Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeka Dłubnia


Bartesikk

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie inauguracja sezonu pstrągowego. Lampa przy niskiej i przejrzystej wodzie nie wróży nic dobrego, więc mimo krótkiego dnia zdecydowałem się wyskoczyć dobrze po południu. Ryby żerują choć bardzo jeszcze niemrawe. Sezon zacząłem czterdziestakiem, co przy obecnym rybostanie Dłubni może oznaczać że już na pierwszej wyprawie złowiłem największą rybę sezonu, przynajmniej na tej rzece. Cieszyć się czy martwić? :cool:

Wygląda jak wygląda, i walczył tak jak wygląda. :razz: Jedyny plus przy łowieniu anorektycznych pstrągów zimą to że szybko wyjeżdżają z wody i nawet krótka sesja foto im krzywdy nie robi.

93185301cd7082ddm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

heh graty kropka, jak na dłubnie to istny okaz:-) ja nigdy nie trafiłem na niej nic wymiarowego a i latem rybki były niewiele bardziej upasione niż te z zimy...dlatego przerzuciłem się na szreniawe, niestety tak jak napisałeś rybki walczą tak jak wyglądają...czyli jak ołówki:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ja Cię pobiłem, potknąłem się nad Szreniawą i wypadło mi pudełko z woblerami i obrotkami do wody. Wszystkie woblery były tonące ( 7 szt, i 2 obrotki) więc miałem dosyć i wybrałem się nad Dłubnie. Kilka brań i 4 niewielkie pstrągi na przegu, największy 28 cm. Ale rzeczywiście węgorze

9fa7df707a0f709bm.jpg

307d26626743e507m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś również na Dłubni na odcinku Iwanowice - Maszków. Znów na zero, raptem dwa brania w tym jedno widoczne wyjście i pobicie. Kropek próbował dwa razy i za każdym razem nie trafiał dobrze.

łukasz11 to ty byleś tym czerwonym autem poniżej oczyszczalni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko gdzie parkujecie auta nad Dłubnią Iwanowice - Maszków.. byłem tam pierwszy raz i nie ma za wiele miejsc dogodnych. Znalazłem jedno w Maszkowie naprzeciw chyba ośrodka zdrowia.

Mam pytanie w Maszkowie koło sklepu czy nie goni właściciel za stawianie autka?

I widziałem też po prawo zaraz wjeżdżając do Iwanowic Dworskich kawałek niby parkingu. Czy nie spotkał się nikt z problemami że "nie wolno parkować" ze strony miejscowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znowu odwiedziłem Dłubnie. Dużo wyjść, pstryknięć i masa przedszkola pstrągowego. Połowił ktoś coś większego niż 30 cm ?

Miejscówki są piękne, ale lokalne bobry i społecznść ludzka sije spustoszenie nad brzegami rzeki... mnóstwo jest powycinanaych drzew.

35240v6.jpg

fa31xv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID, i tak i nie. Zwalone drzew w wodzie jak najbardziej ok. Robią się doły, załamania nurtu, rybki mają gdzie się schować itp ale jak masz odcinki wody bez drzew (bóbr+ człowiek) to wyższa temperatura wody czego szlachetne ryby nie lubią. Do tego po jakimś czasie zacznie zielsko roznąść itp...

Jak tak dalej pójdzie to pstrągi nad Dłubnią będę łowił na suchą muchę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.