Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędka na feeder i spławik


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Jestem początkującym wędkarzem, dotychczas łowiłem na starym sprzęcie szwagra, a teraz planuje zakup nowego. Zależałoby mi na uniwersalnej wędce, którą mógłbym łowić i na feedera, ale też na spławik.  Myślałem o Jaxon Arcadia Feeder 3.60m C.W. 20-60g. Wiem, że C.W. nieadekwatny do łowienia na spławik, ale jestem z Wrocławia i nie wiem czy z lżejszym feederem mógłbym się też wybrać na Odre. Czy to dobry wybór? Ewentualnie jakieś propozyjce w tej kategorii cenowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
2 godziny temu, arturro23 napisał:

Hej! Jestem początkującym wędkarzem, dotychczas łowiłem na starym sprzęcie szwagra, a teraz planuje zakup nowego. Zależałoby mi na uniwersalnej wędce, którą mógłbym łowić i na feedera, ale też na spławik.  Myślałem o Jaxon Arcadia Feeder 3.60m C.W. 20-60g. Wiem, że C.W. nieadekwatny do łowienia na spławik, ale jestem z Wrocławia i nie wiem czy z lżejszym feederem mógłbym się też wybrać na Odre. Czy to dobry wybór? Ewentualnie jakieś propozyjce w tej kategorii cenowej?

To musisz wybrać albo feder albo spławik. 

Na wrocławska Odrę cw troszkę mało przyjdzie większą woda i nie połowisz. 

Wszystko się da lecz Federem małym splawiczkiem nie machniesz! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowałem federy na Odre i mogę co nieco podpowiedzieć. Napewno cw do140-160g i min. 3,60 m.

Jaxon arcadia to kompozyt i jak to kompozyty przyciężkawy i lejący... Przeglądałem tego jaxona i mikado golden liona... W tej cenie wszystkie kompozyty do siebie podobne. Uważam, ze lepiej dołożyć kasy i kupic węglowego feederka. W przedziale do 200 zł jest mikado rivall i golden bay i praktycznie są bezkonkurencyjne.  Mam obydwa i obydwa sa super choć odrobinkę lepiej leży mi rivall bo ma odrobinkę smuklejszy blank i większe przelotki, jest tańszy trochę ale ma jedną szczytówkę mniej w komplecie niż golden bay. 

Ja mam obydwa 3,60 i cw do 140 g ale teraz jednego bym wziął 3.90 a nawet 4,20 bo o ile 3,60  na Odrę jest spoko to czasem zdazy sie łowić gdzie indziej i te kilka centów więcej moze sie sprzydac do dalszego rzutu nawet na jeziorku a  o Bałtyku im łowieniu z plazy nie wspomnę. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Wy takie uciągi macie na Odrze, że łowicie kijkami do 160gr wyrzutu?? Ja ostatnio zakładam koszyk 20g z wąsem łowiąc na feedery do 70 gr i jest super.  Odra praktycznie stoi, po większych opadach podnosi się, wtedy max 40-60gr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2018 o 09:47, Booseib napisał:

Gdzie Wy takie uciągi macie na Odrze, że łowicie kijkami do 160gr wyrzutu?? Ja ostatnio zakładam koszyk 20g z wąsem łowiąc na feedery do 70 gr i jest super.  Odra praktycznie stoi, po większych opadach podnosi się, wtedy max 40-60gr. 

Mi ostatnio turlało w nurcie 50g. Niewiele ale tez nie lubię. Przy duzej wodzie zdaża sie, że 70-80g musze załozyc do nurtu. Przy pełnym koszyku to na granicy wytrzymałości sredniej szczytówki... 

Poza nurtem łowie na koszyku 25g  i jest super. Na wodzie stojacej  tez tak łowię i nie wiem w czym problem, ze moge załozyc duzo wiecej. Nawet w bałtyku ostanio łowiłem z ciezarkami 90g a trzeba było naprawde daleko machnąć. Uważam, że feder 140g to bardzo uniwersalny kijaszek i tyle.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2018 o 09:47, Booseib napisał:

Gdzie Wy takie uciągi macie na Odrze, że łowicie kijkami do 160gr wyrzutu?? Ja ostatnio zakładam koszyk 20g z wąsem łowiąc na feedery do 70 gr i jest super.  Odra praktycznie stoi, po większych opadach podnosi się, wtedy max 40-60gr. 

Pewnie nawet głównego nurtu nie sięgasz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Booryss napisał:

Pewnie nawet głównego nurtu nie sięgasz!

Odra stoi po całej długości, do tego niski stan.

Osobiście lubię łowić smukłymi, lekkimi feederami, warunki pozwalają by łowić delikatnie i stosować koszyki maks do 50-60gr.

Chyba, że łowicie w Brzegu Dolnym to tam w nurcie myślę, że 150gr będzie mało czasami ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowie różnie najchętniej pickerem do 40g w klatkach lecz  większej ryby szukam w nurcie . Jak woda ruszy to wbrew pozorom wolno płynąca Odra targa 80g w samym nurcie.

Zależy kto co lubi i jak łowi ale federacji do 160g na odrę uważam za uniwersał ani słby ani mocny taki w sam raz!😋

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
O 24.08.2018 o 09:36, FullWengjel napisał:

Ostatnio kupowałem federy na Odre i mogę co nieco podpowiedzieć. Napewno cw do140-160g i min. 3,60 m.

Jaxon arcadia to kompozyt i jak to kompozyty przyciężkawy i lejący... Przeglądałem tego jaxona i mikado golden liona... W tej cenie wszystkie kompozyty do siebie podobne. Uważam, ze lepiej dołożyć kasy i kupic węglowego feederka. W przedziale do 200 zł jest mikado rivall i golden bay i praktycznie są bezkonkurencyjne.  Mam obydwa i obydwa sa super choć odrobinkę lepiej leży mi rivall bo ma odrobinkę smuklejszy blank i większe przelotki, jest tańszy trochę ale ma jedną szczytówkę mniej w komplecie niż golden bay. 

Ja mam obydwa 3,60 i cw do 140 g ale teraz jednego bym wziął 3.90 a nawet 4,20 bo o ile 3,60  na Odrę jest spoko to czasem zdazy sie łowić gdzie indziej i te kilka centów więcej moze sie sprzydac do dalszego rzutu nawet na jeziorku a  o Bałtyku im łowieniu z plazy nie wspomnę. 

FullWengjel mam pytanie. Potrzebuję w głównej mierze feederów na jezioro Sławskie - łowienie z pomostu na metodę/koszyk - sygnalizacja przez sygnalizator lub drgającą szczytówkę.

Czy obie te wędki co poleciłeś się nadają?

https://allegro.pl/oferta/mikado-wedka-rival-feeder-360cm-140g-gratisy-7838321985

https://allegro.pl/oferta/mikado-wedka-golden-bay-feeder-345-140-g-gratisy-7720853462

Czy te CW 140 ma duże znaczenie np gdy koszyczki itp będą ważyły do 50 g? OFC wolę zostawić sobie zapas. Od 2018 posta trochę minęło :) jeśli tak to która z tych 2 (będe kupował 2 szt) oraz jakie kołowrotki do tych wędek polecasz :) np coś takiego Okuma Ceymar Baitfeeder 355 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

O rany nie zauważyłem twojego pytania i sorki, że nie odpowiedziałem.  Kurcze na stojaca wode kije 140-160g to troche armaty. Czy rivall czy golden bay pokazuje brania płotek 10cm na najmiekszej szczytówce ale to spory zapas mocy w blanku na stojaca wodę - leszcze 50cm wyciagasz jak wodorosty. Ja tak łowic nie lubię - wolalbym pickera do 60g ale nurt jest bezwzgledny w tej materii. Szukaj czegoś lżejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.