Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pontony


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/item371767243_371767243.html posiadam ten ponton tylko inny kolor i spokojnie nadaj sie do spiningu ma sztywną podłoge więc bez problemu mozna spiningować na stojąco sporo waży i raczej nie nadaje sie na samotne wędkowanie( wodowanie i wyjęcie go na brzeg by nie uszkodzic o kamienie gałęzie i inne paskudzto przy brzegu) daj maila to wyśle Ci kilka zdjęć tego pontonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 834
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Porównanie Inotexa do Kolibri to tak jakby porownywać Trabanta z Mercedesem.

Zdaję sobie sprawę, że nie można porównywać pontonów firmy Intex z Kolibri czy też z innymi dobrymi markami. Mam jednak pytanie, co sądzicie o tych pontonach firmy Intex, czy miał ktoś z nimi do czynienia?

http://www.allegro.pl/item394523636_super_ponton_seahawk_ii_297cm_wiosla_pompka.html

http://www.allegro.pl/item394831904_ponton_excursion_intex_68325_wiosla_pompka.html

Zastanawiam się nad kupnem jednego z nich ale głównie jako zabawkę, no może czasem bym z niego powędkował na małych akwenach. Excursion wygląda jak zabawka, ale Seahawk sprawia wrażenie w miarę solidnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem go na wodzie nawet dotykałem i do rekreacyjengo pływania po stawie sie nadaje obowiązkowo z kapokiem ale z wędkami bym nie wsiadał sprawia wrażenie ze jest z ceraty to moje zdanie ale pewnie znajdzie sie kilku wspaniałych co będą go wychwalali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie .właśnie jestem w trakcie wybierania pontonu firmy hifey od infomedia, nie wiem tylko jaka wielkość jest odpowiednia na dwie,trzy osoby + bagaże do pływania po rzece,jeziorze lub morzu. biorę pod uwage modele hsm 320 lub 360 oraz hsd 320 lub 360. proszę o opinie bo nie mam doświadczenia w tym rodzaju sprzętu http://www.pontony-kajaki.pl/index.php/pontony-z-serii-hsm.html

http://www.pontony-kajaki.pl/index.php/pontony-z-serii-hsd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze in większy tyl komfort wędkowania w dwie osoby jest lepszy sam mam HSM 270 i dla dwóch osób i sprzętu jest trochę za ciasny ale pontonik ogólnie rewelacja taki 320 lum 360 sporo waża i zostaje Ci wędkowanie w co najmniej dwie osoby a i trzecia będzie miała co robić przy wodowaniu i wyciąganiu z wody szczególnie w miejscach trudnych technicznie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do swojego mam motorguide 36LBS i daje rade do tego 100AH zap marine i pływałem nim jakies 4 godziny non stop po odrze i aku wytrzymał wszystko na 3 i czwartym biegu, tak naprawde jeszcze mi nigdy nie zabrakło prądu ...co do mocniejszego napędu to powiem tak im więcej koników lub LBS tym lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

Mocno mysle nad zakupem pontonu. Obecnie jestem na Mazurach i polawiam rybki, ale wkurza mnie ciagle wypozyczanie sprzetu;-). Przeczytalem chyba wszystkie posty na tym forum odnosnie pontonow...poczatkowo chcialem zakupic ponton Sevylor HF360 + silnik w cenie okolo 1700 zł...ale gdy przeczytalem przygoty kolegow na ceratach (bo tak niektorzy nazywaja ten ponton), to mi sie troszke odechcialo...czy ten Ponton faktycznie jest cerata? Zdarza mi sie ze czasem zachacze o jakis maly konar na wodzie...

Suma sumarum chcialbym wydac na sam ponton ok 2000 zł, silnik dokupie sobie w pozniejszym terminie. Z tego co przeczytalem za taka kwote jestem w stanie zakupic cos sensownego...No wiec poczytalem troszke i np znalazlem cos takiego:

http://www.pontony-kajaki.pl/index.php/pontony-z-serii-hsm.html

model 320 cm...czy taki ponton to juz jest PORZĄDNY ponton?

Czy ten ponton da sie rozsadnie zlozyc i wlozyc do auta? Czy ktos wie jakie on ma wymiary po zlozeniu?

Czy moze w tej cenie cos innego polecicie?

Ponton typowo na wedkowanie(najczesciej spiningowanie), a turystycznie do 4 osob max(ale to rzadkosc), no i ma miec mozliwosc dolaczenia silnika elektorycznego albo spalinowego. Jaki uciąg powinien miec silnik do takiego pontonu, aby spokojnie pociagnal dwie osoby na fali?

Za Wasze cenne podpowiedzi dziekuje z gory, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak mój ma 270 cm i po złożeniu wszystko mieści sie na tylnych siedzeniach starego audi 80 .są to dwa pakunki które są ułożone jeden na drugim (ponton oraz podłoga z ławkami wiosłami .napewno nie zmieści sie tam jeszcze jakaś osoba(mój ojciec specjalnie do tego pontonu kupił bagażnik dachowy na którym wszystko sie mieści by mogł z nami pojechać mój trzyletni synek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak mój ma 270 cm i po złożeniu wszystko mieści sie na tylnych siedzeniach starego audi 80 .są to dwa pakunki które są ułożone jeden na drugim (ponton oraz podłoga z ławkami wiosłami .napewno nie zmieści sie tam jeszcze jakaś osoba(mój ojciec specjalnie do tego pontonu kupił bagażnik dachowy na którym wszystko sie mieści by mogł z nami pojechać mój trzyletni synek)

Powiedz czy jestes zadowolony z tego zakupu...czy moze nastepnym razem zakupilbys moze 320cm dla dwoch wedkarzy? Nie wiem jak na prawde dobrac wielkosc tego pontonu...czy dla dwoch wedkarzy np 290 cm to idealna wielkosc, czy 320 bedzie optimum...??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno zakupiłbym 320 ale nie miałem możliwości obejrzenia i porównania wcześniej pontonów kupowałem w ciemno licząc na to ze jako jest dopuszczone pływanie na nim w 3 i pół osoby to dla dwuch w sam raz bedzie ,ale to nie jest tak ze sie nie da z 270 łowić ale dla wygody przydało by sie troche wiecej,uzbrojony ponton to waga powyżej 50 kg(bez silnika i aku) i trzeba sie czasem napocić zanim trafi on do wody(skarpa ,kamienie nierówny brzeg)wczoraj byłem tak dla relaksu potrolować troche na żwirowni dwie wędki dwa pudełka z przynętami silnik i aku i miejsca było jeszcze sporo ale gdy jedziemy na cały dzień i dochodzi więcej pudełek jeszcze dwie wedki jakieś termosy jedzenie kotwica kapoki coś na deszcz to wtedy zdecydowanie jest za ciasno.tylko sztywna podłoga żadne deseczki czy inne dziwne rozwiązania i jak ma dmuchany kil to też na plus dla sterowności ja wybrałem jasny kolor i po tych kilku miesiącach pływania nie zauważyłem by sie brudził a napewno mniej sie nagrzewa na słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam wszystkich. Mam problem z wyborem pontonu wiec proszę Was o pomoc . Znalazłem otóż ten oto ponton na allegro :

http://allegro.pl/item413228878_duzy_ponton_wedkarski_turystyczny_pontony_gw_fv.html

ale nie znam sie na tym zupełnie ...czy mógłby ktoś powiedzieć mi czy to dobry zakup , jeżeli nie to czy mógłby mi ktoś znalesć inny(oczywiscie lepszy) ponton w podobnej cenie. Z góry dziękuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=416519323 mój wójek ma podobny juz ponad 10 lat nie dba o niego wcale przemarza w szopie zimą latem w upały nie wyciąga go z auta i poza kilkunastoma łatkami nic mu nie jest... za podobne pieniądze juz nic dobrego nie kupisz chyba ze za dwa tysiące wtedy poczytaj dokładnie ten temat a dowiesz sie wszystkiego...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Wiem, że jestem tu nowy, ale to moje nie pierwsze forum na którym się udzielam, więc prześledziłem wszystkie tematy odnośnie zakupu pontonu i powiem Wam szczerze, że mam takiego kręćka, że naprawdę nie wiem co kupić...

Pierwszy wybór padł na ponton IVORY FORSAGE 330 z allegro, lecz po zajechaniu do sklepu okazało się, że 50 zł droższy jest MadoX 330, który dodatkowo ma pompowany kil oraz całkowicie sztywną podłogę...

Po przeczytaniu wszystkich tematów na tym forum oraz na innych w grę wchodzą Kolibri 330, ponton, który posiada cinek1979 tylko, że w rozmiarze 320, orion, a także robiony przez polską firmę WATS.

Proszę więc Was serdecznie o poradę w stosunku do wyboru pontonu, a użytkowników pontonów o w miarę obiektywną opinię, bo naprawdę mam wielkiego kręćka, a wydatek 2 000 - 2 500 to całkiem nie mało :)

Dodam, że ponton będę użytkował z silnikiem elektycznym Minn Koty lub Neraus'em obydwa o uciągu około 54-55 lbs.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za opinię.

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja kupowałem swój w firmie info media (przez allegro) właściciel odrazu mówił ze jak mi sie nie spodoba to w ciągu 7 dni moge go zwrócić płacąc jedynie koszty kuriera,chciał mi to nawet na piśmie zagwarantować( zanim kupiłem spędziłem z godzine na rozmowie przez tel.)ostatnio oglądałem ponton hondy( opolska straż rybacka taki ma i jak mnie kontrolowali na wodzie to pooglądałem ) i wydaje mi sie ze materiał z jakiego jest zrobiony jest taki sam z jakiego jest mój wykonany.mój ma dwie ławczki co uważam za plus,dmuchany kil i sztywną podłoge i jak ostatnio patrzyłem jest o stówke tańszy niż był jak ja kupowałem :???: tyle mojej opini czekamy na innych użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponton z kilem zawsze będzie lepiej pływał od innych. Sztywna podłoga też bardzo poprawia komfort pływania, sposób jej wykonania nie jest już tak istotny. Podłoga sprawi jednak kłopot podczas transportu pontonu. Na pewno trzeba ją pakowac osobno. I niech ponton ma chociaż trzy metry długości, krótszy jest po prostu za ciasny.

Jak pływam sam, to moja trzymetrowa honda pięknie wychodzi z wody już przy czterokonnym silniku i to wystarcza do celów wedkarskich. Miałem rózne pontony, także silnikowe przyzwoitych marek i dopiero hondę postanowiłem sobie zostawić. Jednak spokojnie mozna korzystać także z tanszych pontonów oferowanych w allegro, byle miały kil, pawęż i sztywną podłogę. Druga ławka jest wielkim atutem. Ważny jest rodzaj zaworów, grubość powłok i dna, sposób klejenia itp (w Orce Milagro urwało się ucho cumownicze, a powłoki bardzo spłowiały). Jak kupisz dobry ponton, to i tak w krótkim czasie złapiesz bakcyla i np. kupisz wiekszy silnik itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.