Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jaka zanęta jaki atraktor??? [na węgorza]


węgorz

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Możesz sprubować zmiksowanej wątroby, poszatkowanych rosowek, dodasz to do zwykłej bazy zanętowej, ewentualnie troche kleju żeby sie kupy trzymało.

Niekoniecznie działa to tylko na węgorza, sum może podejść, gruby leszcz.

Warto kombinować z zanętami zawsze można trafić ciekawy i skuteczny pomysł, a co do wątroby to najlepiej żeby była świerza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna do zanęty na węgorza jest jeszcze krew w proszku choć śmierdzi niesamowicie, to jednak jest skuteczna.

Jak najbardziej jest dostępna w sklepach wędkarskich.

a co do wątroby to najlepiej żeby była świerza :wink:

dla wędkarza na pewno... :D

ale się zastanawiam, czy dla węgorzy to ma jakieś znaczenie czy świeże czy nie, w końcu są padlinożercami, to może wolą popsute? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się zastanawiam, czy dla węgorzy to ma jakieś znaczenie czy świeże czy nie, w końcu są padlinożercami, to może wolą popsute

trini, takie jest ogólne myślenie ludzi że węgorz to padlinożerca i zeżre wszystko to co śmierdzi , ale zapewniam cię że jest on doskonałym myśliwym, a co do padliny to wierz mi że wybierze tą świeżą tak jak szczupak czy sandacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trini, takie jest ogólne myślenie ludzi że węgorz to padlinożerca i zeżre wszystko to co śmierdzi , ale zapewniam cię że jest on doskonałym myśliwym, a co do padliny to wierz mi że wybierze tą świeżą tak jak szczupak czy sandacz.

a no dlatego pytam, bo przyznam szczerze, tam gdzie bywam, to raczej węgorzy nie ma, i nie interesowałam się nigdy nimi.

Natomiast słyszałam od leśniczego jednego na mazurach, że jest u nich takie jeziorko, gdzie żyja taaaakie węgorze bo wypasione na topielcach a takie to świeże nie są...

Wierzyć się nie chce, ale powtarzam to co ludzie opowiadają w tej miejscowości. :roll::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozna przynęcie nadać jakiś zapach np. jeśli łowię na martwą rybke czy moge ja czymś wysmarować czy coś??

Rozetnij brzuch, rozgnieć łepek, aż wypłynie krew i niczym nie smaruj. Sposób trochę brutalny, ale to w końcu zwłoki ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używałem tranu takiego co w aptece można dostać,

tylko nie smarowałem lecz szprycowałem :grin:

co do wyników to trudno powiedzieć,

czy to była zasługa tranu,

czy po prostu rybka była na braniu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

trini, takie jest ogólne myślenie ludzi że węgorz to padlinożerca i zeżre wszystko to co śmierdzi , ale zapewniam cię że jest on doskonałym myśliwym,

Zgadzam się z tą opinią

Swego czasu niedaleko ujścia rzeki do jeziora na którym łowię , kiedy ukleja masowo szła na tarło i puszczała ikrę , wystarczyło zarzucić wędkę z żywą ukleją , węgorz był murowany.

Chociaż miałem również zdarzenia takie ,że będąc na łódce za węgorzem z kumplem on łapał na rosówki świeże ja na takie z przed paru dni, ( już waniały) miałem leprze efekty niż on ze świeżymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.