Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Plecionka przyponowa


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

kaczor, niekoiecznie, plecionki przyponowe często stosowane są przez karpiarzy, poza tym że są konfekcjonowane na mniejszych szpulkach często też posiadają różnego rodzaju rdzenie - ołowiane, wolframowe powodujące że przypon jest tonący lub inne dające dodatnią pływalność.

np. http://www.kamimarket.pl/shop/product.php?prod_id=4735

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Panowie zwracam się z prośbą, szczególnie do forumowych karpiarzy, ale nie tylko oczywiście - napiszcie na jakie plecionki łowicie i jak sie sprawdzają, może ułatwi mi to podjęcie decyzji, ktorą zakupić...

Ściślej - Kryston, Sufix, TB, Technipeche, Quantum, w tym będę wybierał (chyba, że będą inne ciakwe propozycje).

Jeżeli chodzi o rodzaj będę wybierał standardową, neutralną, miękką plecionkę, bez żadnych udziwnień typu rdzeń itp.

Dzięki z góry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez żadnych udziwnień typu rdzeń itp.

z miękkich mogę ci jeszcze polecić Sufix NuFLEX oraz Xtreme Slimsink tandem Baits,

w otulinie BLACK STEALTH, CANO SKIN, HEAWY SKIN

a ze sztywnych Amnezja, Fluocarbon, Zero Memory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :lol:

Od kilku lat łowię na "drgająca szczytówkę" i "swing tip". Mam zamiar w tym roku zamiast przyponów żyłkowych stosować przypony z plecionki od 0,04 do 0,08. Czy ktoś je stosował i z jakim efektem przy tych metodach połowu. Chodzi mi głównie czy stosowanie przyponów z plecionek wpływa na zmniejszenie ilości brań oraz jak długie najlepiej przypony stosować. Na łowisku (zalew) gdzie łowię są głównie karpie, płocie, leszcze, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna stosuję takie plecionki na przyponach zarówno w metodzie gruntowej jak i spławikowej . Nie zauważyłem jakiejś różnicy w ilości brań na przyponie z plecionki czy z żyłki ( żyłkę też stosuję w przyponach ). Długość przyponu w zależności od metody połowu :

- spławik - około 25-30 cm.

- ds (koszyczek) - rzeka - 30-45 cm

- ds (koszyczek) - woda stojąca - 15-30 cm

- sprężyna ( tylko wody stojące ) - około 5-10 cm

Przypon z plecionki stosuję wtedy gdy spodziewam się brań większej ryby ( przynęta kilka ziaren kukurydzy, makaron , kostka ziemniaka ).

Powodzenia w połowach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypony z plecionki stosuję już dość długo, grubości mniej więcej takie jak podałeś. Łowię zwykle metodą DS i jakiejś wielkiej rożnicy w ilości brań nie stwierdziłem. Zazwyczaj stosuje je gdy na hak zakladam kawałek rosowki, lub pęk czerwonych robakow.

Co do długości to na rzece: 40-80cm, wody stojące: mniej więcej do 40cm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.