Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rzeka Dłubnia


Bartesikk

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

W tym roku prawie całkowice odpuściłem Dłubnie - choć mam do niej rzut beretem - na rzecz Białej Przemszy. Że nie ma porównania to na pewno każdy kto był na BP wie. Gorzej że do łowienia w Dłubni po wynikach jakie można uzyskać na BP całkowice się zniechęciłem. Na BP byłem raptem 5 razy, ale z każdym praktycznie wyjazdem poprawiałem swoje śmieszne życiówki z krakowskich ciurków.

Wczorajszy wyjazd rano na Szrenie (w sumie pierwszy raz w tym roku, a kiedyś bywałem tam częstym gościem) i wieczorem na Dłubnie tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że jeśli chcę złoiwić coś wiecej niż okołowymiarowe kropki trzeba dymać te 50 km w jedną stronę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubnia jest przykładem naprawdę świetnej rzeczki pstrągowej jako ze posiada naprawdę potencjał który dało by się wykorzystać... NIESTETY kiedy na łowisko wchodzą mięsiarze [bo karta musi się zwrócić] i kłusole ciężko aby się to udało. Ale miejmy nadzieje ze kiedyś spotkam takiego jednego i drugiego - będzie dwóch mniej :mrgreen:

A tymczasem chwytam jutro wędkę i skocze nad Dłubnie i poszukam szczęścia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Dłubni od 8:10 do 11:30 7 pstrągów i sporo puknięć w przynęty. Niestety największa ryba miała całe 23 cm... Woda niska i bardzo,bardzo czysta. Mnóstwo drobnej ryby w rzece. Pstrążków po 10-15 cm widziałem co niemiara.

Spotkałem miejscowego, który próbował mnie przekonać, że "najlepsze na patelnię to są panie pstrągi po 25-28 cm. Większe są już niedobre, bo mają mięso suche". Chłop mógłby być moim ojcem, był ok. 60-tki... I jak mają być w rzece ryby, skoro miejscowi wyjadają wszystko co ma ogon i głowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek99 Trzeba było umiejętnie dziada podejść. Wypytać o rzeczy istotne a następnie uświadomić go jaki jest wymiar i na co się łowi i ile grozi za takie "patelniowe" pstrągi :twisted:

Takiego samego spotkałem na Ścieklcu... Jak na spowiedzi wszystko wygadał :mrgreen:

A potem się dowiedział co sadze o kłusolach-miesiarzach :wink: I Zapadła taka niezręczna cisza :wink: No nie istotne.... Ważne ze coś się dzieje i rzeczka żyje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon na pstrąga uznaję za zakończony.

Wczoraj Dłubnia dopisała - 6 pstrągów od 15 do 29 cm. Zostało parę okazów w wodzie o długości ponad 30 cm, które udało mi się złapać przez ostatnie 4 wyprawy. Słyszałem od miejscowych o 60 cm. Zarzekali się, że jedna osoba go złapała i wypuściła. na wiosnę trzeba odwiedzić ta miejscówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamykałem sezon pstrągowy na Dłubni powyżej mostu w Laskach Dworskich. Jeśli chodzi o ryby, to trochę połapałem, choć największy kropas miał tylko ok. 25cm.

Jednak najciekawsze było napotkanie dziwnej konstrukcji, nieopodal działki rekreacyjnej. Przy tejże działce był też przycumowany ponton.

1b8f5ba62e97.jpg

Próbowałem zahaczyć ten zwisający do wody sznurek woblerem ale nie udało mi się. Nie wiem czy coś tam było podczepione wtedy, jak tam byłem. Chyba nie.

Jeśli ktoś tam wedkuje, to pewnie kojarzy jakąś rurę wodociągową czy ciepłowniczą przerzuconą przez Dłubnie. To jest dokładnie to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightwalker .Szkoda ze nigdy nie natrafiliśmy na siebie na Dłubni , a przecież tyle razy byłem na niej i to po kilka godzin.

Chętnie byśmy się wymienili doświadczeniami wędkarskimi :) Ciekawe jak byś zareagował widząc w mym koszyku 2 wymiarowe pstragi :wink:

Musimy sie w przyszłym roku umówić na pstrągi na Dłubni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightwalker .Szkoda ze nigdy nie natrafiliśmy na siebie na Dłubni

Nic Straconego. Podaj Adres - Podjadę To Wymienimy Się Tymi " Doświadczeniami "

Ciekawe jak byś zareagował widząc w mym koszyku 2 wymiarowe

Reaguje Zawsze Tak Samo... Intensywnie. Taka Rada Na Przyszłość... Nie "Zaczepiaj" Kogoś

Kogo Nie Znasz...

Tyle W Temacie... Aby Nie Robić Off TOPu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, uprzedzając kolejne posty powtarzam jeszcze raz - nie karmimy trolla. Szkoda nawet zwracać na tego delikwenta uwagę... Polecam przycisk "IGNORUJ" :)

U mnie dodany do listy IGNORUJ, nie wiem co tam bredzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Trochę z innej beczki, czyli to co nas boli - wycinka drzew nad Dłubnią...

Panowie, jakiś czas temu pisaliście o wycince drzew w okolicy Maszkowa. Wygląda na to, że liczba takich miejsc się zwiększa. Wczoraj przejeżdżałem przez most w Raciborowicach i widziałem, że tam też usunęli sporo drzew :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam drzewa .Ja jak wracałem 2.11 z grobów bo byłem zobaczyć na znicze to widziałem 2-ch wędkarzy jak łowili pstragi na Dłubni.Auto mieli na blachach KR czyli byli z Krakowa bo auto stało koło mostu zaparkowane.Jeden taki wysoki 185 brunet brodziaty wiek kolo 40 lat a drugi po 50 lekko grubawy, troszku siwawy.Dłubnia to rzeka na której nie ma kontroli więc jest jak jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Witam Panowie, odwiedza ktoś dłubnie? ja tydzień temu 2 piękne ryby niestety nie wiem czemu tylko wyjścia za wobler prwaie pod sam brzeg + jeden na dżiga spięty w zwalonym drzewie... ogólnie pierwszy wypad oceniam na bardzo dobry, zastanawiam się nad tymi odbiciami od woblera, zna ktoś takie przypadki? na dłubni zazwyczaj łowiłem w lecie i nigdy się z takim czymś nie spotkałem. miałem zamiar się jutro wybrać ale targi wędkarskie sosnowiec to obowiązkowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda na Dłubni jest niemal krystaliczna i ryby dobrze widzą co się dzieje na brzegu. Także miałem kilka odprowadzeń pod sam brzeg i zawinięcie ogonem. NIe powiem Ci jakie kolory i praca woblera działa na nie najlepiej, męczyłem się z tym cały zeszły rok. Ale do tego skradanie tam trzeba mieć opanowane do perfekcji :)

Poniżej zeszłotygodniowy maluch całe 22 cm :P

zdjęcie niezgodne z regulaminem- tomek1

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem na Dłubni tydzień temu i wynik podobny 2 małe na brzegu..

w ten week byliśmy na Prądniku i też 2 szt. i kolega miał kilka trąceń... ale też poniżej wymiaru..

ale narazie Prądnik będziemy męczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.