciwko Portugalii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Twoje pseudo "TV PIS Sport Studio" uważam, że przez całe mistrzostwa było na wysokim poziomie tak jak i cała organizacja tego mundialu w TVP Sport. Mogła denerwować tylko przerwa w meczu i studio 40sekundowe, ale wiadomo - niemała kasa.

 

Co do mistrzostw - same w sobie jak dla mnie nudne. Dobre, ciekawe mecze można wyliczyć na palcach rąk (FRA-ARG, JAP-BEL, POR-HISZ czy finał). Też w finale kibicowałem Chorwacji, ale nie czepiałbym się Francuzów, którzy urodzili się i wychowywali także piłkarsko w tym kraju. Przy ich naturalizacji dużo gorzej wygląda "polski" Cionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem pseudo? przeczytaj jeszcze raz ok? Też uważam , że byli tam fachowcy i było o czym posłuchać ale oczywiście nie wszyscy.

Pewnie się nie znam na piłce bo jestem tylko wędkarzem,  dla mnie piłka to nie tylko piękne akcje (które oczywiście uwielbiam) ale przede wszystkim mądra gra, rozpracowanie przeciwnika i dążenie do celu czyli wygrana .

Mundial to długi turniej i nie ma szans żeby wszystkie 64 mecze były piękne - tak jak pisałem wcześniej kalkulacja drużyn, oszczędzanie sił, zawodników, kontuzje itp. ale możesz się ze mną nie zgadzać :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bacyk napisał:

Nie rozumiem, w czym leży problem ??? Fantastyczni, młodzi gracze, z wielką pasją i frajdą grający przepiękny football (mecz FRA-ARG - best ever game !), tylko mają jeden problem... odcień skóry, który ich dyskwalifikuje przez kibiców z grona piłkarzy... 

Chyba nie wszystkim chodzi o piłkę, co nie ? 

 

Sformułowanie moje było ironiczne i tak je trzeba czytać😉 Akurat przed grą Francji chylę czoła. Natomiast smutny jest fakt, że europejska piłka bez "afrykańskiego zastrzyku" byłaby o wiele słabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.