Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kilka pytań związanych z kartą wędkarską


mateusz908

Rekomendowane odpowiedzi

witam  mam kilka pytań co do  karty wędkarskiej i tych składek wiec tak :

Posiadam kartę wędkarską i legitymacje ( w sensie ta książeczkę do wklejania naklejek ) problem jest w tym  że ostatni raz opłacałem ją w roku 2015 w sumie nie ja tylko dziadek mi to ogarniał i moje pytanie jest takie czy ta karta wędkarska i legitymacja jest  jeszcze ważne i czy bd miał jakieś dodatkowe opłaty z powodu tego ze nie  była opłacana kilka lat ?

-  następnym moim pytaniem jest jesli jestem w 4 technikum teraz  i kończę je w  maju 2019 i chcąc opłacać kartę na sezon 2019 i zrobie to do maja 2019 to dostane zniżkę   uczniowską ?

-ile mniej więcej będzie mnie to kosztować (100/150/200 zł )

- jak to jest z tymi  pozwoleniami jeśli opłacam kartę w Świętokrzyskim a do Podkarpackiego mam 15 km to nie mogę tam wędkować ?

-ostatnim moim pytaniem jest jeśli chce zmienić koło w którym opłacam składki to muszę wyrabiać  od nowa legitymacje i td. czy poprostu idę do innego koła  i opłacam bez żadnych problemów ?

Z góry dziękuję  za pomoc. Pytam ponieważ czytając regulaminy na stronie pzw  nie uzyskałem jasnych odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

1. Karta i legitymacja są ważne. Miałeś przerwę i nie ponosisz dodatkowych kosztów przy opłatach w 2019.

2. Zapłacisz jak uczeń , ze zniżką.

3. Nie wiem. Każdy okręg ma inne opłaty.

4. Inny okręg to inne łowiska i dodatkowa opłata jeśli chciałbyś tam wędkować. Podkarpacie ma porozumienia z okręgami sąsiadującymi więc jakieś łowisko na pewno obowiązuje wspólnie w ramach porozumienia. W internecie znajdziesz wszystko , trzeba tylko poszukać. 

5. Zmieniasz koło bez zmiany legitymacji (chyba, tak mi się wydaje) Sprawdź sobie jak jest z wodami (atrakcyjność, dostępność) pomiędzy okręgami podkarpackim i świętokrzyskim, bo może bardziej będzie się opłacało wejść do jakiegoś najbliższego koła w podkarpackim. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Opłatę członkowską (ogólną)  ma się wnieść do 30 kwietnia danego roku, jeśli tego nie zrobisz przestajesz być członkiem PZW. Opłacają kartę kolejny raz, płacisz dodatkowo wpisowe (tak jakbyś zapisywał się od nowa do PZW). - w tym roku chyba 25 zł.

2.Składka członkowska - jest 50%  dla młodzieży uczącej się od 16 - 24 lat więc zamiast 86 - 43 zł (to ogólnopolskie składki)

Składka Okręgowa - w Katowicach identycznie jak członkowska - 50%, ale nie wiem  jak w innych okręgach.

Poza tym opłaty Okręgowe są różne w różnych okręgach,  bo to okręg ustala jaka wysokość, dodatkowo w niektórych okręgach wprowadzony jest podział na wody górskie i nizinne i co za tym idzie 2 opłaty (możesz opłacić tylko jedną).

4. Są "porozumienia" tzn opłacasz okręg 1den i jeśli ma podpisane porozumienie to możesz łowić na terenie innego okręgu bez dopłat, łowić możesz wszędzie - kwestia ile musisz dopłacić, najlepiej dopytać w PZW, bo w necie informacje są niepełne.

Terytorialnie Okręgi nie pokrywają się z województwami tzn nie ma Okręgu Świętokrzyskiego czy Podkarpackiego, ale są np okręg Rzeszów, Okręg Przemyśl, Okręg Kielce itd.

5. Zmieniając koło nie ma problemu, każde z otwartymi rękami Cie przyjmie, bo to dodatkowa kasa. Ja zmieniając koło z 10 lat temu nie musiałem wymieniać ani karty, ani legitymacji, jedyne co ode mnie chcieli, to kartę ewidencyjną z poprzedniego koła, ale nie dowiozłem jej bo mi się nie chciało - założyli mi nową.

Poszukaj w necie opłat w okręgu, który Cię interesuje dość czytelnie jest opisane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.