Skocz do zawartości
tokarex pontony

Mandat za łowienie na zimowisku(?)


Maszkaron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest taka sprawa - ojciec(66 lat) poszedł wędkować na Zalewie Zegrzyńskim, kompletnie zapomniał, że od 1 listopada nie wolno łowić na plaży w Zegrzu. Ktoś przejeżdżający samochodem go podkablował(szkoda, że najpierw nie upomniał...), przyjechała straż rybacka, panowie sami przyznali, że dostali zawiadomienie. Zarekwirowali wędzisko z kołowrotkiem(całe szczęście łowił tylko na 1 wędkę i nie miał nawet siatki w wodzie, nie mówiąc o rybach), nie chcieli dać upomnienia, chociaż nawet tabliczkę informacyjną ukradziono(policjantka mówiła, że kradzieże tych tabliczek są notoryczne...), ojciec łowił przy drodze, także się nie krył jak jakiś kłusol etc.

Jest wyszczególnione w książeczce, że nie można tam łowić, chociaż opis nie jest specjalnie wyraźny dla nie-miejscowego, ale wiadomo Ignorantia iuris nocet, co zresztą w kółko strażnicy powtarzali. Zabrali go na komisariat i tam złożył szczegółowe zeznania, podpisał przyznanie się do winy itd. Pytanie, co mu grozi w praktyce, bo jest mandat, prace społeczne albo pozbawienie wolności. I czy odzyska sprzęt? Sprawa ma być zaoczna. Fajne zakończenie sezonu, nie ma co. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Połów ryb na zimowisku to złamanie ustawy o rybactwie, sprawa skończy się w sądzie . Przepadek mienia i grzywna około 500 . 

A tak na marginesie to nikt Twojego taty niepodkablowal tylko ten który dzwonił WYKAZAŁ SIĘ POSTAWA OBYWATELSKĄ  dba o nasze wspólne dobro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby, że by się zatrzymał i zwrócił uwagę. Bał się, że go emeryt zabije za to? Stary jest, to i zapomniał o tym... Gdyby nie wyjątkowo ciepła aura w tym roku, to ojciec by tam w ogóle nie pojechał, bo w listopadzie normalnie w ogóle nie chodzi na ryby, zwłaszcza, że ma rwę kulszową... 

Co oni zrobią z tym sprzętem? Zniszczą komisyjnie??? Sam mu ten zestaw wybierałem... Policjantka mówiła, że pewnie mu oddadzą...

Sam nie raz zwracałem uwagę(ale też dzwoniłem jak była potrzeba) i to prawdziwym degeneratom, którzy, np. wsadzali żywą rybę do plastikowej siatki, kłusolowi, który chodził ze spininngiem za szczupakiem przed 1 maja, gościowi, który szarpał leszcze na tarlisku albo takim, co łowili z premedytacją na więcej niż 2 wędki(np. 2 spławiki rozstawione i chodził sobie porzucać gumą...). Albo jak gadałem parę godzin nad Wisłą ze starymi wędkarzami i jeden chlapnął w końcu, że "panie, kiedyś to się leszcze wyciągało na zimowisku całe wory"... Ten drugi widać bardziej ogarnięty od razu się skrzywił, bo wiedział, że będzie afera. Jak im powiedziałem kulturalnie, co o tym myślę, to mnie nazwał młodym ideowcem, że życia nie znam itd...

Nie mówiąc nawet o grupie szarpakowców pod tamą w Dębę(akurat nie miałem komórki),  jak do nich mordę wydarłem z góry, to się od razu zwinęli, a którzy hurtem wyciągali szczupaki, ale i tak zawiadomiłem patrol drogówki w drodze powrotnej... Tak się szybko zwijali, że jeden prawie się utopił, bo się poślizgnął na tym betonie. Zresztą wysłali do mnie największego i coś tam krzyczał, ale nie słyszałem co. Jakoś im kamera obrotowa nie przeszkadzała, także pewnie znają się z miejscową policją...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co bicie piany? Regulamin jest i trzeba go przestrzegać! Jeśli go łamie ktoś z poza naszego grona to jest wróg ? Jeśli trafi na ojca kumpla to cała reszta jest zła ? Ale łamiący przepisy cacy?

Nie potrzebnie się nakręcasz każdemu się zdarza o czymś zapomnieć. 

Pujdzie ojciec do sądu okarzę skruchę jak dobrze trafi dostanie pouczenie, jak źle trafi to mandat . Sprzęt mu zwrócą będzie miał nauczkę że regulamin jest i mimo wieku i łaskawej pogody też go obowiązuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maszkaron napisał:

Nie pójdzie do sądu, bo wyrok ma być zaoczny...

Cierpliwie czekajcie jak sam pisałeś nie klusował tylko zapomniał o zakazie. Więc go nie zamkną ☺️

A mandacik zapłaci.

Można się też poszarpać i się odwołać, ale nie ma to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.