Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

DUZE LESZCZE ZANETA - Porady od was


krzysztofwarchal

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie kolezanki i koledzy mam pytanko a mianowicie probuje zrobic mieszanke na leszki. Czy mozecie skomentowac ponizszy sklad czy daje czegos za duzo lub za malo, ewentualnie co innego mozna by bylo jeszcze dac by polepszyc skutecznosc. Wiem ze wielu z was powie ze na kazdym lowisko zaneta sparwdzi sie inaczej, ale chcialem wiedziec tak orientacyjenie czy nie mieszam czegos czego nie powninienem. Z gory dziekuje. 

Modial-F Explosives Bremes 1kg
Gros Gardons Attracitve 1kg
Epicience 500gr
Aromix Brames 1/2 butelki
Coprah Melase 500gr
Groch 100ml
Kukurydza 1 Puszka
Przenica 100ml

Serdecznie Dziekuje !

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zdecydowanie mniej zanęty sypkiej, a więcej grubej radzę, bo piszesz o dużych leszczach. Jak łowisz na nieznanym Ci łowisku to zacznij od kukurydzy i ewentualnie grochu - to ryby zazwyczaj znają. Jak wiesz co mniej więcej lubią to dodaj jakiegos gotowca trochę. Nie przekombinuj, a będą efekty :) No i jak masz zamiar nęcić dłużej miejscówkę i wiesz, że leszcze są to zacznij, powiedzmy od sypania 2kg dziennie. Jak po kilku dniach będziesz miał pewnosc, że lechy podeszły to wrzucaj jeszcze więcej. Ławica leszcza opitoli bez problemu i 10 kg. Oczywiscie nie możesz też przesadzić, bo zakwasisz łowisko i będzie kiszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie się rzuca w oczy:

Gros Gardons Attracitve 1kg - gardons - to świetne zanęty ale przeznaczone na płoć - ja je zawsze używałem na płocie, jest wiele innych wyspecjalizowanych na leszcza (BREMES).

Groch, pszenica - nie do końca rozumiem ich dodanie do zanęty "szybkiej". Do grochu, pszenicy ryba musi się przyzwyczaić, trzeba kilka dni/razy zanęcić nimi miejscówkę. Więc jeśli dodatek na krótki/szybki wyjazd, to chyba nie ma sensu dodawać, wyjątkiem jest gdy ryby znają je. Zamiast grochu, pszenicy lepiej ,wg mnie, na jednodniowe wypady jako dodatek stosować robaki - białe/pinki.

Jeśli nęcisz długotrwale to po 2, 3 razach zanęcania sypkiego/mieszanego, przechodzi się na nęcenie tylko grubo - bez sypkich.

Kukurydza puszkowa (w przeciwieństwie do grochu/pszenicy) jest tak powszechnie stosowana, że chyba nie ma łowiska gdzie ryba jej nie zna :).

Proporcje musisz sam dobrać zależy jaki uciąg, itd W tym zestawieniu wg mnie będzie za słodko, za aromatycznie - za dużo kopry melasy i za dużo biszkopta tzn.:

2kg dobrych zanęt - słodkich, aromatycznych i 1kg słodkich dodatków (bioszkopt+copra melasa) + ekstra aromat :).

Leszcze lubią słodko ale może być za dużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.