Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki spining na początek.


Bidon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymieżam się do zakupu spiningu myślałem nad tym żebym jednym spiningiem łowił na wiśle oraz na stawie myślałem nad spiningiem o ciężaże wyżutu do 14g oraz do 40g który wydaje sie wam lepszy podkreślam że w spiningowaniu początkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 months later...

Nie ma wędki uniwersalnej, ale są wędki, które pozwolą posmakować Ci większości technik i pozwolą połowić większość gatunków. CW 3-15g, to właśnie kije które powinny oferować ten komfort. Niestety, niskobudżetowe często w jakimś aspekcie rozczarowują (często są źle opisane), co nie znaczy, że nie da się takiego trafić. Wyszukuj opinii i podejmij decyzję.

Ja szukając tego typu kija dla syna kupiłem Dragona CTX MS-X 2,28 cw 2,5-16g. Jest naprawdę świetny, choć obecnie przyjrzałbym się bardziej CTX Ms-X 2,44m 3-18g.

Obsłużysz tym kajtki 2" na 3g główkach (dobra opcja pod okonie) jak i gumy 4" na główkach do 8g (sandacz, szczupak). Obrotówki od 1 do 3, woblery od 3g.

Jest jednak pewne "ale". Tego typu kij jest delikatny. Zapomnij o szarpaniu z zaczepów. Hol dużej ryby jest możliwy i da się wykonać szybko. Ale trzeba mieć trochę wprawy, dobrze operować hamulcem, wykorzystać fajne ugięcie kija żeby "uspokoić" holowaną rybę. Nic gwałtownie, wszystko z wyczuciem. Gdy nieco ponad rok temu zaczynaliśmy, popełnialiśmy z synem wiele błędów, które zdewastowałyby taki kij.

Dlatego dobrą opcją jest celować na początek w kij 5-25g z mocniejszym blankiem. Np Dragon/Okuma Black Rock. Tutaj dodatkową zaletą jest fakt, że możesz kupić długość 2,75 a nawet 3,05m. To bardzo pomaga na dużej rzece jeżeli chodzi o zasięg rzutów. Łatwiej też operować w silnym nurcie. Niestety chodzenie za okoniem odpada w wersji delikatnej. Dalej można obrotówkami, bocznym trokiem, ale paproszek całkowicie przestaje być wyczuwalny. W zamian kij wybaczy więcej błędów "mechanicznych" użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze RSM prawi.

Albo 3-15 jak więcej okonia albo 5-25 jak szczupak. 

12 godzin temu, RSM napisał:

 

Ja szukając tego typu kija dla syna kupiłem Dragona CTX MS-X 2,28 cw 2,5-16g. Jest naprawdę świetny, choć obecnie przyjrzałbym się bardziej CTX Ms-X 2,44m 3-18g.

 

Właśnie uganiam się w tym  z CTX' em 3-18. Jedyny fast w tej serii szybszy ale ładnie pracuje pod rybką. 

Nowa koncepcja Fuji na alconitach robi swoje i trudno kupić lepszy seryjny kijek w tych pieniądzach ale jakby nie patrzeć to ponad 4,5 stówki.  Tak jak pisze od jakiegos czasu - warto poszukac nowej koncepcji w tańszych kijach. Nie bedzie to jakosc  fuji ale przynajmniej sie dowie czy dla niego warto wykładac na to kasę. 

Za stówke lezy cała gama jaxonów. Polecam je potestować np 4-17 czy 5-25.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jak chcesz jeden kij to 20-25g. byłby uniwersałem, akcja fast (ale to kwestia upodobania lub przeznaczenie kija)

Ale jak się wciągniesz kupisz kij z mniejszym cw. oraz mocniejszym :-D Jak chcesz dwa od razu to myślę, że kij do 12-16g oraz 35-40.

Też zależy jakimi przynętami będziesz łowić.

Długość 240 to taki i na brzeg i na łódź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.