Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wybór lekkiego spinningu


jazon1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam od kilku wędkę Mikado Lexus Sapphire Spin o długości 280 cm i wyrzucie do 13 gr. Łowie nim głównie okonie w wodach stojących na przynęty gumowe uzbrojone w główki jigowe o wadze 2 - 5 gr (najczęściej 2,5 gr) czasami założę mała obrotówkę. Zdarza mi się łowić w Wiśle na paproszka lub małego pływającego woblerka. Trafiają się często szczupaki jednak wędka ma zapas mocy na spokojne wyholowanie 60 cm osobnika.  Wędka wydaje się idealna na moje potrzeby, podoba mi się najbardziej to, że świetnie przenosi pracę przynęty oraz branie ryby. Niestety szczytówka zaczęła się rozwarstwiać i myślę, że wcześniej czy później pęknie dlatego zastanawiam się nad wyborem nowego kija. Chciałbym dobrać coś podobnego lub lepszego w cenie do około 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
26 minut temu, ESSOX napisał:

A nie da się skrócić o ten kawałek który się rozwarstwia? Rozumiem że od przelotki szczytowej to leci. 

Tak od szczytowej do kolejnej po całej długości. Odleciało jakieś 1/4 może 1/3 obwodu po całej długości.

Skrócić by się dało, ale o cały kawałek od szczytowej przelotki do kolejnej...nie wiem jak wtedy będzie funkcjonował kijek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RSM napisał:

LS bez ostatniej części dalej łowi i jest ok. Jeśli jest gwarancja, to przy mikado wymienią w miarę szybko. LS to wklejanka, więc przywykłeś do tego typu. Może dalej mikado? Sicario, black stone? 

Niestety gwarancji już nie ma, kij mam już ładnych kilka lat. 

Gdybym skrócił o tę ostatnią część szczytówkę to ta przedostatnia przelotka może zostać jako szczytowa czy trzeba  wymienić ja na typowo szczytową?

Mikado Sicario SL wygląda fajnie tym bardziej, że z gramatura przynęt na które łowię (zwykle główka 2,5 gr + Keitech 5cm) mógłbym się pokusić o delikatniejszy kij jak ten (c.w. do 7 gr). Jednak jego długość to w najdłuższej wersji niespełna 2.4 m a łowie tylko z brzegu. Przyzwyczaiłem się do 2,8 m w tym Lexusie i mam obawy o odległość rzutów oraz poręczność np kiedy łowię gdzieś między zaroślami przy tak krótkim wędzisku dlatego preferował bym raczej długość ok 2.6-2.8 m.

Mikado Black Stone UL wydaje się ciekawą propozycją. Długość to 2.7m czyli niewiele krótszy od mojego Lexusa no i według danych trochę delikatniejszy (c.w. 1-10 gr) czyli tez okej. Jestem ciekaw jak ten kij się sprawuje w praktyce i jak wypada w porównaniu z Leksusem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.