Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach 2019- styczeń


buszmen

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżbym był pierwszy?! 🙄 U mnie nie stopniały małe jeziorka :) ostatnie 3 dni to mróz po 6-4* więc trochę lód się wzmocnił , ale i go nie przybyło ma od 5-8+cm - rano bez śniegu więc widać jak to zamarzało po południu się rozpadało i trzeba uważać! łowiłem na blaszkę padło parę okonków ,ale tylko jeden przyzwoity któremu cyknąłem focię niech ma na pamiątkę naszego spotkania :)

20190104_091313.jpg

20190104_091252.jpg

20190104_130121.jpg

20190104_141003.jpg

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zazdraszczam nigdy nie złowiłem ba nawet żywej nie widziałem czy też jadłem z marketu 😉 Z ciekawości zapytam na jaką przynętę i czy aby to nie woda PZW ? bo od nowego roku nie wiem czy wszędzie ale nie wolno spiningować na przynęty większe jak 5cm do 30 kwietnia ze względu na okres ochronny szczupaka! A więc popularne ''jaskułki'' na okonia są zakazane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, buszmen napisał:

bo od nowego roku nie wiem czy wszędzie ale nie wolno spiningować na przynęty większe jak 5cm do 30 kwietnia ze względu na okres ochronny szczupaka!

Buszmen, gdzie taki zapis istnieje? Przed chwilą upewniałem się na stronie PZW i RAPR nic o czymś takim nie wspomina.

U mnie skromne, ale otwarcie moją flagową rybą 40 cm. Złowiona na miodowego rippera 3"/3g i okoniówkę do 7g. Branie w ostatnich minutach, jedyne. Łowisko miejska Odra w godz. 14-16.

645351976_P1360511-Kopia_easyHDR-BASIC-2_resized-Kopia.thumb.jpg.08f0b8458e8a986d6edc394d1e7b3f9b.jpg

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są przepisy regionalne i dotyczą woj. Mazowieckiego, to jak w Nowo Sądeckim na Dunajcu też są specyficzne przepisy co do przynęt stosowanych w okresie ochronnym potoka, a łowi się w tym czasie głowatkę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid...piękne rybki, gdzie takie łowisz? u nas we Wrocku też można było zapolować na trotki, ale teraz genialna inżynieria zrobiła na Odrze tamę nie do przebycia dla tej pięknej ryby, oczywiście przepławki albo nie ma albo nie działa. Szkoda bo pięknie się tarła w naszej Bystrzycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Darek 1 napisał:

Dawid...piękne rybki, gdzie takie łowisz? u nas we Wrocku też można było zapolować na trotki, ale teraz genialna inżynieria zrobiła na Odrze tamę nie do przebycia dla tej pięknej ryby, oczywiście przepławki albo nie ma albo nie działa. Szkoda bo pięknie się tarła w naszej Bystrzycy.

Warmia - ta bezrybna ponoć kraina 😉

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj sprawdzić lód na żwirowni, zero aktywności wędkarskiej , ale morsy wycięły sporą dziurę do kąpieli i lód wydaje się solidny, Tak na oko ponad 5 cm . Wszedłem blisko brzegu na płyciznę i nawet nie zatrzeszczał . Więc z różańcem w kieszeni spróbuję w sobotę jak pogoda pozwoli ;) 

Zalew też pokryty lodem ale żeby się na niego pchać to ponad 10 na minusie przez kilka dni by musiało być , zawsze to woda płynąca . 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem od 10-13, siedziałem bo napisanie łowiłem było by dużym nadużyciem , Jedna dziura zanęcona i mormyszka w akcji i na blaszkę w 8-10 dziurach. Nawet brania nie miałem . Oprócz mnie siedziało jeszcze 4 wędkarzy, 2 na 100% bez ryby a 2 nie wiem bo za plecami ich miałem . Rzeszowska żwirownia w zimie to masakra, jeszcze nigdy nie byłem zadowolony z pobytu na lodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też wyskoczyłem na lokalny mały i płytki stawik - 4h i ani brania, stawik ma maks głębokość 1,5 m, nawet gdybym zanurkował, utopić się ciężko :)  lód ok 8 - 10 cm i sporo śniegu na nim. Buszmen - niezłe te okonie, u nas też kontrole są często na lodzie - może dlatego, że lepiej widać ludzi, łatwiej dotrzeć.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimy u mnie nie widać,co najwyżej małe przymrozki i czasem napada śniegu którego po kilku godzinach ani widu....Starorzecza ścięte czymś co przypomina pokrywę lodową ,w efekcie nie można połowić w żaden sposób.Został wypad nad małą,urokliwą,nizinna rzeczkę😀Pierwszy wypad trochę w ciemno,ale obmyślenie taktyki szybko padło na zestaw pełny do lekkiej przepływanki i przygotowanie towaru strikte na nie wielkie płocie.Sesja ok 3h i nie zła zabawa z płociami,przy minimalnym przymrozku można było się zrelaksować😉Przed drugim wypadem padło na zmianę taktyki aby dobrać się do nie co większych ryb.Podany towar na typowe rzeczne ryby,wypełniony mieszanką glin zaowocował nie złym wynikiem jak na tą porę roku więc poddawać się nie należy,a można przeżyć mile spędzony czas nad wodą.Sesja również ok 3h,sporo płoci,kilka leszczyków,jazi i kleni😉

DSC_0223.jpg

DSC_0525.jpg

DSC_0537.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mroźny poranek,a nad wodę ciągnie jak zawsze więc szybko padło na kolejną nie wielką nizinną rzeczkę😉Lekka przepływanka połączona z przystawką,dwie miski zanęty,troszkę robactwa....przez trzy godziny zabawy co nie miara choć ręce były sine z zimna😉Większość to małe i średnie płocie,bonusowo dwa leszczyki,przez ten czas wynik ok 3250g,na koniec tradycyjnie wszystkie rybki odpłynęły w znakomitej formie🤤

DSC_0539.jpg

DSC_0545.jpg

DSC_0550.jpg

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.